Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

M.H.GY.

/ #7192 Re: Föl, föl Ti rabjai a Földnek!

2012-01-22 19:26

#7190: Csaba Székelyudvarhelyről - Föl, föl Ti rabjai a Földnek! 

 Kedves Csaba, Székely testvérem! Én nem azt mondtam, hogy nem szabad a Székely Himnust énekelni, amire le is írtam, hogy gyönyörű, nem mocskolódtam az Internacionáléval, sem az elvtársazással sem. Nem az én fegyverem. Én egyszerűen szomorú vagyok attól, hogy a kormány összerángat többszázezer embert és a tisztességtelen játékaira használja fel őket. A legszomorúbb és erről Őn győzött meg éppen most, hogynem érzik a lényegét. Önöket Orbánék hipnotizálják és Önök hagyják magukat. Én elhiszem, hogy a magyar útlevél, a szavazati jog megadása öröm, nyilván én is örülnék az Önök helyében. De: gondoljanak bele a mi, anyaországbeli magyarok háttérbe szorulunk, noha mi itt adózunk, itt élünk, itt járnak gyerekeink, unokáink iskolába, nem csak az előnyeit élvezzük az állampolgárságunknak, hanem a hátrányait is. Én egyszer nem mondtam, hogy ne szavazzon pl. az én kézdivásárhelyi szomszédasszonyom Magyarországon, aki 8 éve jött át, itt kapott munkát, itt lakik, itt adózik. Eszembe nem jutna megpróbálni meggyőzni arról, hogy kire szavazzon, ez mindenkinek szíve-joga. Ezzel együtt én tisztességtelennek tartom az Önök hozzáállását ehhez az egészhez. Én biztosan nem élnék az Orbán kormány által nyújtott előnyökkel, ez velünk szemben tisztességtelen. Én sem megyek Romániába szavazni és például  Markó Béla ellen agitálni, ha tehetném, akkor sem. Ilyen a világon nincs másutt. Ha ez Önöknek tisztességes, lelkük rajta. Egyszer rá fognak jönni arra, hogy Önök csak eszközök az Orbán kormány kezében.