Petició a "deviza" és lakáshitelesekért


Vendég

/ #203

2011-08-07 23:58

Nekem is van Svájci frank alapu lakáshitelem.Már 5 és fél éve fizetem és még 2és fél évig kellene fizetnem.Kétmillió forintot vettem fel.Ma már nem elég az 50.075 Ft-os nyugdíjam a törlesztésre.Ami felháborító,2.mill.Ft-ot a "leértékelt" ft-ban kaptuk és most devizában a napi árfolyamon követelik.Azzal sem lennék kisegítve,ha szerződést módosíttatnék-miből gondolják,ha most nincs annyi jövedelmem,hogy törlesszek-akkor majd 5 év múlva lenne 65 éves koromban?Nevetséges és felháborító!A CIB-Banknál van a devizahitelem,-amiért fel kellett vennem az: unokahugom 5 fiúgyermekét nevelem párommal és a másfél szobás lakás kicsi volt,intézetbe akarták vinni őket,ezért vásároltunk egy másik lakást-sajnos nem volt annyi pénzünk,hogy kifizessük és ft-alapú hitelt nem kaptunk,a gyerekeket el akarták tőlünk vinni,így rákényszerültünk a devizahitel felvételére.A gyermekek most is nálam vannak 1 kivételével-ő már nagykorú és önálló életet él.Mi pedig alig birjuk fizetni a törlesztést és már követni sem bírjuk a Folyószámla elszámoló levélen amiket levonnak-büntetőkamat,mert 12.-én kapjuk a nyugdíjat és akkor tudják a törlesztést vonni nem 2.-án,szerződéskötéskor mondtuk és azt mondták ez nem probléma,mégis büntetőkamatot kérnek,holott abban a hónapban mindig törlesztünk.Akkor kezelési költséget és a tőketörlesztést is többször vonják-lassan már beleőrülünk.Hogyan engedhetik ezt meg,hogy a szegény embereket kifosszák,hiszen én csak azért vettem másik lakást,hogy a gyermekek családban nőhessenek fel.Most pedig ha így halad jutalmul hajléktalanok lehetünk öregségünkre.Úgy érzem 5 és fél év alatt amennyit fizettem-már 3.millió ft-ot is meghaladta a törlesztésem,vissza van fizetve a felvett hitelem.Valamikor legfőbb érték az Ember volt,most pedig nem bánnák,ha már mi idős emberek nem élnénk.Kifosztonak-rabolnak minket.Ez egy Embertelen világ,hogyan tudjuk szeretetre nevelni a gyermekeket,ha nap-mint nap azt látják,hogy milyen aljas módon kizsákmányolnak,becsapnak minket?

Kérdem tisztelettel:Veres Istvánné devizahiteles,4 neveltfiú nagynénje és egy elkeseredett 60 éves nő,aki valaha rengeteget dolgozott a szebb jövőért és bele is rokkant a férjével együtt,aki már 68 éves.