A Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság részére

Gorcsev Iván

/ #269 Re: Re: Re:

2013-02-16 02:14

#266: - Re: Re:

Biztos akad nem kevés bársonyszékben, fontos pozícióban ülő zsidók. De én nem kevés egíszerű embert is ismerek köztük, kisvállalkozót, asztalost, könyvkötőt stb. Ugyanazokkal a napi - megélhetési és egyéb - gondokkal, mint bárki más. Mint akár Te.

Sőt, nemrég szinte szó szerint ez a mondat hangzott el, amikor egy ilyen ismerősömmel beszéltünk: "adót fizessen aztán a nyugdíj elött lehetőleg patkoljon el". Látod, ugyanazt érzi, éli meg egy átlagzsidó, amit Te! Hidd el, nem a pénzes zsidók, hanem ők vannak többségben! Ráadásul ők is magyarnak tartják magukat, akiket a "gólya egy zsidó családba dobott be". S nem azért, mert ők oda akartak születni, hanem mert így alakult. /Lehet, hogy mással voltam elfoglalva, de emlékeim szerint engem senki nem kérdezett meg, hogy mely országba, milyen vallású és anyagi helyezetű családba stb. szeretnék születni...

Nem túl korrekt, amikor listázzátok, hogy X - amúgy zsidó - jó magyar, mert pl. olimpiai aranyat nyert Magyarországnak, Y meg valóban jó színész, író stb., ezért jó magyar (annak ellenére, hogy zsidó). De mi van "Grün bácsival", aki ugyan semmi kiemelkedőt nem ért el, viszont ugyanúgy dolgozik, mint mondjuk Te?! Ő már nem is magyar, mert nem nyújtott extrát?

Az ilyen hozzáállás alapján kb így kéne közvetíteni pl. a magyar válogatott vízilabda meccsét, hogy:

Az ateista "B" remekül véd, majd a katolikus "A" kapja a labdát, aki a református "C-hez" továbbít, a zsidó "D-hez" került a labda, aki a metodista "E-hez" passzol...