Segítség helyett büntetés? Nem ez a megoldás!

Margitta
Vendég

/ #60

2011-05-03 19:28

Teljesen jogos a felvetés, hogy az utóbbi 20 évben vajon miért nem tudták megoldani a kormányok a hajlék nélküli emberek problémáját és kezelni az utcán élő hajléktalan emberek utcán való lakhatásának emberivé tételét. Lett volna rá fedezet! Utcai mobilfürdőkamrák, 100 ft bedobásával, mobil wc-k kihelyezése, aminek a tisztántartását a hajléktalanemberek is elvállalták volna a használatért cserébe.Felszámolták a nagyon jól működő Nyugati pályaudvaron műküdő csomópontot, ami bevonzotta a pályaudvaron vagy az aluljárókban élő embereket. Miért is? Egy hagymázas terv, a kormányzati negyed miatt, ami nem is valósult meg!A B.M.SZ.K.I. további pályaudvari csomópontok megnyitását tervezte és milyen jó lett volna, ha ez megvalósul! A lakhatás alapvető emberi jog! Aki egy éjszakát is kinn töltött már az utcán és nem jószántából, az is azt mondja nem volt egy kellemes élmény. Akkor abba gondoljanak bele a döntéshozók, milyen az ha valaki több mint 10 éve az utcán él.Szerintem elképzelni se tudják! Nem embernek való, ezt bizton állíthatom! Nem vagyok egyik parlamenti pártnak sem a szócsöve. Én csak az embert nézem, aki lehet, "hogy benne van abban", hogy most az utca az otthona és mégis az a véleményem mindenkinek joga van emberi körülmények között élni. Hiszen az elítélt rabok is "fedelet és élelmet" kapnak addig, amíg a büntetésüket töltik. Akkor a hajléktalan emberek, akik nem bünőzők, nem érdemelnek ennyit? Egy ágyat, egy fedelet! A túlzsúfolt éjjelimenhelyek helyett, hanem is lakást,legalább szobabérletet.Én szólok minden ismerősömnek, barátomnak,rokonomnak, hogy írja alá ezt a petíciót és gondoljunk arra az emberre, akit a napokban avattak boldoggá,II.János Pál pápára, aki az életét és munkásságát a békének és az esélyegyenlőségnek szentelte! Ne vesszen ki az emberség, a szolidaritás és az együttérzés az emberekből, mert úgy élhetetlenné válik a világ!Gondolni kell a fiatalokra is, hogy ők most mit tapasztalnak meg, most kell beléjük plántálni az együttérzés képességét, mert ők hordozzák magukban a jövőt és a világképet ők tudják majd kialakítani. De a jelenben most mindenkinek kortól,nemtől,vallástól és faji hovatartozástól függetlenül ki kell állnia rászorult embertársai mellett! Ebből nem szabad politikai kérdést csinálni, itt emberek életéről van szó! A magyar társadalom agóniában van, fel kellene rázni őket! De hogyan? Na jó lenne ha valaki ezt magválaszolná! Támogatom a peticíót és egyetértek vele! A szociális szakma széleskörű összefogására lenne szükség! Rivalizálás és pozicióféltés kizárva!Minden arra rászoruló embernek kell a segítőkéz! Vagy ez nálunk egyelőre még utópia? Remélem nem! Üdvözlök mindenkit! Mészáros Ildikó