MAGYAR NŐK KÉRÉSE AZ AMBULÁNS SZÜLÉS BIZTOSÍTÁSÁÉRT


Vendég

/ #13

2013-05-13 20:12

Ha az aláírók között van egészségügyben dolgozó, akkor azt tudnia kell, és tájékoztatni köteles a vele kapcsolatba lépőket is arról, hogy az amúgy is túlterhelt gyermekorvosok és védőnők nem fogják tudni naponta látogatni az újszülöttet élete első pár napjában, amikor a szoros megfigyelés szerintem elengedhetetlen. Egy tapasztalatlan anyuka nem mindig képen helyesen megítélni az újszülött állapotát, fejlődését-elég csak ha a fiziológiás sárgaságot vagy a súlycsökkenést említem. Ma Magyarországon nincs arra kapacitás, hogy a házi gyermekorvosok a megszületés utáni kötelező szűrővizsgálatokat ellássák és az összes oltást beadják. Uralhatatlan káosz alakulna ki, ha mindenki (boldog, boldogtalan)kényére-kedvére hazajönne a kórházból a nők jogaira hivatkozva. Máskülönben saját felelősségre bárki bármikor elhagyhatja a kórházat. Ha pedig rendőri segítséggel tartanak valakit vissza akkor az azért van, mert az anya nagy valószínűséggel veszélyezteti gyermeke életét. Szerintem észre kellene venni, hogy az egész otthonszüléses, ambuláns szüléses téma az egyes nők gőgjének a hangja, és jó lenne, ha végre az újszülött kerülne a középpontba és nem folyton a szülő nő és az ő szülés-élménye.