Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!

egy lelkes pécsi állatkert-látogató

/ #1153 Szatyor Miklós védelmében

2015-11-03 20:54

Aki pécsi, tudja, hol van az Erdész út - Daindolok teteje. A középdaindoli völgy vége a Tubes lába, ahol a farkast is kilőtték. Szüleimnek is itt van háza, a hétvégét náluk töltöttük. Este megdöbbenve olvastam, milyen közel járt a farkas szüleim erdő széli kertjéhez (1000-1500 m), ahol pont aznap délután játszott édesanyám kis 22 hónapos fiammal. Testvéremet sikerült lebeszélnünk aznapi erdei futásáról. Mind emlékeztünk a 95-ös történetre is, akkor is itt laktam, akkor még kisgyerekként vártuk izgulva a gyéren világított utcában buszról hazatérő szomszédainkat.
Minden szakmai hozzáértés nélkül úgy ítélem, Szatyor Úr a kisebbik rosszat választotta. A gyűlölködő fotelállatvédőket, otthoni internetes szakkomentátorokat nem szokásom figyelemre méltatni, most mégis azt kívánom, érezzék bele magukat családom és magam helyzetébe, illetve képzeletben álljanak ott Szatyor Úr helyében abban a pillanatban, amikor mérlegelnie kellett. Lehet, hogy naiv vagyok, de nem hinném, hogy egy állatgyűlölő dilettáns sokáig bírná egy állatkert igazgatói székében.