A közoktatásért!

Pisze

/ #109

2013-01-19 19:15

Kedves Kollégák!

Csak kíváncsiságból kukkantottam bele a legnépszerűbb petíciókba, miután aláírtam a közoktatásit.
Majdnem hanyatt estem, amikor megláttam, hogy a "büntetés a macskagyilkosoknak" petíciót 9 nap alatt több mint 3600-an írták alá. Ha valaki szereti a cicákat, én szeretem, de itt tartunk, hogy több százezres, közös érdekeket, közös értékeket képviselő bázis, aki a jövő generációért felelős 10 nap alatt csak ennyit tud produkálni? Addig amíg nem bizonyítjuk be, hogy mi is azonos akarattal, azonos célokért, jó ügyért, a jövőért emeljük fel a szavunkat, de valóban hatalmas bázissal, addig nem vesznek komolyan minket, és valóban csak legyintenek egyet, arra számítva, mint eddig is. A pedagógusnak úgy is a gyerek a fontos, hiszen számítanak a hivatástudatunkra, a terhelhetőségünkre, arra, hogy nem hagyjuk cserben sem a gyerekeket, sem a szülőket. Mindig is erre apelláltak a hatalmon lévő kormányok. Ha nem érünk el semmit, akkor valóban meg is érdemeljük, mint ahogy ezt már egy kolléga előttem is leírta. Ha eddig kibírtuk, hogy a nemzet napszámosaként dolgoztunk, akkor ezután is ki fogjuk bírni.Végül is sok fát lehet vágni a hátunkon!!! Vagy, nem????