Nyílt levél a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusának


Vendég

#1

2014-01-20 21:12

Április 6-ig húzzátok ki.

Vendég

#2

2014-01-21 08:51

A levelezesben megerositendo!!!!!!!!!!
kiscserkész

#3 Marx szobra az egyetemen ....

2014-01-24 13:32

El kell távolítani, hiszen, ha a többi el lett távolítva, akkor nin rá normális magyarázat, hogy itt miért maradjon. Tudom, része az egyetem történetének. íörökítsék meg máshogy az "emlékét" Akár belső kiállításon,
- vitrinben,
- külön teremben, stb., de ne az aulában legyen ... ez a letünt ideológia képviselője. Főleg, hogy az Egyetem neve is Corvinus-ra változott! Sajnos a Rektor úr tegnap (jan. 23-án) erősen mellébeszélt a TV-ben.

Vendég

#4

2014-01-25 10:57

Marxot nyugaton is - ellentmondásaival együtt - nagy gondolkodóként, gazdaságfilozófusként tartják nyilván. Hol van Magyarországon a modern polgári társadalmak toleranciája, a "nyugatos" szemlélet? Tanuljanak a németektől toleranciát (akiknél számtalan Karl Marx Allee, Strasse, szobor van most is)! Ha Horthy szobrát felállították, tűrjék el Marxot is! A diplomámban amúgy is a a Marx Károly Közgazd. Egy. szerepel.

Vendég

#5

2014-01-26 11:30

Rétvári úr többek közt azt hozta fel érvként többek közt, hogy Marx antiszemita kijelentéseket tett anno kérdem, hogy magi ez történetesen bűn akkor Prohászka Ottokárnál miért nem bűn. De emlékezetem szerint annak idején kereszténydemokrataként volt hosszú ideig Kohl Németország kancellárja és amikor ellátogatott Londonba szakított időt arra, hogy Marx szobrát megkoszoruzza pedig Ő igazi keresztény demokrata volt és nem egy másik párt zsoldosa
doktornyugger

#6 Marx szobra

2014-01-26 19:49

Erre is igaz, amit az ERSTE vezére Orbánról mondott. Marxra még akkor is emlékeznek majd, amikor Orbánt - szerencsére - már mindenki elfelejtette
Rp

#7

2014-01-26 19:55

Érvénytelenítenék a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen megszerzett diplomámat is ?????