MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰ SZEMÉLYEK PETÍCIÓJA


Vendég

/ #111

2016-03-02 21:54

Én már azzal is beérném, ha legalább biztosítanának megváltozott munkaképességüeknek a képességeik, és egészségügyi állapotuk szerint munkalehetőséget. Nem szeretnék én nagylábon élni, csak eltartani magam.
61% egészségkárosodt róttak rám, a munkaügyi központban csak egy ellenőrzőt kaptam, induló képzésekről semmi hír, soha semmi igénybevehtő támogatás, pedig még nincs elvégezett okj-s tanfolyamom sem.
2008-ban százalékoltak le, azóta nem sikerült megállapítani mégis milyen munkakörben dolgozhatnék, vagy hogy rehabilitálható vagyok-e. Így módon nincsenek megfelelő papírjaim, csak abban reménykedhetek hogy valaki egyszer ismeretség útján beajánl. Én tudnék dolgozni, de nincs mit, mert nincs a betegségemmel összeegyeztethető lehetőség, pedig mindössze annyi lenne hogy ne kelljen minden nap bejárni, hanem egy részét itthonról is tudjam végezni.
Mit sem számít, milyen kvalitásom, jártasságom van bármiben is. MM vagyok, és ez manapság stigma.
Bele sem merek gondolni, milyen lehet annak aki valóban önmagát sem tudja ellátni, és ténylegesen munkaképtelen.