Bocsánat kérés Izraeltől.

Quoted post

figyelő

#257 Kedves Péter!

2013-04-24 14:30

Minden tiszteltem, hogy ki állsz valami eszméért, de nem tudom és nem értem, hogy magyarként mi közöd van a zsidókhoz. Magyarként és keresztényként nem találtál volna valami nemesebb célt? Olyan dolog miatt szeretnél bocsánatot kérni, amiben sem érintett, (gondolom) a korodnál fogva sem résztvevője nem lehettél egy borzalmas gyilkosságokkal teli időszaknak. Tudod, mi magyarok mást sem csinálhatnánk, mint folyamatosan bocsánatot kérhetnénk elég sok mindenért, de azért felteszem a kérdést, valakinek bármikor is eszébe jutott tőlünk bocsánatot kérni? Pedig a történelemben történt olyan esemény, ami után illet volna. Az a baj, hogy a zsidóság soha nem fog ebből a belső fájdalomból kilábalni, mert nem is akar. Az egyetlen orvosság a lelki békére a felejtés és az emlékezés, kettő között nagy a különbség. Remélem, a hozzászólásom nem kerül törlésre, mert úgy nézem, hogy cenzúrázol rendesen. Azt gondolom, tudod mint művelt ember, hogy mire vezet a cenzúra és kik alkalmazták …………

Válaszok

Péter Rajnai
A petíció szerzője

#259 Re: Kedves Péter!

2013-04-24 14:43:32

#257: figyelő - Kedves Péter!

Kedves Figyelő!

Köszönöm a hozzászólásodat. Magyar emberként csak annyi közöm van a Zsidókhoz, mint bármely nemzet keresztény emberének. Ugyan is a kereszténység szorosan összefügg a zsidósággal és Izraellel. (Persze ha a Bibliát vesszük alapul) Szerintem minden ember belülről érzi, hogy számára mi a "nemes" cél. Én magam is, nem külső ráhatásra indítottam a petíciót hanem belső meggyőződésből. Megtisztelő hozzászólásod nem kerül törlésre, mint ahogy a többi kulturáltkomment sem. Kívánok a továbbiakban minden jót!


 

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-25 02:33:01