Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2011-07-23 09:44

FONTOS !!!!A Hitelkárosultakért c. honlapon csatlakozzatok a pertársasághoz. Elég a nyomor hiénáiból akik kiveszik az utolsó falatot a gyerekeink szájából.

Vendég

#77 Csalódás 4

2011-07-23 13:06

Elkeserítő, hogy Orbán Viktor Miniszterelnök Úr a bankok mellé állt 2/3-dal a háta mögött !

Vendég

#78 Re: Hitel károsultak

2011-07-23 13:08

#5: Jogsegélyszolgálat - Hitel károsultak

Kivonulni az utcára és tüntetni,tüntetni a végkimerülésig !


Vendég

#79

2011-07-23 19:47

Úgy néz ki, hogy az emberek vannak a bankokért, hogy jó éljenek!!!!!!Fordított világban élünk, pedig a emberi értékek a legfontosabbak, sok embert tesznek a tönk szélére.Szégyen hogy ide jutott az ország!!!!!

Vendég

#80

2011-07-24 18:39

FONTOS !!!!A Hitelkárosultakért c. honlapon csatlakozzatok a pertársasághoz. Elég a nyomor hiénáiból akik kiveszik az utolsó falatot a gyerekeink szájából.

Vendég

#81

2011-07-24 19:08

Vegye komolyan a Kormány a petíciónkat!
Legyen vége a bankok uralmának, sunyi pénzlenyúlásuknak.
Vajon miért csökkentették le a hitelkihelyezést 2008-őszétől? ; Ugye, hogy elfogyott a szabad fedezetük, és a betétesek részére nem tudták volna visszafizetni a követelésüket.

Vendég

#82

2011-07-24 22:01

Botrány amit emberekkel csinálnak,én nem is értem...nincs egy hatóság aki ennek gátat szabna?Egy pár ezer forintos cipő ellopásából eljárást inditanak,több százezer forint ellopásából nem?Mert ez ami itt megy,lopás csak legális formában.

Vendég

#83 armir11

2011-07-24 23:53

1,5 millióra volt szükségem,nem adtak mondván csak 1-et lehet,vagy 3-at.Maga a pénzfelvétel sem volt ingyen,szerintem az aznapi áramfogyasztásukat is nekem számolták fel a pénz intézetben,de ez van a muszály nagy úr.Na de,hogy azóta a vérem szívják ez már nem korrekt.Ahány kimutatást kaptam,annyiféleképpen van kiszámolva a kezelési költségtől kezdve a kamatig,a felszólitó levéltől az ilyen olyan díjig.Szóval már ott tartok,hogy nem is tudom tulajdonképpen mennyivel jövök,de szerintem egy szakember is "el éjszakázna" a szerződésem átböngészésével,meg úgy mindennel,hogy tisztán lássak.Erre sajnos nincs sok remény,mert annyi pénzem nincs,hogy ezt megfizessem....

Vendég

#84

2011-07-24 23:58

Miért engedik ezt meg a bankoknak?Hol a szigorú törvény?Az uzsorát büntetik nem?Akkor erre miért nem figyel fel a kormány?Nincs egy ember ott fent aki 'megálljt' parancsolna ezeknek a mocskoknak?

Vendég

#85 Re:

2011-07-25 00:02

#81: -

Milyen igazad van!!!! Erre nem is gondoltam.Persze,elfogyott a pénz ami így is úgy is eleve a bankban volt.Svájci frank?Dehogy volt itt svájci frank,jó magyar ropogós 20.000 -ek amik a széfekben szunyókáltak,míg elnem fogytak.Mi meg fizetjük az alpesi valuta árfolyamát.Okosak..nem véletlen tanulták ezt a szakmát..


Vendég

#86

2011-07-25 12:59

Ezek a hitelek nem "deviza" hitelek, hanem "devizában nyilvántartott" hitelek. Óriási a különbség. És itt az átverés! Ezt a devizát a bankok sosem vásárolták meg, nem is törlesztik, mivel nincs mögötte deviza forgalom. A mi hitelünk AXA Banknál van (korábban ELLA Bank), CHF alapú, a mai napig - az alakulásától elkezdve az átvételen át - nem létezik náluk deviza számlavezetési lehetőség, sem valutaváltó, sem más típusú devizával kapcsolatos tranzakció technikailag kivitelezhetetlen, a saját belső rendszerük nem teszi lehetővé. Ezért nem tudom 4 éve devizában törleszteni a hitelem, ja és persze azért, mert nem devizahitel, hanem devizában nyilvántartott!!!

Vendég

#87

2011-07-25 19:37

Stabíl törlesztő részletett szeretnék!

Vendég

#88

2011-07-26 03:59

A bankok gátlástalanul garázdálkodnak ebben az országban , miért !? Hatalmas pénzeket szivattyúznak ki a magyar gazdaságból , miért ..... ??
lantigabi

#89 Re: Hitel károsultak

2011-07-26 09:56

#5: Jogsegélyszolgálat - Hitel károsultak

Tisztelt Hölgyem, Uram!

Kérem, ha Budapesten és környékén hasonló akciókat szerveznek, e-mailban tájékoztasson!

Jelenlétemmel szivesen segítenék. E-mail: lantigabi71@gmail.com

Üdvözlettel: L Gábor

 


Vendég

#90

2011-07-26 11:08

Hibás részben a bankokkal kapcsolatos, illetve ugyanazon okból az alábbi mondat is:
""" Tiltakozunk a magyar állampolgárok „jogszerű”-nek álcázott, „szerződéses” kifosztása ellen!"""

Ugyanis kezdettől fogva a PTK-ba ütközött az egyoldalú és erőfölényre utaló, valamint a megfelelő (kockázatról szóló) tájékoztatás hiányát igazoló szerződés,
azaz ezek semmitő hatású szerződési hibák voltak,
ha azóta újabb módosítások nem engedélyezték ezt is!
Ez esetben viszont remélhető, hogy
az engedélyező kormány és parlament joggal való visszaélésben bűnsegédi részvétellel vádolható akár nemzetközi bíróságokon is!

Vendég

#91

2011-07-26 20:46

Sziasztok !
Szerintem tartsunk össze mint a bankok idáig tették velünk szemben , és ez legyen egy próba mindenki számára egy biztosíték ha eljön az idő és ismét komoly dolgokról kell dönteni, mi ott vagyunk egymásnak !

Vendég

#92

2011-07-27 13:49

Mindenkinek - velem együtt - kitartást kívánok az üggyel kapcsolatban.

Vendég

#93

2011-07-27 20:41

Jó lenne ,már, ha az emberek tudnának és mernének is összefogni. Jó lenne, ha az emberek rájönnének arra a régi igazságra, hogy a politika hazug és szétválaszt minket. Jó lenne, hinni magunkban, hogy erősek vagyunk, ha összefogunk. Muszáj hinni magunkban, hogy van erőnk,mert különben a gengszer, hazug politika és a bankok "kinyírnak" minket hamarosan.Nekem talán , még van pár hetem...és megy a villany, a fűtés, a víz és a ház. Pedig csak annyi a "bűnöm", hogy szerettem volna kicsit lakhatóbbá és esztétikusabbá tenni a lakást. Nagy hiba volt! Diogonesz filozófus egy hordóban élt, anyámék egy kunyhóban. Visza kell mennünk és teljesen nomád életet élni. Hagyni a fellődést a, a civilizációt. Vissza az őskorba!Fenébe a fogyasztással, az iskoláztatással, a munkával.Később majd elveszünk mindent a gazdagoktól és szétosztjuk, de csak azt, ami ehető, a többi úgy is csak fölösleges szemét.

Vendég

#94

2011-07-27 22:39

Szemét dolog az utcára tenni a családokat , amikor rengeteg az üres lakás !

Vendég

#95

2011-07-29 00:48

Kizárt dolog, hogy csak annyi károsult legyen, ahány aláírást itt látok. Többiek! Nem jöttök? Ne várjatok másra.

Vendég

#96

2011-07-29 20:48

nem csak az a probléma ami benne van.Az is hogy nincsenek megfizetve az emberek.Mi a fenéből fizessünk ha nincs miből?

Vendég

#97

2011-07-30 15:03

Engem már egyszer átvert az OTP állami segédlettel a rendszerváltás után a kamat adóval 2év bíróságra járás után a legfölső bíróság megduplázta a lakásra fölvett forint hitelünk kamatait!Most a rendszertelen munkába járáshoz vásárolt hat éves autóhoz vettünk föl 1,4miliót fél millió előtörlesztéssel, megint átvertek a bankosok persze állami segédlettel!!!elég volt!!! összefogás kell és takarítsuk ki az országunkat egyszer és mindenkorra...szép napot

Vendég

#98

2011-07-31 18:06

Elegünk van ebből a kizsákmányolásból!
Henriett

Vendég

#99

2011-07-31 23:21

Nekem is van deviza hitelem, és engem is fenyegetnek minden létezö módon, amit egyre nehezebben lehet elviselni! Ha kell megteszek bármit, mert már szinte semmi veszíteni valónk sincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#100

2011-08-01 14:51

Tisztelt Szervező!

Köszönöm a lehetőséget, hogy kinyilváníthatom véleményemet a T Kormányunk felé, amely a következő:

Én csak szabad-felhasználású CHF-es devizahiteles vagyok, de nem 1 m-es TV-ért adósodtam el, hanem azért mert lakásomba szerettem volna energiatakarékos korszerűsítéseket elvégezni, ami valójában nem is valósult meg, csak egy tatarozás, mert 2006-ban csak 1 MFt kölcsön alatt lehetett jelzálog nélküli hitelt felvenni, 980.000 eFt-ot ajánlott fel nekem a Ráfáztam bank.

2008-ban már futamidőhosszabbítást kértem, mert duplájára nőtt a törlesztőrészletem.

Azóta kb. 3 MFt-ot kifizettem, s még mindig van 970.000 Ft nem késedelmes hiteltartozásom a bank szerint! De csak szerinte, mert szerintem nem!

Már két levelet is írtam nekik kb egy év alatt, hogy amennyiben nem számolják ki az adósságom törvényesen, úgy bírósághoz fogok fordulni, illetőleg előtte megírtam hogy a PSZAF-hez fordulok panasszal, ha nem számolják ki törvényesen a törlesztőrészletem, mindkét esetben kapásból elutasítottak, de még csak nem is számoltak el forintban, hiába kértem őket!

A PSZAF- is lepattintott azzal, hogy fordulja bírósághoz, ha nem tetszik a bankom magatartása, ő bizony kivizsgálta az ügyemet és mindent szabályszerűnek talált.

Hát így történt, hogy fizetem a részleteket, már alig tudtam a rezsit fizetni, enni meg nem is maradt, így még mielőtt a bank rátette volna a kezét, én adtam el bizony áron alul, 14.000.000 Ft helyett 3 MFt-ért a házamat, fizettem az adósságomat, s nem maradt semmim.
Rokonoknál húzom meg magam, földönfutóvá váltam, daganatos betegséggel, amelyhez a bank nagymértékben hozzájárult, mert évekig sanyargatott, valójában kirabolt!

Ha valaki tud, jogi ember segíteni, akkor csatlakozom egy átfogó perhez, mert már nem én tartozom a banknak, hanem kb. 600-700 EFt-tal a bank nekem!

Köszönöm szépen az esetleges segítséget:

Tisztelettel és szeretettel: Vargáné Barta Erika
70/4200-824 e-mail: bartae54@gmail.com

(Az én ismerős ügyvédnőm azt mondta, hogy várjunk még, nehogy úgy járjunk, mint a 3%-os lakásvásárlási hiteleknél a 70-es években, ott is egyoldalúan emelték meg a kamatokat, és a károsultak - felperesek - mind elveszítették a pert. Addig várjunk, míg nem születik jogerős határozat a banki magatartással szemben.)
Hiába tudja mindenki, hogy virtuális devizahitelezés folyt, hogy a bankok tudták, hogy nagy válság jön, mesterségesen lenyomták a devizahitelezések kezdetén az árfolyamot, hogy nem az eu-s szabályoknak (2004.V.1) megfelelően járnak el, hogy extraprofit érdekében kifosszák a Magyar Népet, ill. mindenki tudja hogy sem a számviteli rend, sem az eu-s szabályoknak, sem jogi értelemben a bankok hitelezése ezzel szemben megy, mégsem segít senki rajtunk Magyarokon, ezért szerintem semmit nem lehet tenni, de fogjunk össze van egy javaslatom, én ezt már rég megírtam a facebookon sorstársaimnak, ami a következő:

Mindenki azonnal hagyja el a bankokat, a tulajdonát azonnal adja el, vagy ruházza át, így azonnali banki összeomlást eredményezne, s majd meglátnám én , hogy tárgyalnának-e velünk, illetve azonnal újratárgyalnák hiteleinket, ha meg akarnának élni ők is!

Az, hogy a Magyar Kormányunk miért nem igazítja a belső törvényeinket az eu-s szabályokhoz, hogy pl.: nincs egyoldalú szerződésmódosítás? Csak azt gondolom, azért, mert nagykutyáknak (!) is benne van a keze, illetőleg valami érdekeltségük lehet ezzel kapcsolatosan, tehát tény, hogy az ő érdekük érdekellentétben van a civil társadalommal szemben, vagyis nem érdekük, hogy a magyar nép jogi értelemben jól kerüljön ki ebből az uzsorakamatból, amit a magyarországi, de külföldi tulajdonban lévő bankok rónak ki, törvénytelenül, büntetlenül a magyar lakosságra!