Milla: A decemberi 7 pont

Elégedetlen

/ #271 Re:

2011-12-04 13:14

#270: -  

 Nem fognak, 8 évig hiába remegtek a hatalomért, a legaljasabb módszerekkel próbálták megszerezni, megbuktatni a kormányt. A legnagyobb bajt ott látom, hogy az egyszerű emberek fejét jól összezavarták, nem gondolkodnak, csak vakon hisznek Viktornak, mint egy Messiásnak. Még mindig nem hiszik, amit látnak, látom ezt a szűkebb környezetemben. Példál: van háziorvos ismerősöm, aki a vizitdíj népszavazásakor azt mondta, hogy neki jó a vizitdíj, de azért, hogy a kormány megbukjon, ellene szavaz. Megjegyzem, ez a doki KISZ, majd párttitkár volt a 70-80-as években. Más: Gyártulajdonos ismerősöm - jól járt a 90-es évek elején a privatizációnál és lett gazdag ember, szidja az előző 8 évet, mert nem ment jól neki, mintha a Gyurcsányék tehettek volna róla. Szegény nem lett, még mindig jóval többje van, mint a privatizáció előtt. Tagadja egykori párttagságát, egykori szegénységét, most elégedetlenkedik ok nélkül. Mondtam is neki, hogy én még emlékszem rá, hol kezdte, 14 éves kora óta ismerem, nem is tetszett neki a véleményem. Az ő fejében sincs még rend és sajnos nagyon sokan vannak így. Vagy egy egyszerű példa. Barátnőm idős édesanyjának mondjuk a minap, hogy mi minden történik hazánkban, miket követ el a kormány. Kiül az arcára az imádat és mosolyogva mondja, hogy nincs igazatok, a Viktor nem tesz olyat... 84 éves, nála megértem, a többinél nem. Egy kicsit hosszúra sikerültem, 3 rétegből 3 példát ragadtam ki, ami egy kicsit az országos átlagot tükrözi -szerintem. Na, amíg e téren a fejekben nem lesz rend, addig ez a kormány garázdálkodhat, mert a számok nekik dolgoznak.