Pedofíliamentes Magyar Narancsot!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Pedofíliamentes Magyar Narancsot! petíció automatikusan generált fórumtémája

Horner

#26 Re: Re: Re: Re: Re: Engem gyíkká változtatott...

2014-03-13 23:27

#23: xxxx - Re: Re: Re: Re: Engem gyíkká változtatott...

Igen, engem is eltávolított, pedig nem véletlenül jöttem ide elolvasni a petíciót. Maga a cikk tényleg minden szempontból borzalmas. Azonban én is úgy gondolom, hogy ha ugyanúgy baltával hasított distinkciók mentén fogalmazzuk meg a kritikánkat, az nem sokkal visz előrébb.

Én egyébként abban is némi egyoldalúságot látok, hogy úgy véljük, az a felnőtt, aki valaha is egy percre vonzónak talált egy gyereket, abnormális. És -- tegyük hozzá -- természetszerűleg férfi. Sőt, nem pusztán abnormális, hanem azonnal elrohan gyerekeket erőszakolni és másokat is erre buzdít. Tényleg? Ilyen egyszerű lenne ez? Amennyire látom egy ilyen kritérium alapján meglepően sokan bizonyulnának abnormálisnak, és ehhez a számhoz képest meglepően kevésnek tűnhetne a tényleges erőszak.

Ennélfogva az ilyen típusú megközelítések aligha segítik elő a jelenség jobb megértését és így szerintem hosszú távon az ellene való küzdelemhez sem biztosítanak megfelelő alapot.

xxxx

#27 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Engem gyíkká változtatott...

2014-03-13 23:40

#26: Horner - Re: Re: Re: Re: Re: Engem gyíkká változtatott...

 

A nemi jellegek megjelenésétől kezdve vonzó egy fiú vagy lány (13-16 év). Ez egészséges - velük visszaélni egy felnőttnek az ami nem egészséges. Észrevenni az teljesen normális. A nők a visszaélésnek gyakori elkövetői, csak a megítélésük ebben is előnyösebb. Egy nő nem lehet elkövető. Az erőszaknál sem lehet elkövető, ezért statisztikák szerint a férfiak még a nőknél is kevésbé vallják ezt be.

Szükség volna a két nem között kommunikációra, ebben az ellenségképzés és dezinformálás nem segít.

Lóhering, a fattyúlovag

#28 Jusztse!

2014-03-14 01:21

Juszt se írom le!
Sebaj lányok, a magamfajta vén farkak hamarosan kihalnak és szabad a vásár! Már egyre nagyobb számban láthatók a decens, toleráns, csupaszív és lélek egyedülálló anyák által csupa szépre és jóra nevelt, a hímsovén, elnyomó rohadék kanállat apa káros befolyásától mentesen felnövekvő ifjak. Meg is látszik, a plázanemzedék ifjoncai teljes temészetességgel rúgják félre a kortárs plázacicákat a büfé elől, az ajtóból, a sorból. Bizony hölgyeim, ez van és egyre gyakoribb.
És bocsánat, de én meg röhögök rajtatok. Csak azt sajnálom, hogy nem érhetem meg azt a szép új világot, amikor a Ruméliai Ungurusz kalifátus bevezeti a sariát. Akármilyen keményen hajtotok rá, azért ez a hatalmas siker még évekbe telik.

A fejlődés egyre gyorsul. A feminizmus bástyájában már kikockázatlan mellbimbó se kerülhet a nyilvánosságra, és ítéltek el pedofíliáért 11 éves fiút, amiért a bokrok alatt megpisiltette a három éves húgát. Szóval, ennek a dekadens és védtelen kultúrának annyi, ti még meg fogjátok érni a moszlim törvényeket. És kedves firkonc hölgy, majd akkor tessen veszékelni, amikor a Korán szerint _TÖRVÉNYES_ házasságokat kötnek 40-50-60 éves gazdag férfiak egy-kettő-három-négy hatodik évét betöltött arával. Persze, tudom! Az csak egy kulturális hagyomán, a Próféta (legyen a neve áldott) mutatott utat amikor elvette a hatéves Aishát és azóta senkinek egy szava se lehet.

Élvezzétek csak.

Szerencsére az én gyerekeim már olyan országban élnek, ahol a moszlimok is és feministák is veszélyeztetett állatfaj és esélyük sincs. Így az unokáim egészséges környezetben fognak élni.

Addig is élvezzétek a hátralévő pár évet, rugdossátok csak az ilyen rettenetesen veszélyes zugfirkászokat, aztán majd jön a csősz a burkával.

xxxx

#29 Re: Jusztse!

2014-03-14 07:15

#28: Lóhering, a fattyúlovag - Jusztse!

Na igen, terjed Magyarországon is. Önként váltanak vallást a nők, és a férfi után kullognak az utcán lepedőben. Amikor köszönök a szomszédoknak, akkor egyik se köszön. Nem vagyok előttük ember.

Horner

#30 Re: Jusztse!

2014-03-14 07:50

#28: Lóhering, a fattyúlovag - Jusztse!

Megkönnyebbülés, hogy nem én írtam a legelrettentőbb hozzászólást,

így akkor viszont aláírom a petíciót.

M. K.

#31 egy friss ex-olvasó

2014-03-14 08:17

Kedves Magyar Narancs!
Az egyik múltkori számukban volt egy keretes írás, ami nagyon tetszett. Arról szólt, hogy a Narancsban szívesen helyet adnak a vidéki helyi ügyeknek, mert az a tapasztalatuk, hogy a helyi média a helyi vezetés kezében nem képviseli a lakosok nézeteit, véleményét, stb. Ezt a részt be akartam szkennelni és terjeszteni a FB-on, mert annyira hasznosnak és fontosnak gondoltam. Erre jött most ez az írásuk, plusz hozzá az ügyvédi felszólítás. Elszomorító, hogy saját magukat nem látják ilyen szempontból, és ugyanazt csinálják mint a vidéki média vezetői.
Értelemszerűen mégsem szkennelem be a cikket és nem terjesztem, ellenben bojkottálom egészen addig a Magyar Narancsot, amíg nem kér elnézést és nem veszi le az írást, továbbá erre buzdítom a Narancsot olvasó ismerőseimet is.
Tisztelettel,
Milánkovics Kinga

Vendég

#32

2014-03-14 09:10

Fültanúja voltam két anyuka beszélgetésének az oviban: egyik azt mondta a másik lányára, hogy nagyon szexi.

Vera, rohanj feljelenteni. Te kis boszorkányüldöző...
b.

#33 Re: Re:

2014-03-14 11:34

#18: - Re:

Próbálkozzunk mindketten az értő olvasással! Elvégre egészen sok más szó is volt abban a mondatban. (Láttad őket, ugye?... Bocsánat! Nem lenne szabad személyeskednem, de ezt most te kezdted.)

A "bűncselekmény" egyértelműen egy túlzásnak szánt, nem szó szerint értendő kijelentés. Ha a cikk elolvasása alapján bárki is úgy gondolhatná, hogy a szerző tényleg bűncselekménynek tartja az "egy-egy figyelmetlenebb pillanatban véletlenül rossz vágányon zakatoló gondolatot", akkor egyikünk sem játszana szövegértésesdit egy petíciós fórumon. Én legalábbis biztosan nem, nem vagyok petíciózós fajta. (Mindannyiunknak van jobb dolga, szerintem még a feministáknak is.)

A mondat második felében pedig azonnal el is bagatellizálja az egészet, hiszen nem ír másról csupán "egy-egy figyelmetlenebb pillanatban véletlenül rossz vágányon zakatoló gondolatról". A "bűncselekmény" rögtön lesüllyed a nem is tudom... átfutok a zebrán, amikor pirosam van/bliccelek a villamoson/olyat költséget számolok fel, amit nem lenne szabad, de beleillik a többi tétel közé/fusizom a szomszédnéni zugpálinkájával (beismerem, nem tudom, hogy az utóbbi egyáltalán törvénytelen-e még)  -színvonalú, társadalmilag teljesen elfogadott apróságok közé.

Ráadásul ott a mondat első fele is, amit nem idéztem, mert mégsem másolhattam be az egész cikket... de tudod, mit? Legyen! "A képregényes kliséket nagy kedvvel kiforgató Kick/Ass egyik leggonoszabb fogása volt, hogy 13 éves főhősnőjét nemcsak szupermenőnek, hanem kifejezetten szexinek is láttatta" Mentséget keres, magyáz, exkuzál, felelősséget hárít. Fordítok: A "Film" egy leggonoszabb fogása volt... Ez áll ott szó szerint. Az egészről a csúnya, gonosz film tehet, és direkt.

Bagatellizál, normalizál, véletlenül elkalandozó gondolatról beszél, mentséget keres, felelősséget hárít. És ez csak egyetlen mondat. Az egész cikk több, hasonlóan kedves mondatból áll. Dejónekünk.

 

 

 


Vendég

#34 Re: Re: Re:

2014-03-14 11:45

Igen, mivelhogy a gondolatok csapongása társadalmilag elfogadott, bármi legyen is az a gondolat.

Vendég

#35

2014-03-14 11:46

Normalizál? Mit? Azt, ami normális?
Mentséget keres? Mire? Művészetre? Provokatív tartalomra?
Felelősséget hárít? Miért, tán csak nem akart valaki ok nélkül felelősséget terhelni rá?

Szerintem jó, hogy még szabad a sajtó.

Vendég

#36

2014-03-14 11:51

Nekem szoktak erotikus gondolataim lenni gyerekekről. Nem molesztálok.

Tudok anyákról, akik molesztálnak.

Erről ennyit.
b.

#37 Re:

2014-03-14 12:04

#32: -

Szép, már-már ügyesen humoros sarkítás. Sajnos nem igazán sikerült megnyugtatnia a cikkel kapcsolatban, persze nyilván nem is ez volt a célod. Érdeklődnék: Szerinted a két dolog tényleg ugyanolyan fajsúlyú és összehasonlítható? Mert ha igen, akkor pont ez az egyik probléma, amiről beszélünk. Hogy teljesen normális és hétköznapi dolog egy nyilvános közéleti fórumon ilyen stílusban beszélni/írni gyerekekről.

Ja, és: Hol láttál te itt feljelentést? (Tényleg, szeretném megnézni, ha van.) Mert én azt írtam alá, hogy a folyóirat vezetősége magyarázassa el valakivel a szerzőnek, hogy átlépett egy határt; a folyóirat vezetősége ismerje el, hogy átlépett egy határt, és kérjen bocsánatot azoktól, akiket ez érzékenyen érint; foglalkozzanak még a témával, írassanak komoly cikkeket olyanokkal, akik értenek is hozzá, magyarázzák el az olvasóknak is, hogy milyen határt léptek át; tartsanak kéznél valakit, aki megakadályozza, hogy ne forduljon elő még egyszer egy ilyen ostoba fiaskó; és vegyenek már fel a céghez több nőt (ez utóbbi talán kicsit kilóg a sorból, de még most sem beszélek feministául, lehet, hogy ez valami köszönésféle náluk).

Visszatérve szócspélésem elejére: Te tényleg azt hiszed, hogy ez itt csak annyi embert ér el, mint egy szülő (mélységesen ostoba és szerencsétlen) vicce?

 


Vendég

#38

2014-03-14 12:11

A szülőnek nem volt ostoba és szerencsétlen vicce. A helyzet teljesen ártatlan volt. Épp ez az, amit te nem tudsz látni. A gyerek nem lett szexualizálva.

Ugyanezt csinálod nagyban a cikkel. Ez egy ártatlan dolog, nem emiatt erőszakolnak gyerekeket és nem is fognak.

Most mi jön, meg szeretnéd mondani minden nyilvános fórumnak, milyen erkölcsiség szerint, milyen témáról írhatnak?

Vendég

#39

2014-03-14 12:12

Nem túl meglepve látom, hogy lolitaakishugunk nem tud elviselni nézetütköztetést.

Vendég

#40

2014-03-14 12:13

Itt kérem a sajtószabadság van fenyegetve.

Vendég

#41

2014-03-14 12:16

Te, a nyilvános fórumok erkölcsiségét féltő petíciószerző, és ti, hozzá csatlakozók!

A petíció címét nem érzitek kicsit sem problémásnak? Mintha a MANCS a pedofília melegágya lenne, azt sugallja. Holott a kifogásolt cikkben sincs pedofília.

Vendég

#42

2014-03-14 12:24

A feministáknak, csórikáimnak, nagyon meg kell mutatniuk, hogy még szükség van rájuk...

Vendég

#43 Re: Re:

2014-03-14 12:24

#20: Vera Szigeti - Re:

"hátha az segít" Csak, ha elolvassák, és még akkor sem biztosan. De azért sok sikert!

A kérdésekre a válaszok:

1. Igen, ha úgy gondolod, hogy bármi hasznát tudod venni a válaszomnak (én azért ezt kétlem: már szemiotikai szintre süllyedtem a többi hozzászólásban, nem vagyok érvelőbajnok, nincs itt keresnivalóm, csak egyszerűen nem hagyhattam szó nélkül), nyugodtan használd fel.

2. Nem, nem szeretném átszerkeszteni. Így jött ki, így marad, nem akarok kozmetikázni. Nem is tudnám nagyon pontosabban megfogalmazni, mert... ennyi telik tőlem. Ha a lekicsinylő (vagy legalábbis általam annak szánt) megjegyzést esetleg le szeretnéd hagyni az elejéről, csak nyugodtan, az a két sor semmit nem ad hozzá a cikkről alkotott véleményemhez.

3. Nem szeretném aláírni. Elnézést kérek érte, lehet, hogy gyávának tűnök (biztos, hogy az is vagyok), de azt hiszem, az a lényeg, hogy a petíción "bele lett számolva" a nevem. Tényleg remélem, hogy elérsz vele valamit!

És ez úton szeretném megköszönni, hogy vetted a fáradságot ezzel az egésszel!


Vendég

#44 B., ha már itt vagy

2014-03-14 12:31

Nabokov regényében a narrátor...azt szabad? Vagy zúzzuk be?

Ágyékom vágya...Lo-li-ta...

Vendég

#45

2014-03-14 12:33

Nem lehet egy szerzőnek szabadsága...jön a feminácizmus.

Vendég

#46

2014-03-14 12:37

#38 vagyok

Tudod, ki szexualizálta volna a gyereket? Aki a szülő megjegyzésére ugrik. Mint itt a feminácik.

Vendég

#47 Szigeti Vera, te most meghurcolsz egy embert

2014-03-14 12:47

Megbélyegzed.

Nézd meg a Vadászat című filmet. Te vagy a vadász. Lincshangulatot teremtesz.

Az ilyenek miatt nem ültethetnek a repülőgépen gyerekeket magányosan utazó férfiak mellé.

Vendég

#48 Re:

2014-03-14 13:14

#38: -

"Ugyanezt csinálod nagyban a cikkel. Ez egy ártatlan dolog, nem emiatt erőszakolnak gyerekeket és nem is fognak."

És igazad van. Aki nem akar gyerekeket erőszakolni, azt ez a cikk nem veheti rá semmi olyanra amit nem akar. Aki meg gyerekeket akar erőszakolni, azt nem a mi vitánk fogja megállítani. Ha a cikk miatt tényleg gyerekeket erőszakolnának meg, senki sem érvelne itt a védelmében.

A petíció azonban nem erről szól, hanem arról, hogy ne legyen már elfogadott és mindennapos, hogy szexualizáljuk a gyerekeket.

"Most mi jön, meg szeretnéd mondani minden nyilvános fórumnak, milyen erkölcsiség szerint, milyen témáról írhatnak?"

Nem. Miért akarnék ilyet tenni? Nem kellene azt elvileg nekik maguktól tudni? Márminthogy milyen erkölcsiség szerint és milyen témában írhatnak. Őket valahogy másképpen nevelték volna, vagy valahogy annyira megváltozott volna a világ az elmúlt két napban, hogy tényleg nekem kell védekeznem, mert az a véleményem, hogy: "****bais, gyerekekről ne írjunk már ilyen stílusban!!!"?

Semmi olyasmit nem akarok elérni, amit írtál. (Valami azt súgja, hogy te ezt minimum sejtetted, és épp azért írtad ezeket, mert irracionális és baromság lenne, ha ezt akarnám.)

Amit el szeretnék érni, az az, ami a petícióban szerepel, ezért írtam alá a petíciót.1. A folyóirat vezetősége magyarázassa el valakivel a szerzőnek, hogy átlépett egy határt. 2. A folyóirat vezetősége ismerje el, hogy átlépett egy határt, és kérjen bocsánatot azoktól, akiket ez érint. 3. Foglalkozzanak még a témával, de az ég szerelmére, ezt olyanok tegyék, akik értenek is hozzá! 4. Legyen már valaki kéznél, aki megakadályozza, hogy ez még egyszer így süljön el.5. Vegyenek fel több nőt. (Hogy ez mit keres itt, még most sem értem teljesen, lehet, hogy a petíció szerzői a 4. tétel folyományának gondolják).

Még tömörebben: Vállalják a felelősséget azért, mit írtak, ha már egyszer leírták! És nézzék meg, ők, maguk, hogy miről írnak legközelebb!

Nem tudom... észrevetted, hogy a petíció igenis felszólítja az újságot, hogy írjon még erről a témáról?

Egyáltalán... olvasta valaki itt a petíciót, vagy csak meglátták a feminista nyelvezetet és reflexből nekiálltak ellenkezni?

 

b.

#49 Re: B., ha már itt vagy

2014-03-14 13:21

#44: - B., ha már itt vagy

Hát most aztán piszkosul érven kólintottál. Megyek is, letöröltetem a nevemet a petícióról, nem is tudom, hogy gondolhattam, hogy...


Vendég

#50

2014-03-14 13:23

Szerintem a cikk nem szexualizálja a gyerekeket.