Siklósi Állatvédő Egyesület Megmentése!

Kismacsi
Vendég

/ #3

2014-05-16 13:35

Ennyi a lényeg
1.Nem kutyát tartok, hanem kutyával élek. Ha nem érted a különbséget, nem beszéljük ugyanazt a nyelvet.
2. Kutya a lakásban. Nem állatkínzás, családtagnak tekintem, sétálni járunk, kirándulni és együtt heverünk a kanapén. Sok lemondással jár és sok macerával? Vállaltam és a legrosszabb napokon sem csinálnám vissza.
3. Vágyom én is világos, bolyhos szőnyegre, de inkább a “katalógus-lakásról” mondok le mint a kutyáimról. A kutyaszőr az életem része, ahogy a tappancsnyomok is a frissen mosott padlón vagy a kutyanyál, mikor vacsorázom. Harcolok ellene, de nem takarítok egész nap. Ne gyere bejelentés nélkül, vagy gyere játszós ruhában, de ne fintorogj.
4. Sokba kerül az etetése, az orvosi ellátása? Sokba. A kutyám egy élet, fontosabb bármilyen tulajdonnál. Más az értékrendünk? Nyilván... és ez így van jól.
5. Ne szólj bele abba, hogy nevelem. Én élek vele, nem te. Neked csak egy kutya, nekem családtag, társ, az életem része. Vele együtt kell elfogadnod. Nem vagyok kutyatartó, Gazdi vagyok. Kutyás. És így vagyok teljes! :))
(Szabó Attila)