Védjük meg a csepeli HÉV-et

gabor

/ #1

2016-01-27 09:46

A kormány át akarja venni a HÉV üzemeltetést a BKV-tól. Ezzel semmi gond, egyedül a Csepeli HÉV van városhatáron belül, tehát vesznie kell. Amikor a Soroksári úton megszüntették a MÁV sineket, akkor kellett vona elgondolkodni,hogy a föld alá tenni a Hévet és akár a Kálvin térig vagy az Astoriáig is be lehetett volna jutni vele. Erre sajnos nemkerült sor, most meg útban van nekik a HÉV vágány is. Én Pesterzsébeti vagyok, de a Boráros térről rendszeresen használom a HÉV-et Csepel felé, ott van Posta, bevásárlási lehetőség, kis kerülő, de megéri. Nem idetartozik, de a 23-as busz is a Boráros térről megy Erzsébet felé, csak nem jó a csatlakozása más járatokhoz. Tényleg semmi gond most a HÉV vel megbízható gyors. Jó igaz új járművek kellenének ide is, de még mindig olcsóbb megvenni azokat, mint átalakítani villamosvonallá. Azt esetleg el lehetne érni a vonalon,hogy Szabadkikötő állomáson ne álljon meg minden szerelvény, úgy ahogy késő este és hétvégén reggelente. Szerintem minden második szerelvény elég lenne napközben ha megállna ott.