XXI. századi internetet a XII. kerületbe!

Mitya

/ #14 T-Kom az egyetemes szolgáltató

2015-10-26 16:41

Én is váltani kényszerültem. A korábbi szerződés felmondását a Datanet keltezés nélküli levelével közölte, (amely cég az új tulajdonos T-kom-mal történt megállapodás alapján szüntette meg a szolgáltatását !?!) Emiatt voltam kénytelen váltani a Budapesten az egyetemes szolgáltató T-kom-ra. (Ez a szerződéskötési kötelezettség mellett quasi monopóliumot jelent). A határidőben leadott megrendelésemre (de ez később kitöltött nyomtatványokon csak igénybejelentésként szerepel) olyan választ kaptam, hogy műszaki okok miatt megrendelésemet nem tudják teljesíteni. Akkor még műszaki alapon működtette a szolgáltatást a leányvállalatuk? (vagy részlegük?). Több sikertelen reklamáció után sem vált folyamatossá a távközlési törvényben meghatározott minimális szolgáltatás-csomag; ui. a telefon működött, de az internet szolgáltatást 3 hétig itthon nem tudtam igénybe venni. Két olyan körülmény van, ami a cég súlyos ügyviteli hiányosságaira utal: 1)   Nem akarnak, vagy nem is tudnak hiteles tájékoztatást adni az általuk nyújtható szolgáltatásról; u.i. ugyanazon a napon a telefonos ügyfélszolgálat, a helyszínen dolgozó szerelő, az egyik T-pont ügyintézőjének a monitora, a működő interneten keresztül elérhető honlap az adott címen elérhető szolgáltatásról még véletlenül sem közöl egyező adatot. 2)   A panaszlevemre több mint 45 nap után sem kaptam választ. Nem tudom ki hogy jutott vezetékes távközlési szolgáltatáshoz, azt az idősebbek megélték, hogy a telefonra (hacsak valaki nem volt fontos elvtárs) 15-20évet is kellett várni (esetemben 18 év volt a várakozási idő); emellett 28 évvel ezelőtt 7200 Ft belépési díjat és szerelési költséget kellett fizetnem; ami az inflációt figyelembe véve jelenlegi100 ezer Ft nagyságrendet jelent.   Szerintem a fizetőképes kereslet a kerületünkben megvan (akár a hálózatfejlesztést is beleértve), csak manapság a mobil internet (amelynek a díjtételei az adatforgalomhoz kötöttek) nagyobb üzlet a szolgáltatóknak (na és az államnak is, mivel ezek után be tudja hajtani a 27 %-os ÁFÁ-t).   A fejlesztési tervet is megnéztem, abban a Mártonhegy környékén 30 Mb/s sávszélesség szerepel.