A választói összefogást támogató nyilatkozat

Mara

/ #361 Re: Re:

2012-11-09 23:16

#346: h_laca - Re:  

 Kedves Laca, mint a testvérem, aki szintén Laca, csak nem h. Igaz, nem nekem írtál, de megmagyarázom az egyszerűen megfogalmazott igazi állapolgár fogalmát. Igazi állampolgár az az ember, aki Magyarországon él, dolgozik, adózik. Még az is igazi állampolgár, aki átmenetileg nem Magyarországon él, mert külföldön tölti szolgálati idejét, esetleg férjhez ment/megnősült külföldön, de állampolgárságát nem adta fel. Szavazáskor elmegya a helyi magyar követségre, leszavaz magyar állampolgárként, amit aztán hazahoznak és bekerül az összesítésbe. Ahol él, annak az országnak az állampolgáraként nem szavaz, csak a magyar jogai szerint.

Van továbbá a másik kategória, amely a FIDESZ uralma alatt lett, bár amikor kiharcolták a kettős állampolgárság miatti népszavazást, nagyon mondták, hogy ezzel nem fognak szavazati jogot biztosítani az érintetteknek. Persze nem ez volt a FIDESZ egyedüli hazugsága. Szóval vannak a határon túli magyarok, legnagyobb számban Erdélyben, Feévidéken, Ukrajnában. Tisztességtelen dolog szavazati jogot adni nekik, hiszen életvitelszerűen nem itt élnek, nem itt adóznak, tehát az én, te, mi sorsunkról ők ne döntsenek.  Nekem nagyon nem tetszett, mikor egy erdélyi magyar a nyáron Szovátán azt mondta nekem, hogy megfizetünk nektek Trianonért. Kérdem én: Trianon miért az én, a mi bűnünk? Még édesapám sem élt a szégyenletes esemény alkalmával.

Szóval, kedves Laca, gondold át még egyszer. Vagy te is Trianonért bünteted a hazádat?