Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!
Vendég |
/ #750 Re: Re:2015-11-02 22:13Ember! Mit tudsz a farkasok természetéről? (Nem vagyok szakértő, de alkalmam volt egy olyan embertől tanulni, aki világszerte elismert farkaskutató volt, 30 évet töltött velük, és máig nem akadt olyan, aki ilyen szoros kapcsolatban állt volna vad farkasokkal. Sem az ő, sem más, _valódi_ szakemberek megfigyelései nem támasztják alá, hogy szükségszerű volt a szökött példány kilövése.) Szélsőséges körülmények között, sarokba szorítva támadnak csak emberre. Minél többet olvasok a 95-ös támadásról, annál inkább meggyőződésem, hogy ott is súlyos emberi hiba volt a háttérben. Egyéves, elvileg nem kiéhezett farkas támadt gyerekekre: Ez még szinte kölyök volt, miért tette? Hogyan szökött meg? A pécsi állatkertből szökött, netán véletlenül rá is kerítésen belül próbáltak vadászni? A régi történet okait már soha nem fogjuk megtudni, de az biztos, hogy ott nagyon extrém dolgok mehettek végbe, mert normál körülmények között nem így zajlott volna az egész. Sok kérdés merül fel mind a régi, mind a mostani esetben, de Szatyor Miklós nyilatkozata sehogy sem kerek. Vadászszempontból sem. 50 méterről ha egy állat támadóan lép fel, akkor nem megfordul és elmegy. (Az, aki észrevette és bejelentette, hol van a farkas, azt állítja, hogy egyáltalán nem viselkedett agresszívan, pedig feltehetően laikusról van szó, akik hajlamosak a pánikra.) Egy vicsorítás nem támadás, hanem annak a jelzése, nem akarja, hogy közelebb menjenek hozzá. Akárhonnan nézzük, Szatyor Miklós és stábja dilettáns módon viselkedett. (Keressük is a farkast, meg nem is; van altatós puska, de nem lehet előkeríteni; be akarom fogni az állatot, de megijedek, mikor csúnyán néz rám, és inkább lelövöm, stb - még ha azt a kérdést nem is feszegetjük, hogy olyan hatósági személynek minősült-e az adott helyzetben, akinek jogában áll egy védett ragadozó kilövéséről dönteni - ez ugyanis nem feltétlenül egyértelmű.) Ha "csak" kapkodott, és rosszul döntött nyomás alatt, akkor le kell vonnia a konzekvenciát, nem alkalmas a posztjára. Ha elkapta a vadászláz, akkor pláne. Életveszélyben itt a farkas volt az első perctől kezdve, pont az emberi tudatlanság és felkészületlenség miatt. |
|
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
3079 Létrehozva: 2025-07-11
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
4768 Létrehozva: 2025-06-09
Vác város közbiztonságának sürgős javítása!
1829 Létrehozva: 2025-07-10
Hétköznaponként nyissák meg a rakpartot és a Lánchidat a budapesti közlekedés normalizálása érdekében!
1714 Létrehozva: 2025-06-30
PamKutya koncert
2475 Létrehozva: 2025-06-09
‘Kuss’nál kuss!
1227 Létrehozva: 2025-07-01
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
1108 Létrehozva: 2025-06-19
Petíció a sátoraljaújhelyi szülészeti és nőgyógyászati sürgősségi ellátás megmentéséért
825 Létrehozva: 2025-07-03
A kassai magyar oktatás jövője
730 Létrehozva: 2025-07-04
Vegán Kinder tojást szeretnének a tejfehérje allergiások!
457 Létrehozva: 2025-06-17
Óvjuk meg a dunakeszi reptér jelenlegi állapotát!
445 Létrehozva: 2025-07-08
NEM, A KÉMIAI SZÚNYOGÍRTÁSRA
402 Létrehozva: 2025-07-10
SP Koncert
370 Létrehozva: 2025-06-24
OG Fluor koncert
4250 Létrehozva: 2025-05-14
Fogjunk össze az igazságos békéért!
318 Létrehozva: 2025-06-19
Kiállás Farkas Tibor barátunk mellett!
313 Létrehozva: 2025-06-30
#kilmafegyever #klimaterror #emberiség elleni büntett! Mondjunk együtt nemet erre a rendkívül eszelős és kockázatos beavatkozásra!
305 Létrehozva: 2025-04-30
A debreceni fizetős parkolási övezetek bővítésének azonnali felülvizsgálatáért
181 Létrehozva: 2025-06-13
"A gluténmentes is legyen megfizethető!"
3447 Létrehozva: 2025-06-06
Mentsük meg a kisváci Dunapartot!
159 Létrehozva: 2025-06-19