Tiltakozás a Bécsi Magyar konzulátus munkája ellen.

viki

/ #13 egyetértek

2016-07-10 21:53

mi is hasonlóan jártunk... Júliusban novemberre kaptunk idôpontot gyermek születésének anyakönyvezésére # útlevéligénylésre. 14 emberrel (es rokonaikkal) hívtak minket egy idôpontra. Pelenkázó,mosdó semmi (kérdésre a válasz : Biztonsági okokból nincs. Be kellene azt is kamerázni). Mire én: Nyugodtan nézhetik, miközben pelenkázok. Ülôhely nem volt elég, egy udvarias férfin múlt, hogy nem állva kellett szoptatnom a 2 hetes gyerekemet.köszi. A 2 ablak nem mûködik, egy hölgy körbejár, mindenki elôtt hangosan kikérdez, mit akarsz (és részletesen meg is ismered mindenki tragéfiáját, örökösödés, név, cím, stb. A személyes adatok védelme frankón érvényesül. És a pelenkázóba kellene video...na ne!) az ott ülôk kb 90% át kioktatták, így minket is, hogy a honlapról letöltött formanyomtatvány nem jó. Majd minden eredeti dokumentumunk ott volt a másik 14 emberével az egy ügyintézô kezében egy kupacban...egy óra múlva megjelent a hölgy (eddigre még többen álltak a teremben, sok kisgyerekkel), és körbehordta a POS terminált az illeték bancomattal történô megfizetésére. Egy kb 70 éves néni akkor szinte elsirta magát, mert neki egyátalán nincs kártyája, mondta...erre a "hölgy" kioktatta, hogy ez a mai világban a minimum. Erre egy fiatal férfi már nem bírta tovább, elmondta, hogy ez az info sem telefonon, sem a holnapon nincs fent. És a 70 éves néni biztos nem maga netezte össze a mai idôpontot... Többen felajánlották, hogy fizetnek a néninek. Ekkor felszólítottak, fáradjak az 1. ablakhoz aláírni. A 3 hölgy az ablak mögött az egyik okostelefonján nézegetett fotókat. Egy negyedik bement a pult mögé, hogy a fénymásolóba felejtett valaki egy idegennyelvû papírt...félrerakták, majd keresi valaki ha fontos. Erre remegve visszakértem a mi papírjainkat, mire közölték, arra várni kell. Szuper. 3 hónapot. Ha a férjem nem lenne más állampolgár, karácsonykor nem láthattuk volna az idôs szüleimet sem én sem a kisbabám... A férjem is Eus, egy 7o milliós országból, hivatalosn kb 350.000 honfitársa él Bécsben... 3 nappal elôbb kellett idôpontot foglalnunk a bécsi konzulátusán és helyben kiállították  hivatalos, szép bordó útlevelet.  mindkét szülô neve fel van tûntetve benne, egyébként. Mert kiskorúaknál illene, ugye...a magyar útlevél februárban jött meg. Azt  bárki foghatja a gyerekemmel, es mehet is  vele szépen...vagy egyszer majd bizonygatnom kell pont nekem, hogy enyém a gyerek. Amikor kérdeztem, mi lenne ennél egyszerûbb megoldás,int ide jönni, Gyôrbe küldtek. Megkérdeztem, hogy hozzam-vigyem az újszülöttemet, aki 2 óránként anyatejet kap, Gyôrbe ill.vissza személyi dokumentum nélkül... A válasz: Ez nem az ô gondjuk... Felháborító!!!