Barta Dóra és társulata kell Egernek!

Pista

/ #34 Locsi-pocsi

2011-05-15 03:15

Valami baj lehet velem. Kissé unalmasnak találtam a Requiem táncos interpretációját. De azért valami lehetett benne, mert töröm rajta a fejem. Sajnos csak utólag olvastam el a tájékoztatót a mű mondanivalójáról. Így a döglött madarak látványának műélvezete helyett azon törtem a fejem, h lejön-e a bőrükről az a fekete lé, és nem rákkeltő-e a két táncosra. A csúnyaarcú és fa-mellső patájú disznófejű nagyúr szerencsére nem táncolt. Nagyon sajnáltam azt a pár vékonydongájú legényt a gázálarcban. Piszkosul megizzadtak a pénzükért.
Volt pillanat, h abortus ellenes propagandának véltem a táncot, konkrétan amikor a Miss Requiem egy vasalóval próbálta a jégkockából kiolvasztani a babát. Elismerem, h a mutánsok elég undorítóak voltak és lehetséges, h jól is táncoltak. Szerintem a liberális mutánsoknak dekadens csárdást kellett volna ropniuk, azzal jobban kifejezhették volna elhatárolódásukat a magyar hagyományoktól. Hiányoltam a karizmát a társulat tagjaiból. Engem az is zavart, h a zenével semmiféle szinkront nem véltem felfedezni a táncművészek mozdulataiban. Vagy a tánc, vagy a zene fölösleges volt. Dobjuk Mócártot a kukába?