kdfsz-dec-24

kurtyboy83

/ #104 Re: Re: Re: Unalmasak vagytok!

2016-11-04 21:19

#21: - Re: Re: Unalmasak vagytok! 

 Aki nem dolgozott még kereskedelemben az sajnos nem tudja mi hogyan történik.Én szerencsére már nem vagyok benne.Van mindkét oldalon bunkó de nem kell álltalánosítani.Kevesen vannak az ebben az ágazatban dolgozók, köszönhetően az állam és a multik játékának.A bérek pedig köszönő viszonyban sincsenek a nagy dirrel-durral beharangozott béremelésekkel.Ha például te mint vásárló állnál a másik oldalon és egy olyan részlegen dolgoznál aminek semmi köze nincs a te munkádhoz akkor nehezen tudnál pontos információt adni a keresett termékről.Próbálod valakihez irányítani aki esetlegesen tudna segíteni.De sajnos már nincs annyi ember akivel ezt meglehetne oldani.Tele vannak túlórákkal a dolgozók, amire sokhelyen már kötelezik is őket.A kereskedelem egy húzó ágazat a gazdaságban és a mi fogyasztásunkon alapszik.Ez egy ördögi kör.Nagyon sok helyen már létezik online bevásárlás is tehát nem lehet kifogás ,hogy nem érek rá előre bevásárolni mert dolgozok.Az emberek többsége megtudja ezt tenni külföldön is,csak mi Magyarok vagyunk berosálva attól ha netalán 1-2 esetleg 3 napig zárva lesz az üzlet.Csak mindenki nézzen magába, mennyi felesleges élelmiszert összevásárol, ahelyett pedig tudatosan kellene intézni azt amire valójában szüksége lesz.Nagyon sok a pazarlás élelmiszerek terén.Én támogatom a vasárnapi boltzárat és a dec.24.-eit is.A boltok a reklámjaikban folyton csak azt hajtogatják:Vegyél,fogyasszál.Igen ez önmagában nem helyes.A lényeg a tudatosságban rejlik.De amíg így lesz addig a profitjukat fogják csak növelni amit aztán szépen kimutyiznak az országból.A gazdaságunk pedig nem fog előre jutni egy fikarcnyit sem.Emberek ébredjetek.Legalább abból és annyit vásároljatok amennyit tényleg el is fogyasztotok.Vagy esetleg ott a fagyasztó ahová eltudjátok rakni későbbre.Ne egymást szidjuk mert sorok vannak a hiperben vagy a sarki üzletben,hiszen egymásért vagyunk.Türelemre is nagy szükség van a mai világban.