Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

nyugger
Vendég

/ #8500 Re: Re: Re: Re: Re: A nemjóját...

2012-03-05 17:58

#8496: filiszteus - Re: Re: Re: Re: A nemjóját...

Nekem megadatott a Holt tenger mindkét partján dagonyázni. Soha nem feledem. Jordániában életemben először és eddig utoljára túlpörkölődtem a napon a hajókirándulás alkalmával. Estére 10 Ft-os nagyságú vízhólyaggal voltam mindenütt tele, ahol nem takart a fürdőruha. Másnap mentünk a Holt tengerhez. Lebegtem 20 percet (többet nem szabad egyszerre), utána letussoltam és nem volt 1 db. hólyagom sem. Állítólag egy normál méretű emberre 70 kg-s súlyt kell erősíteni ahhoz, hogy le tudjon süllyedni. Egyébként érdekes, hogy jordán oldalon agyagos a part, izraeli oldalon edig durva sóval terített, tiszta fehér volt a part azon a részen, ahol mi fürödtünk. Pont 2 éve voltam ott, végig 35 fok volt a levegő hőmérséklete, a Holt tenger 26 °-os. Múlt héten néztem, 20 cm-es hó esett.  Ezt is szélsőségnek hívják. Én nem szégyenlem, amikor ott jártunk, egí nylonzacskóba szedtem  közel 1 kg sót a földről, amikor fáradt  a lábam, 1 kávéskanál sót feloldok a lavórbam meleg vízben és csinálok egí Holt-tengeri lábfürdőt. Ez garantáltan Holt-tengeri sóból van. Lassan elfogy a készlet, úgyhogy tényleg ki kell menni. A Holt-tenger sótartalma 30-40%-os, ha belemész, olyan látvány a víz kavargása, mintha mézet oldanál fel teában és látod, hogy olvad a méz, de sűrűn kavarog. Szóval én visszavágyom, a LIKUD-dal nem akarok találkozni. A só a gyengém, Lengyelországban jártam a wielickai sóbányában, ott is vettem 2 kg sót. A vonaton  hazafelé a finánc megemelte a kézitáskámat, kérdezi, mi van ebben, só? Mondom, nyert. Erre belenézett, majd rám, a tekinteté látszott, hogy szíve szerint azt mondaná, hogy ez nem komplett. Én bírom az ilyen szitukat, jót nevetek utána.