NEM KELL SINTÉRTELEP TÁMOGASSÁK A MENHELYET KAPOSVÁRON!


Vendég

/ #4 Re: Re:

2011-07-22 15:37

#3: Tamás Németh - Re:

Tamás! akik még talán életükben sem jártak menhelyeken, csak hallottak ezt azt..azok elképzelni sem tudják, milyen munka van egy menhely fenntartásában, üzemeltetésében, a napi létproblémákkal..anyagi küzdelmekkel, amikkel a menhelyeknek napról napra meg kell küzdeni..és amit nem árt tudni..mert folyton elfelejti a sok laikus..A MENHELYEK AZ ÁLLAMTÓL EGY FORINT TÁMOGATÁST SEM KAPNAK !!!! az önkéntesekből, adományokból, 1 %-kokból tartják fenn magukat..!!! Arról nem beszélve, hogy ahány kutyus a menhelyen az annyi féle jellemmel, lelkisérüléssel küzd akár..amivel a dolgozóknak, segítőiknek is meg kell küzdeni...Én csak önkéntesként látom a helyi menhelyünk létét, s amikor tudunk megyünk az egész családdal sétáltatni, kutyusokkal foglalkozni egy mentorprogram keretében..Én csak a tiszteletem tudom azok felé nyilvánítani, akik naponta gondozzák, ápolják, takarítják a kutyus kenneljeit..hogy a lehetőségekhez képest a legjobbat kapják.! Amig nem járnak emberek ilyen  helyen..addig gőzük sincs arról..miről beszélnek..Ha elmennek két féle benyomást fognak tapasztalni..vagy azt..hogy úristen szegény kutyák..! igen..nem luxuspanzió egy menhely sem..és nem szívmelengető látvány a sok-sok kérő kutyusszem.!!! s utána soha többet még menhely környékére sem mennek, de esetleg szórják a hülyeséget, hogy mit láttak, és szegény kutyák.! Vagy a másik véglet..hogy ott dönti el..hogy bármi módon igyekszik segíteni..hisz a séták, a kutyákkal való pár órás foglalkozások is már nagy segítség ahhoz, hogy egy jó kutyust lehessen ujra gazdikhoz adni..