Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

ejnye

#4149 Re:

2014-03-01 07:09

#39: -

fincsi az akácméz, de sajna kiirthatatlan, a biodiverzitást veszélyeztető agresszíven terjedő özönnövény

http://www.okologia.mta.hu/Sajtokozlemeny_az_akac_tudomanyos_megiteleserol

Válaszok

Akácrajongó

#4245 Re: Re:

2014-03-02 21:03:06

#4149: ejnye - Re:

Kedves nertera mária, vagy ejnye vagy ahogy tetszik!

Örülök, hogy az MTA fél valamitől, de sajnálom, hogy ez csak az akác! A tudomány jó dolog, de régebben még hozzátették, hogy a tudomány mai állása szerint. Ezzel a gondolkodással irtotta ki Kína annak idején a verebeket, majd exportált ugyanazzal a lendülettel, mert óriási kárt okozott saját magának. Elképzelni nem tudom, hogy miért érvel valaki az akác kiírtása mellett, de ez szíve joga. Azaz el tudom képzelni, de ezt most nem fejteném ki. Háromszáz év alatt nem lepte el az országot az akác, de nem tudok olyan részéről akár élő, akár kivágott formájában, aminek ne lenne haszna. Élelmiszer, gyógyszer, alapanyag, tüzelő és szép... Miért is kellene irtani? Mert az MTA már rég lejáratott intézménye azt írja? Egyszerűen az erdőket gondozni kell, a környékét tisztítani, és csak ott fog nőni, ahol mi engedjük neki.

"fincsi az akácméz, de sajna kiirthatatlan, a biodiverzitást veszélyeztető agresszíven terjedő özönnövény" Én is remélem, hogy kiirthatatlan!

Üdvözlettel