A választói összefogást támogató nyilatkozat
Vendég |
/ #701 Re: Re: Az LMP-ről2012-11-12 10:02#654: SlyZero - Re: Az LMP-ről Bajnai Gordon volt kormányfő politikai mozgalma alaposan megkavarta a baloldali állóvizet. A baloldali értelmiség által a szimpatizánsok elé tolt „legkisebb rossz” jelölt minden gyengesége és erőtlensége ellenére megkerülhetetlen lett e politikai oldalon. Leginkább persze nem korábbi kormányzati teljesítménye miatt, hiszen arról maguk a szocialisták is tudják, hogy a választók elégtelenre értékelték 2010-ben. (Talán a vereséget még nem felejtették el, miután Bajnai idő előtt lelépett a színről.) A korábbi miniszterelnök azért lett megkerülhetetlen a baloldalon (jelentsen is bármit e pártpolitikai tartomány), mert mindenki hozzá képest igyekszik elhelyezni magát a sakktáblán, mindenki kényszeresen hozzá mérten reagál a fejleményekre. Pontosabban Bajnai Gordon az egyetlen (összességében nem túl erős és semmiképpen sem új) fejlemény a baloldalon. 2010-ben viszont nem csak a jelenleg visszatérésben reménykedő Gyurcsány-Bajnai korszak bukott meg. Feltűnt egy olyan párt is a balközép szférában, amely előtt valódi jövő is állhatott volna. Karakteres arcok, ésszerű gazdálkodás, valódi politikusi képességek, érdemi témák esetén az LMP 2014-re vállalható, 2018-ra pedig domináns balközép erő lehetett volna. Ehelyett úgy tűnik, az érdemi mondanivalót csupán látványos médiaattrakciók helyettesítik, a párt liberális szárnya pedig félreérti a Bajnai-féle mozgalom hirtelen felfutásának okait. A félreértés így egyenes út a bukáshoz. Az LMP szimpatizánsainak egy része nem azért fordult Bajnai felé, mert a korábbi kormányfő visszatérését tartanák jónak. Az LMP karakter nélküli, tartalommentes és semmitmondó imázsát tartják rosszabbnak Gyurcsány Ferenc volt gazdasági miniszterénél. Ha a Karácsony Gergely és Jávor Benedek által képviselt irány kap többséget az LMP-ben, a párt saját szavazóit árulja el. Elárulja azzal, hogy hagyta meggyőzni e szimpatizánsokat arról, hogy a Bajnai által képviselt „legkisebb rossz” vállalhatóbb az LMP „semmiügyi” politizálásánál. És elárulja azzal, hogy az „anti-Gyurcsányista” LMP e félreértés és a nyilvánvaló politikai lustaság (vagy tehetségtelenség) okán jó eséllyel beáll a Bajnai Gordont feltétel nélkül pajzsra emelők táborába. |
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Állítsák le az RSzKF és egyéb "kétes diagnósztikai hibák" ürügyén az állatok válógatás nélküli legyilkolását, követeljük az életpárti és állatgyógyászati alternatívák bevezetését!
3668 Létrehozva: 2025-04-02
Az állatok, a gazdák és a magyar vállalkozások védelmében – emberséges, etikus és független járványkezelést!
1269 Létrehozva: 2025-03-30
Petíció a Magyarkanizsa község és Szabadka közötti buszközlekedésért
611 Létrehozva: 2025-04-25
Petíció az Isaszeg és Dány közötti 3102-es út felújításáért!
391 Létrehozva: 2025-04-17
Kiállok a Veres1 Színház mellett!!!
377 Létrehozva: 2025-04-13
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
341 Létrehozva: 2025-04-18
Húsvéti Nyilatkozat és baráti levél polgártársainkhoz - amicus curiae
304 Létrehozva: 2025-04-23
Egy gyermekes családok SZJA mentessége/Támogasson minket
2303 Létrehozva: 2025-03-04
Ne zárják be a jászberényi Fürkész Óvodát!
170 Létrehozva: 2025-04-21
Állandó füst megszűntetése 2 iskola és 1 óvoda udvarán (az Endresz György u. 49.-ből)
109 Létrehozva: 2025-04-02
Vonják vissza Vészabó Noémi amatőr, giccsfestő Munkácsy Mihály-díját
1837 Létrehozva: 2025-03-20
Maxim Imola úszásoktatásának engedélyezésére való kérelem
92 Létrehozva: 2025-04-15
Petíció a DSZC-s iskolák reggeli kezdési időpontjának módosításáért
71 Létrehozva: 2025-04-03
Ingyenes kötelező ivartalanítás bevezetése és sintértelepi altatás tilalma
6949 Létrehozva: 2023-07-26
Biotermékeket a közétkeztetésbe!
60 Létrehozva: 2025-04-14
NEM AKAROK SPORTLÉTESÍTMENYT , SEM BEVÁSÁRLÓKÖZPONTOT A TERMÉSZET HELYETT!!!!!
793 Létrehozva: 2025-01-19
Ne oltsák be a gyerekeket a szülő beleegyezése nélkül!
57 Létrehozva: 2025-04-15
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
1556 Létrehozva: 2025-03-05
Segítő szakemberek kiállása az agresszív közbeszéd ellen
5856 Létrehozva: 2025-03-17
Helyi védelmet a Monor környékén élő védett és fokozottan védett növény- és állatfajok számára!
53 Létrehozva: 2025-04-28