Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Felhívás a hozzászólások minőségével és színvonalával kapcsolatban / Hozzászólások


Vendég

#126

2014-02-17 08:44

Ildiko

Az alfoldi kisvarosban ahol felnottem, nagyon sok akacfa volt. Imadom az illatat. Lassan 7 eve nem ereztem mar, mert itt ahol most elek nincs, legalabb is en meg nem lattam . Ha hazamegyek szeretnem ujra erezni, mert nagyon hianyzik...


Vendég

#127

2014-02-18 10:55

Ácsi..
A petició kezdeményezőjétől kérdezem: a Nyírségben több az akác mint a nyír? Ahogy a hozzászólásokból látszik a többség az akác mellett van, de nem akarjuk tudomásul venni az EU beleszólását ez ügyben sem. Az biztos, hogy nem a kiirtásról van szó(talán már nem is lehet), inkább az eredeti betelepítési területek hasznosítására.

Vendég

#128

2014-02-18 13:34

Valóban jogos kérés és cél lenne, hogy minősítsék az akácot hungarikumnak. Az akácmézünk kiváló, ezt mindenki elismeri, hát akkor NE bántsák az akácfáinkat!

Vendég

#129

2014-02-18 14:58

Igen szeretnénk,ha az akác hungarikum lenne!

Vendég

#130

2014-02-18 18:01

ifj. PÁLYI Zoltán erdő mérnök úr!

Kezdeményezését,mint méhész örömmel írom alá és támogatom.Örülök,hogy van egy ember akinek eszébe jutott ez a kezdeményezés.Idén tavasszal sajnálattal hallottam a szomorú hírt,hogy ország szerte sokfelé pusztítják az akácot.
Számunkra méhészek számára az egyik legfontosabb mézelő növény.Sajnos sok mézelő növény eltűnt hazánkból.Például a tarló virág.Ha az akác is eltűnne az nagy veszteség lenne,nekünk méhészeknek is.Népszerűsíteni fogom méhészegyesületemben is.Valamint tagja vagyok a Magyar Nemzetőrök országos szövetségének ezért mint Nemzetőr Törzszászlós Tiszafüred kistérség parancsnok helyettese ként is a kezdeményezés mellé állok.

Tisztelettel:Bíró István Ede Nemzetőr Törzszászlós

Vendég

#131

2014-02-19 20:04

Mint parkettás vállalkozó tanúsíthatom, hogy az akác a legkiválóbb parketta alapanyag. A legkeményebb hazai fa, amely a környezeti nedvesség változásaira csekély mértékben reagál. Gőzölve megjelenésében felveszi a versenyt bármelyik trópusi fával. Ezt a petíciót csak támogatni tudom!

Vendég

#132

2014-02-19 21:38

Kedves hozzászólók!
Kérem, olvassák el az alábbi írásokat, amelyek által egy teljesebb képet kapnak az akácról és jelentőségéről. Pozitív és negatív egyaránt. Mivel a médiában az utóbbi időben szinte kizárólag a kedvező hatásai jelentek meg, úgy gondolom, érdemes a másik oldalt is megismerni. Ezen túlmenően pedig fény derülhet egyes félreérésekre is bizonyos fogalmakat illetően.
Lehet, hogy rá kell szánni egy kis időt a végigolvasásukra, viszont renegeteg új, HITELES!!! információval gazdagodhatnak.

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/dr-varga-zoltan-professzor-az-akacrol.html?spref=fb
http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/ismet-az-akacrol-nem-minden-idegenhonos.html

Vendég

#133

2014-02-19 21:39

Barbi

#134

2014-02-20 22:42

Az akacfa illata isteni, amikor viragoznak gyönyörü latvany. Az akacmez nagyon finom, egyedi.
Bizom ennek a peticionak a sikereben!

Vendég

#135

2014-02-21 05:08

Köszönet a nagyon szép kezdeményezésért!!-többször meg osztottam de az aláírásokat ma pótoltam!!-köszönet azoknak is akik csatlakoztak az akác hungarikummá válásáért!
Debreceni vendég

#136

2014-02-24 07:40

Sokak előtt korábbról is ismertek voltak azok a fogalmak, amelyeket a 132. és a 133. számú hozzászólás kapcsolócímében megadott írások ismertetnek. Előttem is. Mégis aláírtam ezt a kérvényt, mégis további aláírásokra sarkallom ismerőseimet. Miért? Azért, mert azt szeretném, ha ezt a kérdést itt, Magyarországon belül, hozzáértő és érző szakemberek és érintettek vitatnák meg, nem pedig a magyar valóságtól igen-igen távol élők foglalnának törvénybe - amelyet itthoni, szintén a valóságot nem kellő bölcsességgel mérlegelők, szolgai módon hajtatnák velünk végre.
Öregpacó

#137 AKÁC!

2014-02-27 07:08

Köszönöm KEA - nak a csodálatos mellékletet. ( 50. hozzászólás)
Korán reggel megríkatott.
Ezt a 12 percet kéne elküldeni az őrült EU-s döntéshozóknak (kérem ne törölje!!!)
szépen feliratozva, ha kell több nyelven.
Talán a fejükhöz kapnának és megértenék, mivel játszanak !
Mindamellett nem létezik olyan erős unió, hogy a Magyar ember fejszét ragadjon
azért, hogy örökre kipusztítsa ezt a csodálatos fát.
S mindezt egypár kakukkfészekért és szarvasbogárért!
Javaslom nekik, a krumplibogarat irtsák ki,(colorádó bogár) vagy a gesztenyefákat
kiölő aknázómolyt! - egyik sem őshonos! És lenne még pár ötletem!

Vendég

#138

2014-02-27 13:08

Meg ragondoln i is rossz, hogy ilyen buta ötlete tamadt valakinek. Innen lathato, hogy Brüsselben nem ertelmes, gondolkodo emberek foglaljak a helyet.
nagyon szomoru. Az akac nemcsak szep, hanem hasznos, es kellemes illatu, fak közek tartozik.
isten örizz a kiirtasuktol. Valojaban a hungarikumok köze tartozik. Üdvözlettel Steuer Ilona Nemetorszag

Vendég

#139

2014-02-27 14:42

nem engedhetjuk hogy elvegyek tollunk ez olyan mintha a hollad tulipant kerdojeleznek meg

Vendég

#140

2014-02-27 15:54

Köszönöm a tájékoztatást és nagyon is egyetértek vele. Annál fogva,hogy évente 15 kg akácmézet fogyasztunk, mindenkinek tudom ajánlani, tőlem telhetően továbbítom ismerőseim körében.Üdvözlettel:Molnár Ildikó és családja

Vendég

#141

2014-02-27 16:00

Kicsit azért a brüsszeli töketlenek ellen is, de főként az akácos útjainkért a méhekért és a csodálatos Magyar Mézért!!!! Nemzeti jelképünkké válik a MÉZ!

Vendég

#142

2014-02-27 16:10

Az akác, az akácméz és az akácból készült erdészeti termékek hungarikummá válását támogatom.
Nagy veszteség érné az országot és sok embert, aki ebből él.
Üdvözlettel: Sebőkné Schmidt Elvira

Vendég

#143

2014-02-27 16:13

Micsoda világ!!
Petíciót kell aláírnunk egy fafaj, az akác védelmében!! Gyalázat, sőt elmebetegség!!
Ő már akkor is itt volt a világon, amikor mi még sehol nem voltunk és még akkor is itt lesz, amikor mi már sehol nem leszünk!!
dr. Horváth Lajos erdőmérnök, Szombathely

Vendég

#144

2014-02-27 16:27

Támogatjuk, legyen hungarikum!

Vendég

#145

2014-02-27 16:41

Minden erővel meg kell akadályozni az EU újabb magyarellenes akcióját. Az Orbán kormány helyes gazdasági intézkedéseket hoz, ami valamelyest segíti hazánk gazdasági talpra állását, bár addig, amíg az unió tagjai leszünk, s nem rendelkezünk saját nemzeti bankkal stb. a gyarmati sorból nem tudunk kikerülni. Gróf Endre közgazdász Pécs.Honlapomon http://www.kozgazda.gportal.hu további részletes észrevételek olvashatók

Vendég

#146

2014-02-27 17:29

Nagyon jó lenne ha az agrárkamara is kifejezné az akác hungarikummá tételét,sőt precizebben tudná indokolni törekvésünket.

Vendég

#147

2014-02-27 17:37

Számomra magyar táj elképzelhetetlen akác nélkül.
Magyarországra ha csak egy mód van rá akácvirágzáskor megyek. Kell-e magyaráznom, miért?
Elgondolkoztatok-e azon, hogy milyen sok mű- vagy nép-dalunkban esik szó az akácról? Vajon miért? Éppen azért mert hungarikum ...

Vallon

Vendég

#148

2014-02-27 18:09

Az akác és az akácvirágból készült akácméz,legyen hungarikum! Az akácfa az egyik legszívósabb faipari termék! Maradjon meg!

Vendég

#149

2014-02-27 18:33

Akik el akarják tüntetni az akácot Magyarországról, azt kimondottan önös érdekekből teszik,azaz tennék, mert remélem, hogy nem sikerül Nekik! Az akác méze világszínvonalú. Sok magyar család lehetetlenülne el, ha nem gyűjthetnének a méhei az akácvirágról nektárt. Ismét terméktelen homokdűnék - futóhomok - lenne ott, ahol most a magyar erdészeteket, a magyar gazdaságot gazdagító erdők vannak. Még drágább lenne a fűtés, nagyon hiányozna ez a csodálatos szerszámfa. Ha vissza akarnánk menni a Magyarországon őshonos növényekhez, el kellene tüntetnünk a paradicsomot, paprikát, napraforgót, kukoricát, és még ki tudja, mit, de ugye nem kellene visszazuhannunk a középkorba? Akik erről dönteni akarnak az EU-ban, íróasztal mellett, talán soha nem voltak akácerdőben, talán sok-sok pénzt kapnak egyes érdekcsoportoktól, ki tudja??? Ha ezen múlna, inkább az EU-ból lépnék ki, túl sok rosszat kaptunk a belépésünk óta. Már előtte tönkre "kellett" tennünk a saját világszínvonalú mezőgazdaságunkat, mert mi csak piacnak kellettünk oda, és nem egy erős, jó minőségű mezőgazdasági országként. Még sorolhatnám... Bár nem honos Magyarországon az akác, mégis legyen HUNGARIKUM!

Tisztelettel: Galla Gábor

Vendég

#150

2014-02-27 20:12

Hajrá!