Tiltakozz Zircre, a Bakony szívébe tervezett óriás-kőbánya ellen!

Quoted post

Cogito

#33

2013-11-15 20:55

Érdeklődéssel figyelem a hozzászólásokat. A tervezett bánya helyén az egykori erdőt kiirtották, szántóföldi gazdálkodást folytattak, majd azt felhagyva begyepesedett. Ha nincs szükség a kőre mint ásványi nyersanyagra, úgy kérem lóval közlekedni, házaikat nem újravakolni, kibővíteni - néha a tényleges szükségleteken felül is. A túlnépesedett emberiség sajnos mértéken felül fogyasztja a földi javakat, a bányanyitás ellenzői nem ebbe a kategóriába tartoznak? Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan! Az érzelmi alapon ellenzőktől azt kérem, írják meg, honnan szereznék be építőanyag igényüket, lemondanának-e házuk újravakolásáról, szükség esetén bővítéséről, autójukról, télen 22 Celsius fokos szobájukról. A tervezett bányatelek felöl nyugatra tekintve Borzavár házait látom, mely egykori őshonos erdők helyét foglalja el...

Válaszok


Vendég

#42 Re:

2013-11-16 18:52:17

#33: Cogito -

Kedves önmagát "gondolkodónak" tituláló egyed!

 

Csak az utolsó mondatra reagálnék, mert az előtte felsorakoztatott "gondolatok" szimpla közhelyek és demagóg frázisok.

A hozzászólás végén cinikusan, gúnyosan utal Borzavár nevű településre.

Eddig nem tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen helység. Utánanéztem.

Mivel jómagam is egy apró faluban lakom (nagyvárosból költöztem oda) mélyen sért az a lenéző stílus, amivel embertársai lakóhelyét illeti. Nem a településen élők létszáma határozza meg az ott lakók múltbéli és jelenkori emberi jogait.

Az ön lakóhelye valószínűleg egy "egykori őshonos" dinoszaurusz ürülék gyűjtő helyét foglalja el...