Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!

csodaszarvas

/ #279

2015-11-02 12:11

Nem voltam hasonló helyzetben, de biztos vagyok benne, hogy a lehető legrosszabb döntést hozta Szatyor Miklós. A legkevésbé sem hihető, hogy 50-60 m-ről "a farkas fenyegetően lépett fel" (gondolom, csúnyán nézett rá, amit egyébként teljesen megértenék). Emberhez, vadászhoz méltatlan, amit tett, állatkert-igazgatóként pedig teljesen elfogadhatatlan. A lemondása/lemondatása a minimum, amit meg kell tennie neki vagy annak, aki kinevezte. Azt gondolom, büntetőjogi felelősség is terheli. Tanácsolom neki, hogy állatokkal semmiképp, de lehetőleg növényekkel se foglalkozzon a továbbiakban. Arra hivatkozott, hogy nem volt nála altatólövedék. Nevetséges, nem a farkas tehet róla. Hagyta volna békén távozni (legalább a Mecsekbe is lett volna egy farkas.) Még egy gondolat: A közelmúltban többször kedvenc témája volt a médiának a visszatelepülő nagyragadozók (farkas a Bükkben, Zemplénben, medve Aggtelek környékén) majdnem mindenki örömére. A természetvédők, nemzeti park-őrök , stb. mindent megtettek/tesznek a ragadozók védelméért. Ez a barom meg lelövi!!! Tettét egy igen alacsony intelligenciájú, az orránál tovább nem látó, önző, idióta vadászhoz hasonlítanám (mert hogy sajnos ilyen is van), aki a védelem ellenére farkast lő, aztán elrejti, mert az megeszi az őzet, amire ő is vadászik.Szatyor Miklóst kellene állatkertbe zárni és mutogatni. Ezek után mit gondol majd az átlagember, gyerek, stb. pl. a farkasról? Meg az állatkertről, meg az állat igazgatójáról. Nyugodtam mehet így a véleményem bárhova, ill. örülnék neki, vállalom érte a teljes felelősséget. Szabó Nándor, erdőmérnök, szenvedélyes vadász és az állatok elkötelezett védelmezője egyben 0630/9580483,