Anyatejgyűjtő állomás bezárása ellen Debrecen

vendég

/ #3

2014-01-05 20:02

Meg az a szomorú az egészben hogy a bezárás miatt azok az anyukák a lefolyóba fogják önteni az anyatejet akiknek van. Mert a vényre otthonában átadott tej átadása tiszta macera amúgy ahogy utána olvastam.Meg például nálunk nem is nagyon támogatják ezt az otthonában átadós dolgot a gyerekorvosok.Nekem volt szerencsém 8 hónapon keresztül a debreceni leadóba behordani az anyatejet,én 20 km-re lakom Debrecentől, heti 2x vittük be, s szívesen vittük, s nem volt egyszerű mindig megszervezni a bevitelt, de csináltuk, minthogy a lefolyóba öntsem. Az ott dolgozók nagyon hálásak voltak.Most is babát várok, s úgy voltam vele most is elvégeztetem a vizsgálatokat majd és most is leadom.Bevizsgált minőségi anyatejet osztanak szét azok édesanyák között akik sajnos nem tudják ellátni babájuk akár betegség mentális dolog miatt vagy nincs elég anyateje, s a babája koraszülött akár kis súllyal született. Az ország ezen részébe nincs is már lehetőség, sőt az országba nincs is már sok tejleadó állomás. A gyerekorvosoknak is támogatni kéne ez a dolgot, s teljesen más lenne. Érdekes Pesten minden kerületbe eltudják szállítani, s ott segítenek az anyukáknak, még itt egyszerűbb ezek szerint a tápszert felírni, csak akkor ütközik azzal a dologgal is, hogy az anyatej a legjobb dolog a babáknak.