Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!


Vendég

/ #84

2014-02-12 07:53

Az emberek egy élet munkája után kapják a nyugdíjat és a 100.000,- Ft feletti nyugdíj sem magas, mert az élelmiszer, gyógyszer, szolgáltatás és egyéb ár is nagyon magas. A másik dolog Szovjetúnióval 1962. évben kötöttek egy megállapodást, ami jelenleg is érvényben van, így az ukránok is itt igénylik a nyugdíjukat holott Ukrajnában dolgoztak. Aki Magyarországon dolgozott nyilvánvaló a megfelelő időre itt számolják el a nyugdíját. Aki viszont egy napot sem dolgozott itt akkor milyen alapon tart igényt az itteni nyugdíjra. A magyarok meg nyomoroghatnak főleg, ha a rokkantnyugdíjból tették ki Őket alacsonyabb százalékra /az Én esetemben a felülvizsgálat indoka: az özvegyi nyugdíj adhatósága stb./, hogy egy élet munkája után betegen 41.850,- Ft-ból tengődjön. Én megpróbáltam öregkori nyugdíjba menni, de az sem jött össze, mert 4 gyereket szültem, így nem volt meg a 32 év viszonyom. Igaz beteg lettem és 2004 óta amíg bírtam dolgozni dolgoztam. 2011. évtől lettem rokkantnyugdíjas és 2013. évtől lettem 43 %-os egészségkárosodott. Jelenleg korhatár előtti ellátásban részesülök, ami kevesebb, mint a rokkant ellátásom felülvizsgálat előtt.