Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#101

2013-05-10 08:12

Nekem is van asztmás gyerekem , és tudom, hogy képtelenség munkát vállalni mellette , mert sajnos állandó felügyeletre és orvosi ellenőrzésre szorul.

Vendég

#102

2013-05-10 08:12

Ez szörnyű!A beteg gyerekektől elvenni a támogatást?!Hihetetlen,mi lesz még velünk?

Vendég

#103

2013-05-10 08:17

Budaházi Dávid Róbert kisfiam asztmás és "egyenlőre"emelt összegű CST-t kap-valam közgyógykártyája van!A család össz jövedelme a Dávidkát leszámitva az én nyugdijam:55 000.-forint.A FELESÉGEM SEMMILYEN JÖVEDELEMMEL NEM RENDELKEZIK MERT MUNKÁT EGYSZERŰEN NEM KAP ÉVEK ÓTA!

Vendég

#104

2013-05-10 08:22

Rohadékok!!!!!!Fulladnának ők meg az aszmától ,de nagyon!!!!!!!!!

Vendég

#105

2013-05-10 08:22

Nekem mindkét lányom asztmás. A kisebbik 4 éves kora óta a nagyobbik kb. 10 éves kora óta. Emelt összegű családi pótlékot a kicsire kaptam annak idején, de csak kb. öt évig. Addig mindig nagyon nehezen sikerült kiváltanom a gyógyszereiket. Másból kellett elvenni az árát. Amikor megkaptuk az emelt családi pótlékot, a hozzá tartozó közgyógyot és utazási támogatást már egy kicsit jobb volt. De még így is nehéz volt felnevelni két ilyen beteg gyermeket. Kívánom a törvényhozóknak, hogy éljék át ezeket a nehézségeket.
Simkó Judit

Vendég

#106

2013-05-10 08:24

Munkahelyet nem teremt,mindent elvesz,a gyerek fulladjon meg...szép ország!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Simek67

#107

2013-05-10 08:24

Nem örülnék én sem,hogy megvonják a támogatást.Nagyon sokat vagyunk betegek,az orvoshoz is tömegközlekedéssel járok.Fogjunk össze!

Vendég

#108

2013-05-10 08:27

Ha azokat a sulyosan beteg gyermekeket támogatjuk,akiknek úgymond semmi haszna a társadalomnak,(de adjuk természetesen Nekik)akkor egy asztmás gyereket miért nem támogatunk aki értelmes,tanul,és akár milyen hasznos munkát fog végezni majd ha felnő.Szigorúan követeljük,hogy meg kell adni az asztmás gyerekeknek is a támogatásokat!Micsoda dolgot ,elvonást találnak még ki? Tisztelettel Kéri Jánosné.

Vendég

#109

2013-05-10 08:29

25 évesen a saját börömön tapasztalom h mennyit kell a gyogyszerekre költeni nem hogy még egy kisgyereknél!

Vendég

#110

2013-05-10 08:29

Azt gondolom ez a DÖNTÉS ismét a nehezebb /vagy inkább kifejezetten NEHÉZ/sorsú családokat, gyerekeket érinti. Ahol "JÓL" keresnek a szülők és a jövedelemadó is csak 16% ott nincs semmi gond! Ők eljárnak sóterápiára, magas hegyi levegőre, és mindent meg tudnak tenni gyermekük érdekében. Csak egy hónapra próbálnák meg azt végig csinálni amit MI /Büszkén, boldogan , nevetve, lehetőleg a gyerekek ne vegyenek észre SEMMIT/

Vendég

#111

2013-05-10 08:34

Ezeket a dolgokat nem mondják minden nap a rádióban, nincs reklámfilm róla!Felháborító!

Vendég

#112

2013-05-10 08:37

Nekem nincs gyermekem, és nem is vagyok hátrányos helyzetű, de egyre inkább érzem hogy mindent el vesz az állam, és semmit sem ad cserébe.. A következő szavazásnál el lehet gondolkodni hogy kire , illetve hogy érdemes e akárkire szavazni...

Vendég

#113

2013-05-10 08:38

Nekem is van két asztmàs gyermeken a kissebiknek 50%-os főhörgő szűkületeés emelett veleszületett gége eredetű stidora és most lesz juniusba 2éves elég sűrűn beteg és nehezen javul ha megfàzik . Remélem sikerel jár a petíció amit elindítottatok .

Vendég

#114

2013-05-10 08:40

Ledobjuk a beteg gyereket, mint a görögök a selejtet?
nick

#115 Re:

2013-05-10 09:11

#1: -  

 Ha ezt megteszik végképp csalódtam kormányunkba!!! Ez mér tényleg mindennek a teteje! Nem megyek el szavazni, nincs kire!! Egyik rosszabb mint a másik. És ez hány beteg gyermekes családot tesz teljesen tönkre. Amikor egy orrspray 2000 Ft, +Ventolin és társai. Havi több ezer forint. És aki ezért nem tudja majd megvenni????? Erre gondoltak? De aztán ne azzal jöjjenek, hogy jövedelem függő lesz, mert az ebben az országban megint  nem reláis. Az ország 3/4 része minimál bérre ven bejelentve, aztán meg az 5 vagy 10szeresét viszi haza.


Vendég

#116 Re:

2013-05-10 09:14

#1: -

A gyógyszer támogatás továbbra is marad! Valamint a súlyos asthmások továbbra is kapják az emelt családit és az ahhoz járó kedvezményeket!

Egy Édesanya

#117

2013-05-10 09:24

Sziasztok!Sajnos nekem is van egy beteg gyermekem 8 éves kislány.Egyedül nevelem.Sokszor fullad sajnos éjszakánként.Sajnos munkát nem igazán tudok találni ,mert mikor kiderül ,hogy a gyermekem beteg elküldenek.Elveszik így is ezt a kevés támogatást!!!Mi lesz velünk így szülőkkel??!!!Közép súlyú asztmája van a gyerekemnek.Elveszik a közgyógyott és a többi támogatást.Nem fogom tudni kiváltani a gyerek gyógyszereit.Komolyan arra gondoltam már magammal fogok valamit csinálni:(Legalább ha velem történik valami kap a gyermekem árva ellátást és ebből meg tudják venni majd a gyógyszereit!!Ha ezt is el nem veszi az Állam a gyermekektől!:(Mert én nem fogom tudni meg venni sajnos e hónap végén jár le az igazolásom:(Tüntetni kellene!!!Ezt mért nem adják le a Tv,ben rádiókban ,hogy a beteg gyermekektől vesz el Viktor!??????!!!!!!!!!!!Bezzeg azt tudja leadni rezsi csökkentés meg több rendőr?!Könyörgöm ne a beteg gyerekektől vegyen el!!!!!Vegyen el az ő fizetéseikből!!!!Tiszta szívemből kívánom neki amit elvesz a beteg gyerekektől költse gyógyszerre magának és a családjára!!!Remélem kevés lesz neki rá!!!!!!!!!!Egy beteg gyermek Édesanyja!!!!

Vendég

#118

2013-05-10 09:43

Az én kislányom is asztmás 29 hétre született.Most 5 éves.Nekem kerek,perec megmondta a főnököm,hogy nem akarja,hogy visszamenjek dolgozni amíg ilyen beteges a kislány.
Mimi

#119 Re:

2013-05-10 09:51

#2: -

Én is egy 8 éves kisfiut nevelek, aki asztmás. Nekem tényleges tapasztalatom van, hogy nem lehet melettük dolgozni. A legutobbi munkahelyemröl miatta küldtek el, mert sokat voltam otthon vele, mert beteg volt. Azota sem vesznek fel sehova dolgozni.


Vendég

#120

2013-05-10 09:53

Hihetetlen,hogy mindent csak elvesznek!

Vendég

#121

2013-05-10 10:07

Sziasztok!A fiunk 16 éve asztmás allergiás.4 féle gyógyszert szed + a Berodual spray,ami akkor kell ha nagyon befullad.Hogy fogja a sok szülő kiváltani a gyermeke gyógyszerét ha nem kap semmi támogatást?
Gratulálok a kormány tagjainak.Fulladjon meg a növekvő generáció?Szégyen ami ebben az országban folyik!!
béj

#122

2013-05-10 10:23

El kell olvasni a kormányrendeletet. Nem veszik el a támogatást a súlyosan asztmásoktól. Csak az nincs benne a rendeletben, hogy ki a súlyos beteg. Még mi is várjuk, hogy az én lányom melyik kategóriába esik a 4 féle gyógyszerrel.

Vendég

#123

2013-05-10 10:28

Akinek nincs aszthmás gyereke, gondolok itt azokra akik meghozták ezta törvényt!!!! Fogalmuk sincs hány olyan éjszakát kell a gyereket fogva ülve átvirrasztani az éjszakákat, hogy ő tudjon pihenni. Momentán volt, hogy 3 hétig ezt csináltam. Ezek után kire bizzam a gyereket??? Vagy másanap hogyan megyek dolgozni??? Esetleg éjszakás műszakba ha odaosztanak??? Könyörgöm legyen már eszük. Az én lányom ráadásul kruppos is. És néha éjszaka amikor arra ébredek hogy fullad rögtön legyek észnél mit adjak, melyik fulladása van. Nem mindegy a gyógyszereléds szempontjából. De üzenem annak aki ezt kitalálta, Legyen benne része, és gondolkodjon el!!!! Ne az legyen az első, hogy a saját zsebét megtömje!!! Abból a sok pénzből amit ő kap a hozzánemértéséhez, abból én is könnyedén megélnék!!! És megint fizessek esetleg 40000 50000 vagy akár 60000 forintot a gyógyszertárban??? Volt rá példa amíg nem volt közgyógyunk!!! Nesze neked nagy okos miniszterek!!

Vendég

#124

2013-05-10 10:46

Ha ténylegesen aláírják, hogy elveszik a támogatást, ezzel a halálos ítéletet hoznak felettünk. Így sem rózsás az életünk, de ezzel a döntéssel a létezést is veszélyeztetik.Én sem tudok dolgozni, mert beteg a gyermekem,többek közt asztmás is. Társadalmi hulladékként kezelnek, pedig mi vagyunk a legaktívabbak a munka terén... (éjjel és nappal is helytállni, mos,takarít, főz, fertőtlenít...Soha egy szabadnap...) És plussz munkát is vállalnánk, ha adnának. Utolsó csepp erőnkig kűzdünk gyermekeink életéért, hulla fáradtan a megélhetésért, melybe előbb-utóbb belerokkanunk. Ez eddig sem volt jó így, de ha a rossz felé indulunk, az végzetes lesz sok család számára. Segítség kellene, nem pedig elvonás. Ezzel hány anyuka lesz öngyilkos a gyermekével együtt? Ki vállalja a felelősséget???

Vendég

#125

2013-05-10 10:53

Ezt nem szabadna megengedni az államnak,hogy ezt tegye. Igenis harcolni kell az ilyen döntések ellen. Ne a beteg gyerekeken spóroljon az állam.