Mentsük meg Gomezt - Save Gomez

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Mentsük meg Gomezt - Save Gomez petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51 Gomez

2013-11-21 10:04

Gomezt ma elvitték miröl beszélünk?
Zeller

#52 Gomez

2013-11-26 07:16

A szivem szorul ossze. :( Nekem a nimfam volt tolltepo es senki se tudta miert. Szoval tudom milyen rossz erzes igy latni egy madarat. Azok akik szerint nem kell neki segitseg, valoszinuleg egy teknosbekaert sem vallaltak meg eletukben felelosseget. Borzazto az emberi tudatlansag... Remelem megmenekul a kis jako.


Vendég

#53

2013-11-26 18:51

Szeretünk Gomika!

Vendég

#54

2013-11-26 21:42

Gomez ott kell maradnod, ahol jobb körülményeket tudnak számodra biztosítani !!
grincike

#55

2013-12-03 11:24

sajnálom Gomezt!!!!!!
Congó
Vendég

#56

2013-12-03 12:46

Édes istenem Jákó papagájom van és amikor szegény Gomezt meg láttam el sírtam magam.
A Jákó papagájt így el hanyagolták,amikor köztudott öncsonkító fajta,minden tiszteletem azoknak akik meg mentik szívesen segítek,csatlakozok,hogy jó helye legyen.Edina

EdinaJames5@gmail.com   bármikor segítek ha szükséges értek a Jákó papagájhoz,gyerek korom óta tanulmányozom őket,idén augusztusban volt a Jákóm 2 éves.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-12-03 12:52


Congó

#58 Re:

2013-12-03 13:01

#10: -

Szeretném meg kérdezni mikor kezdődött a hercehúrca mert nagy valószínű a tolla nem fog vissza nőni,vagy ha igen sok gyógyszer,lelki terápia mert az egyik leg depressziós hajlamú élőlényről van szó,és nem igen bírná ki ilyen állapotban az állatkertet értek hozzá nekem is van,egy biztos otthon szerető gazdi van hosszú,hosszú idővel helyre lehet még hozni,és ezért fontos a legjobb helyen legyen.

nem tudom,hogy mondhat valaki ilyet kamu a képet látva ez minden csak nem kamu,ez a szomorú valóság amért valaki felelős,hogy ilyen állapotban lett.


Vendég

#59 Re: Re:

2013-12-04 19:38

#58: Congó - Re:

Kedves Congó!

Amennyiben a hercehurca alatt azt érted, hogy mikor került Gomez a mentés és az Alapítvány látómezejébe, akkor az még idén nyárra tehető, amikor is már tolltépett állapotban került a mentésbe. Előző gazdája munkahelye/munkaideje miatt nem volt képes megfelelően gondozni Gomezt, éppen ezért szerette volna, hogy a papagáj megfelelő gazdához kerüljön és ne kelljen szenvednie a magánytól. Miután elhelyeztük leendő és véglegesnek szánt örökbefogadóinál, állapota javulni kezdett a szeretet a folyamatos törődés és kapcsolat hatására. Új farktollakat növesztett a kismadár és a tollazata is elkezdett növögetni. Természetesen egyetértünk Veled abban, hogy ennek a madárnak nem egy állatkertben van a helye, hanem ott, ahol az elkobzási határozat kiadásáig élhetett, ám mindezidáig a hatóság ezzel a véleményünkkel nem ért egyet!!! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az említett hatóság, jelesül Természetvédelmi Felügyelőség MEG SEM NÉZTE, AZAZ NEM VÉGZETT KÖRNYEZETTANULMÁNYT, hogy megbizonyosodjon arról, miszerint Gomez állapota javult, elhelyezése az Ő érdekeit szolgálja örökbefogadó gondozójánál. Véleményünk szerint a kobzási határozattal nem Gomez jólétét vették alapul és nem az Ő érdekében hozták meg a döntésüket! Ez valóban a szomorú valóság, ami előtt minden állatszerető ember tanácstalanul áll! Üdvözlettel, Bordás Krisztina


Vendég

#60

2013-12-06 23:08

Kérem adják vissza,mert 11 év után az állatkertben,lelki bánatában el is pusztulhat,anyukámnak is van Jákó papagáj két éves és szorítunk tiszta szívből,hogy újra boldog madár legyen!!!
Aki meg elvitette,elkoboztatta az isten verje meg!!!!!nem így kell segíteni!!!
-Congó-

#61 Re: Re: Re:

2013-12-06 23:22

#59: - Re: Re:

Kedves Krisztina!

Ahogy írtad az utolsó mondatban valóban e szerint cselekedtek,pedig ezt ők is tudhatnák egy annyira depresszió hajlamú inteligens madárról van szó,azt kéne figyelembe vegyék otthona volt és újra kezd helyre jönni és ezt egy családban lehet fenn tartani,tényleg szorítok és sok sok ismerősnek szóltam a papagáj oldalról,hogy írjanak alá szintén ezt mondják.

Nekem is van és tudom mennyire érzékeny madár,nem lehet akár milyen hangnemben szólni mert megsértődik,és ha bánatában el pusztul 11 év még is csak egy szempont hol élt,nem egy állatkertben és biztos vagyok benne azt ott nem adják meg és nem fogja el fogadni mert nem ahoz volt szokva,talán elég bizonyíték,hogy mennyire szerette gazdáját akinek nem volt ideje és öncsonkító lett unalbában,majd örökbe fogadónál el kezdett helyre jönni,így konkrét tény,hogy hol a helye.Örülök,hogy vannak emberek és akik aláírtak ezzel értenek egyet.

Talán egy egyesség,hogy vissza adják az örökbe fogadónak  ellenőrzik bizonyos időszakonként ha másképp nem megy,de valóban az eljárás,jönnek a jogi részekkel állami tulajdon hát ezen a kis ártatlanon nem segít.

Ha egy gyerekről van szó ott is várnak amíg tragédia nem történik a családban,pedig tudtak róla milyen erőszakos családnak van kitéve mégis a béka segge alatt van a Magyar alkotmány,mit várjunk ilyen emberektől.

További sok sikert Üdv!!!J Edina


Vendég

#62

2013-12-08 20:55

Sajnos sokan nemtudják mennyit érez egy jákó!!!!
Sanci

#63

2013-12-08 20:56

Látom ,gerjednek az indulatok . Szerintem ne bántsátok egymást emberek . ez itt egy papagájért szóló
történet a naplopó, iroasztal mögött ülő emberek meg jobban tennék ha értelmes tevékenységgel töltenék idejüket .
Szárnyatlan Mami (Budapest)
Vendég

#64

2014-01-02 19:30

Aki komolyan gondolja, hogy a szerencsétlen madárnak jobb helye lesz a vadasparkban, mint szerető, gondoskodó családja körében, az vélhetően sose látott papagájt.
Gomez (vagy bármely más, emberhez szokott, szerető gazdiknál élő madár) kiemelése a megszokott környezetéből nem csak állatkínzás, de alighanem fölér egy gyilkossággal.
Föl nem foghatom, miért akarják tönkretenni, netán el is pusztítani szerencsétlen madarat éppen azok, akiknek állítólag az lenne a feladatuk, hogy képviseljék szegény állatok érdekeit.


Vendég

#65

2014-01-21 14:15

nekem is van 2 papagájom,és nagyon imádom őket mindent megkapnak,hát ennek a csöpségnek is meg kéne kapnia mindent

Vendég

#66 Re:

2014-01-23 17:51

rabb

#67

2014-02-15 20:41

Szeretném ha a madár haza kerülne.

Vendég

#68

2014-02-16 00:21

Az életet tisztelni kell és nem eltörölni!

Vendég

#69

2014-02-16 15:53


Szörnyű,hogy itt tartunk!!! Föld lesz a következő? Ember nem tudod,hogy mit cselekszel!!! De szégyen,amit művelsz!!!

Vendég

#70

2014-02-24 08:39

Nagyon remélem sikerül !!!

Vendég

#71 Re:

2014-02-24 19:53

#70: -

Már nem fogg sikerülni. Mert az Papagájvilág Alapítvány átvert mindenkit.  Facebook mentési csoport tagjait és a Gomez nevü Jákó papagáj örökbefogadó gondozóit is. Úgyanis nem kellett volna a hivatalnak lejelenteni a madarat. Nem kellett volna leszállítani  a vadasparkba, függetlenül a kobzási határozattal szemben. És ezek után nem kellett volna fellebbezni azért amit tett. Leszálitotta. Ez az alapítvány, aljas, önös indokból feláldozott egy éló lényt azért, hogy elörébb dudjon kapaszkodni  a nagy semmin.


Vendég

#72

2014-04-16 14:03

GYÓGYITANI!