Közalkalmazotti bértábla

iskolatitkar

/ #153

2014-07-11 11:19

Miután szétválasztották az iskolák fenntartását és működtetését, olyan munkák elvégzésére is rákényszerülök, melyek valójában nem tartoznak a feladatkörömbe, de megcsinálom, mert a sok hülye jogszabály ellenére az iskolának normálisan kell működnie. (Mint ahogy egy előző hozzászóló írta is, a gazdaságisok munkáját, tehát az önkormányzathoz tartozó feladatokat is mi, azaz az álami alkalmazottak csináljuk sok esetben) A mi iskolánk szegregált területen fekszik, rettenetesek a körülmények. A munkám mellett tehát szeretetszolgálatot is játszom, gyűjtök, szervezek, kéregetek, hogy segíthessek a gyerekeknek. Lassan a fél iskolát a nevemre vehetném... De csinálom, mert az embernek vannak morális kötelességei is. Meg hát van szívem... De én is pénzből tartom el a 3 gyermekemet. A boltban nem adnak kenyeret a jó szívemért és az erkölcsi felelősségtudatomért. Jelenleg C5-ös kategóriában 86.000 Ft a besorolási bérem, a garantált bérminimumot bérkiegészítéssel érem el. Ez azt jelenti, hogy addig nem kapok béremelést, míg a bértáblában a bérem el nem éri a minimálbért. Magyarán soha. Minden kollégám munkáját megbecsülöm, nagyra tartom, de az én munkakörömben ugyanannyit keresek, mint a takarítónő. A felelősség, a munka jellege és egyebek pedig valahogy nem ugyanazok. Kérdem én, egy iskolatitkár tényleg csak 77 290 Ft-ra érdemes? Ennyi pénzért elücsöröghetnék a portán, és nyomogathatnám 8 órában a kapunyitó gombot. Jelzem, a portás kolléga sem biztos, hogy meg tud élni ennyi pénzből, mert ez nevetséges összeg! A közalkalmazottaknak -véleményem szerint- meg kellene határozni egy külön minimálbért, a jelenlegi bértábla már képes utána a munkakörhöz mérten differenciálni a fizetéseket. Minden iskola egy-egy organikus szervezet, melyben csak és kizárólag úgy működnek a dolgok, ha hagyják a dolgozókat egységként működni. És ez nem csak az iskolákban van így, hanem az összes kórházban, szociális vagy kulturális intézményben is. Jó dolog, hogy a tanároknak megemelték a fizetését, mert most nagyjából utolérték azt a szintet, amit évek alatt meg kellett volna kapniuk. De a többiekkel mi lesz?