Az akác legyen hungarikum!
Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Az akác hungarikum lett! / Hozzászólások
|
Akácbarát |
#26 Tárgy2014-05-18 09:26Az egész akác-ügy számomra teljesen abszurd volt. Fel sem tételeztem, hogy valaki/valamilyen szerv kétségbe vonja az akác létjogosultságát. Ha csak a saját szakmámra, a bányászatra gondolok, az akác nélkül szinte elképzelhetetlen lett volna a bányaterek biztosítása, és ez volt az a faanyag, amely megbízhatóan jelezte előre a nyomásváltozásokat. Ami szerintem a petíció - és az egész akác-ügy - érzelmi hatását beárnyékolja, hogy az aktuálpolitika erre is rátelepedett: a - nem kormánybarát - sajtó kellően idézte Kövér házelnök több mint tíz évvel ezelőtti nyilatkozatát, amikor az akkori kormány akácbarát tervezett intézkedését kritizálta azzal, hogy invazív faj, most meg teljes mellszélességgel rátapad az akáchungarikumra. Aljas, pofátlan banda. Nemrég telepítettünk néhány száz négyszögöl akácültetvényt. Na és mit csináltak volna, ha nincs ez a felhajtás? Kivágatják az összes akácot Magyarországon? |
|
| |
|
Vendég |
#272014-05-18 09:27Örülök,hogy így együtt sikerült elérni célunkat,és ezúton kívánok további sikeres munkát! |
|
| |
|
Vendég |
#282014-05-18 09:31Nagyon örülök. Igazán kár lett volna az akácfáktól megválni |
|
| |
|
Vendég |
#292014-05-18 09:32Tisztelt Kezdeményező Uram! Mint a Honismereti Szövetség tiszteletbeli elnöke javaslom, hogy készüljön egy rangos, színes, képes, többnyelvű kiadvány az akác biológiai,gazdasági, és művelődéstörténeti szerepéről az alföldi homok megkötésében, a klímaváltozásban, a hagyományos népi építkezésben, a folklórban, a hagyományos paraszti táplálkozásban. A címe lehetne "Tessedik Sámueltől ifj. Pályi Zoltánig". Őszinte tisztelettel: Halász Péter |
|
| |
|
Vendég |
#302014-05-18 09:34Boldog vagyok, hogy elértük célunkat! Bízom benne, hogy EZ MÁR NEM FOG VÁLTOZNI! Tisztelettel: Deákné |
|
| |
|
Vendég |
#312014-05-18 09:35Nagyon örülök a döntésnek, és köszönöm a kezdeményezést. Jó, hogy egy pirinyót én is hozzájárulhattam. |
|
| |
|
Vendég |
#322014-05-18 09:37 Kituno munka! Gratulalunk tiszta szivbol. Pfenninberger Zsuzsa |
|
| |
|
Vendég |
#332014-05-18 09:38Gratulálok a hülyeség ellen indított akció sikeréhez és a kitartásához. Kár, hogy az akác kiirtását támogató kezdeményező zöld-, vagy természetvédő néven nevezett ötletelő kezdeményezők napjainkig sem tanulták meg a fenntartható fejlődés elvárásai. Tömördi Máté okl. vegyészmérnök,volt méhész |
|
| |
|
Vendég |
#342014-05-18 09:38Köszönet azoknak akik ezért az ügyért dolgoztak ! Kelemen család Bárdudvarnok. |
|
| |
|
Vendég |
#35 Az akác legyen hungarikum2014-05-18 09:39Nagy tisztelettel és örömmel csatlakoztam az Ön felhívásához - az immáron elért - nemes cél érdekében. És köszönöm tájékoztatóját, mely szívet-lelket melengető. További szép napokat kívánok: Batta Éva eva.batta@gmail.com) |
|
| |
|
Vendég |
#362014-05-18 09:41Kedves ifj. Pályi Zoltán erdőmérnök úr! Köszönjük az AKÁCÜGYBEN tett közbenjárását, mer Ön nélkül sem sikerült volna az "Akáchungarikum". Szeretettel köszöntöm,jó egészséget kívánva: Polgár Éva |
|
| |
|
Vendég |
#372014-05-18 09:43NAGYSZERŰ!!! A levelet továbbitom!!! |
|
| |
|
Vendég |
#382014-05-18 09:44Egységben az erő ! Ha a sok azonos gondolat egyirányba mutat.... most is megmutattuk :) |
|
| |
|
Vendég |
#392014-05-18 09:47Tisztelt Ifj. Pályi Zoltán! Köszönjük, hogy kezdeményezte és végigvitte ezt a nemes ügyet! Csak így lehet nemes ügyet elérni a nemzetünk megmaradása érdekében, hogy, aki világosan lát, fehívja embertársai figyelmét és bátran élére áll a kezdeményezésnek. Gratulálok Önnek, és magunknak is. Üdvözlettel: vaderna Margit |
|
| |
|
Vendég |
#402014-05-18 09:47Őszinte és hálás köszönet a kezdeményezőknek. |
|
| |
|
Vendég |
#412014-05-18 09:48!!!! OK :-) |
|
| |
|
Vendég |
#422014-05-18 09:51Köszönöm a kezdeményezését, mint szarvasi.Örülök az elért eredménynek./ Tessedik emlékére is./ |
|
| |
|
Vendég |
#432014-05-18 09:54Hala Istennek,köszönet erte. Gyönyörüek az akacerdök, es nagyon szeretem a mezet. Allandoan van a kamramban. Mindig ragaszkodni kell a tradicioinkhoz, külföldi vezereknek nincs fogalmuk Mas orszagok fontos, es ertekes dolgaikrol. Nem elnek ott, nem tudhatjak. Ne is rendelkezzenek rola. Tisztelet Palyi Zoltannak, minden elismeresem, hogy veghezvitte es elerte a kitüzött celt. Azert is külön köszönet. Üdvözlettel: Steuer Ilona Bietigheim/D |
|
| |
|
Vendég |
#442014-05-18 09:56Fantasztikus öröm és büszkeség az aláírás gyűjtés sikere, így kell ezt csinálni, ki kell állni minden nemes ügyért, egymásért, magunkért, hazánkért, hazai termékeink megtartásáért, hírnevéért, mint jelen esetben az akác legyen hungarikum! Őrizzük és vigyázzuk értékeinket! Hálás köszönet a petíció elindítójának a szervezett kitartásáért, és minden honfitársamnak az aláíró támogatásáért! |
|
| |
|
Vendég |
#452014-05-18 09:56Hurrá, nagyon örülök. Ez igen szép munka volt. R. J |
|
| |
|
Vendég |
#462014-05-18 09:58Sajnos félre volt a magyar lakosság informálva. Az EU soha nem tiltotta, és nem is tilthatta volna az akác fennmaradását hazánkban.Ez már megint olyan hiábavaló harc, mint a rezsicsökkentés. Politika, és megvezetés. |
|
| |
|
Vendég |
#472014-05-18 09:59Köszönöm Önnek az értékes kezdeményezést, örülök a sikernek! Üdvözlettel, Virághalmy Géza |
|
| |
|
Vendég |
#482014-05-18 09:59Nagy örömmel, megnyugvással és elégedettséggel hallgattam, olvastam ezt a hírt a hungarikummá nyilvánításról. Örülök, hogy aláírásommal egy picit én is hozzájárulhattam ehhez a sikerhez. |
|
| |
|
Vendég |
#492014-05-18 09:59GRATULÁLOK,ÉS NAGYON ÖRÜLÖK!!! |
|
| |
|
Vendég |
#502014-05-18 10:01Ugyan már az elején támogatólag nyilatkoztam, de akkor is volt (szakmai) megjegyzésem, amit most is fenntartok. Ennek szellemében azt a kijelentést, hogy "a fehér akác és az akácgazdálkodás soha nem volt és nem is lesz a Kárpát-medence közel 300 őshonos fásszárú növényfajának a vetélytársa." nem tudom elfogadni, és a gyakorlatban tapasztaltak alapján nem is igaz. Egy bármilyen fontos akcióban nem szabad valótlanságot állítani (akár tudatlanságból, akár "machiavellisztikusan", mert az az ügyet erkölcsileg rombolja, és hosszútávon a sikerességet megkérdőjelezi. Tisztelettel Havas Tibor erdőmérnök. |
|
| |
|
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak.
A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni?
További petíciók, amik érdekelhetik
Nyissák újra a XV. Kerületi Tanuszodát a kerületi gyermekek érdekében!
957 aláírás
956 Aláírások / 7 nap
16 Jun 2026
Az idő sürget; mentsük meg együtt Tibikét, ne engedjük, hogy elvegyék a gyermeket a szerető családjától!
2 283 aláírás
579 Aláírások / 7 nap
12 Jun 2026
Vizsgálják felül a GYOD szabályozását a 14 év alatti 1-es típusú cukorbeteg gyermekeket nevelő családok érdekében!
360 aláírás
360 Aláírások / 7 nap
24 Jun 2026
Petíció a biztonságos, támogató és befogadó iskolai környezet megteremtéséért
201 aláírás
201 Aláírások / 7 nap
19 Jun 2026
Petíció a mendei vízellátás tartós és biztonságos biztosításáért
200 aláírás
200 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Petíció az éjszakai állatorvosi ügyelet biztosításáért Győr-Moson-Sopron vármegyében
3 531 aláírás
167 Aláírások / 7 nap
20 Jan 2026
A közérdek építészete – 10 pont a magyar építészet megújításáért
142 aláírás
142 Aláírások / 7 nap
19 Jun 2026
Biztonságos kerékpárutat a Dunakanyarba, a Szentendrei-szigetre és Tahitótfalura!
89 aláírás
89 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Vonják vissza Nagy Feró és Pataky Attila Kossuth-díját
12 192 aláírás
87 Aláírások / 7 nap
20 Apr 2026
Székesfehérvár zöldebb, élhetőbb és ellenállóbb városi környezetéért
74 aláírás
74 Aláírások / 7 nap
23 Jun 2026
Peticiok.com
Ingyenes tárhelyet biztosítunk internetes petíciókhoz. Készítsen egy professzionális internetes petíciót a mi hathatós segítségünkkel! Petícióink minden nap szerepelnek a médiában, így egy petíció indításával könnyedén felkeltheti a közvélemény és a döntéshozók figyelmét.