Származás nélküli lovakkal is lehessen lovagoltatni

nogaijasz

/ #28

2013-11-12 20:23

Csak azt tudom én is hozzáfűzni,hogy nem a papír teszi a lovat.különben meg sok papír nélküli lóról csak a hülye nem mondja meg,hogy milyen fajta,vagy milyen fajta jellege van az adott egyednek.A tenyésztők,persze azt szeretnék,hogy tőlük vegyünk papíros vegytiszta lovat,ami érthető is az ő részükről.A zugfedeztetés azonban ezzel a módszerrel,tényleg nem fog megszűnni,és sok lóból tényleg hús lesz,és kevesebből pedig hobby ló.Nyilván több hobby lóra van szükség,mint iskolalóra,de ez nem fog megoldani semmit. Az értékes "jó" idegrendszerű és alaptulajdonságú lovakat melyek nem rendelkeznek papírral,súlyos bűn levágni,akár mi is legyen a hasznosítása.Tudjuk,hogy a jó tulajdonságok milyen nagy értékek a lovaknál.A megoldásom a következő.A teljesítmény vizsgát jónak tartom,és felhasználnám az ismeretlen ámde értékes lovak megmentésére.A sikeresen teljesített lovaktól,csak hogy ne sírjon senkinek a szája,dns mintát vennék,hogy ne legyen kérdés ki is az egyed. XD Van viszont egy nagyobb probléma! Én még nem ismerem ennek a teljesítmény/alkalmassági vizsgának a követelményeit,feladatait.Vegyünk egy példát!Mondjuk bele tesznek olyan próbát ami a legtöbb lónál előforduló un.zacskó fóbiát teszteli.Tételezzük fel van 3 ló abból kettő megfelel,mert rá se bagózik,a másik meg fél.De hoppá,lehet,hogy a sikeres két lóból az egyik mondjuk kevésbé kedves a gyerekekkel,mondjuk felszállásnál ellép,de semmi több.a másik meg mondjuk néha örömében "bakkant" egyet a hátsójával,ami a teszten nem derül ki.És hát a zacskótól félő ló meg amúgy tételezzük fel,lenyomott már x sikeres évet gyerekek alatt.Szóval nem egyértelmű.Tudnék én olyan tesztet csinálni amibe a legtöbb személyis és illegális bevándorló lónak beletörne a bicskája...de sebaj majd lesz valahogy! XDD üdvözlet