Petíció Dörner György színi igazgatói kinevezése mellett!


Vendég

/ #485

2011-11-06 15:23

Márta István pályázata 200 oldalas, Dörner Györgyé alig egy tizede, ez a fő érve a döntést ellenzőknek.Egy EU-s pályázat elnyeréséhez szintén 200 oldalt hoznak össze a pályázatírók. Bármelyikünk is észrevette ezt az óriás léptékű EU-s támogatást? ...Az érintettek, bizonyára! A mennyiség nem minőség, furcsa megközelítés: mitől Új Színház az, melynek direktora tizenvalahány éve vezényel ugyanazoknak a kórustagoknak , ugyanabból a partitúrából.Bár nem olvastam Márta pályázatát, ezért nem tudom hány oldal szól a 200-ból az új darabokról, a meghívott színészgárdáról, és a koncepcióról, de ezt az ő pályázatírója bizonyára tudja -ezt gúnynak szántam.Azt sem tudhatom, hogy hány oldal szól a gázcsövek cseréjéről, a forgószínpad mechanikájának javításáról, a bevétel és kiadási oldal egyenlegéről ,de ezt Dörner György sem tudhatja. Azt viszont tudja, hogy az a jó színház, amit nem a sznobok vegetatív hét vastapsa és vagy hét csapása tesz jó színházzá, hanem az amikor belépsz , majd kilépsz jobb emberré váltál, --ami persze csalfa remény . Én már csak tudom.