Petíció a Magyar Pedagógus Kar létrehozásának megakadályozásáért


Vendég

/ #30

2013-05-20 18:28

#26: A kibicnek semmi sem drága - Re:

Kedves "Kibicnek semmi sem drága"! Azt  nem állítottam, hogy a pedagőgusok munkája általában megkérdőjelezhető. Azt állítom, hogy az anyagi megbecsültség hiánya miatt kontraszelekció zajlik, és egyéb okokból (valóban, a tanárképzés elégtelensége, valamint a továbbképzés és a minőségbiztosítás hiányosságai miatt) sem várható el az a szakmától, ami egyébként elvárható lenne. Ezért legkevésbé maguk a pedagógusok felelősek. Tapasztatból tudom, hogy a tanítás hosszú távon rendkívüli módon igénybe veszi, sőt torzítani is képes a személyiséget, ha annak nincs módja a megújulásra. Ezért szerintem a fizetések drasztikus emelésére, a szakmai  fejlődés biztosítására és ellenőrzésére  egyszerre volna szükség, hogy újra rang legyen pedagógusnak lenni. Úgy gondolom, ebből a szempontból kellene minden kormányzati lépést értékelni és vitatni, noha sok jót én sem nézek ki a "kar" ötletéből. Viszont lássuk be, a szakszervezetek a minőségellenőrzésben per deifinitionem nem olyan  evidens módon  érdekeltek, mit a fizetésemelésben.