Petició a "deviza" és lakáshitelesekért


Vendég

#651

2012-01-12 12:22

szemét kizsákmányolo ország

Vendég

#652

2012-01-12 13:32

2005-ben vettem fel jelzáloghitelt. Most 1,5szerese a tőketartozásom. Mi ez ha nem uzsora kamat. Havi 40,000Ft-al (314 chf) kezdtem most 110,000Ft (400chf) a havi részlet.
hedi

#653 Re: Re:

2012-01-12 13:56

#630: a petició elindítója - Re:  

 

Sajnos én csak most halottam a petícióról. Csatlakozni szeretnék.  Gondolom még sokan nem, tudnak róla.

Szerintem nagyobb hírverés kellene

 

 

.


Vendég

#654

2012-01-13 10:59

Szólj hozzá...
qta

#655 Re:

2012-01-16 22:02


Vendég

#656

2012-01-18 10:06

Szia !

Meg sem lepődöm manapság tényleg így működik,hogy családokat lehetetlenítenek el Államilag!
Sajnos az én családom is küzd a minden napokkal! Én ápolásin vagyok anyukámmal mert olyan beteg
és csak 27000ft-ot kapok havonta! 4 gyerekem van abból a legkisebbik 2-hónapos , apukája van gyesen,
mert nincs semmien munka lehetőség. Önkormányzati távfűtéses lakásban lakom ,de már régóta nem tudom
fizetni a hőtávot! ezért most 750.000ft-al tartozom. Az önkormányzat meg tavasszal az utszára tesz. Azt 
mondták mikor egyeszkedni akartam a hőtávval, hogy megálapodási szerződést akkor kapok,ha az
elmaradt részletet 50.000ft-al törlesztem + a tárgyhavi ,de mivel az össz jövedelmünk 116.000ft
Nem tudtam tartani csak a hőtáv lett volna 85.000ft havonta és hol a víz,villany,lakbér a kicsire a pelus +tisztálkodási,          az oszt pénzt se felejtsem el 3-tanuló gyerek van 2500ft  az egész ,de sajna még ezt sem tudom
fizetni és még ,hogy ne unatkozzak ők is rugdosnak lelkileg! Mivel már felszólítottak,hogy májusban 
kiraknak,nincs hova mennünk! Albérletbe a kaukciók miatt nem tudunk ,meg azért sem mert a jövedelmem inkasszálva
lessz a hőtáv miatt nem sokára! Most meg rettegek,mert  lehet a kicsikéimet is elveszik tőlünk mert a gyerekek nem lehetnek utcán! A nagy lányom 15-éves és közép iskolás. Van egy 14-éves fiam,egy 9-éves és a 2 hónapos kisfiam!

Kérdem én,miért nem lehet az ápolásit is teljes bérezés alá vonni? Azt mondják menjek dolgozni rendesen ,de akkor meg az édesanyámat ki látja el?  Úgy ,hogy én is osztom felháborodásod és megértelek!
Erőt és kitartást kívánok remélem sikerül megoldani  A PROBLÉMÁKAT!

 

 

 

Ballaigy

#657 Re:

2012-01-18 13:56


Vendég

#658

2012-01-25 15:04

Felvonulást tiltakozást élénk ellenállást kéne szerveznünk , nem csak itt siránkozni. El lehetne menni a polgári engedetlenségig is. Ennélkül soha nem fognak odafigyelni a mi bajunkra. a gazdagok visszafizették amit nyerészkedés céljára felvettek és a szegények? akiknek a között kell választania eszik vagy fizet? akik emiatt bár listára kerültek azokkal mi lesz? Ne hagyjuk kilakoltatni magunkat a nehezen megszerzett otthonunkból a bankok busáshasznáért. Ki az utcára!!

Vendég

#659

2012-01-26 09:44

Nem történik semmi. A hónapok peregnek és mi napról napra kevésbé tudjuk előteremteni a fűtés számlát a hiteleket. Egyre többen dőlünk be.Mi lesz azokkal akik közben bár listára kerültek és hitel képtelenné váltak??
Mi van az új magyar bankokkal aminek a létrehozásáról tárgyaltak? Síri csend.:::Legalább mondják azt hogy tehetetlenek vagyunk .Keresek a neten új bejegyzést nem találok. Itt a fórum hogy tájékoztassanak.

Vendég

#660 Re: De mikor? Menjünk és mi foglaljuk el az utcát ne a fityike szinpatizánsok a jó ruháikban

2012-01-26 09:49

Le a kizsákmányolókkal!

#661 Változtassunk!

2012-01-27 20:30

Ne csak írogassunk, tegyünk valamit!
Ajánlom mindenkinek Kásler Árpád honlapját!

Vendég

#668

2012-02-04 08:40

Elég volt a JOGFOSZTÁSBÓL !!!!!!!!!A BANKOK AZ ÉLETÜNKET VESZÉLYEZTETIK !!!!!!NEM TISZTESSÉGES A KÖVETELÉSÜK !!!!!Nem követelhetnek 2x annyit,mint amennyit adtak !!!!EZ UZSORA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#669

2012-02-04 11:09

Minden felelősen gondolkodó Honfitársam figyelmébe ajánlom !

Vendég

#670

2012-02-04 11:29

Igazán,jó lenne,ha a nép érdekeit is figyelembe vennék végre!Ne csak a saját zsebüket tömjék folyamatosan,mert nem ezért lettek megválasztva!

Vendég

#671

2012-02-04 13:28

Nekem "csak" egy autóhitelem van, de a 49 ezer Ft-os nyugdíjamhoz képest ez óriási teher, és ha nem tudnom fizetni, ugyanúgy rámehet a lakásom, mint
a lakáshiteleseknek. A BAF-nál van hitelem, egyezkedni nem lehet velük, a 2011-ben általam kért szerződésmódosításra érkező ajánlatuk még rosszabb, mint a 2008-as eredeti. Dr. Léhmann György ügyvéd úr szerint simán és sikerrel perelhetők a bankok, csakhogy a bírósági illeték horribilis lenne. Ideje tehát a magyar kormánynak az éppen álaluk oly sokszor hangoztatott jogharmonizáció jegyében a joglakotást az Európai Bíróság ítéletéhez igazítani, az összes devizahitelszerződést semissé nyilváníttatni, a hiteleseket kárpótolni, stb.

Vendég

#672

2012-02-04 16:29

S.O.S. S.O.S. S.O.S S.O.S.

Vendég

#673

2012-02-04 17:10

Az nem lehet, hogy a bankok szemét dolgai ennyiben maradjanak...sok sikert..

Vendég

#674

2012-02-04 17:14

Támogatom, hiszen szerződési alapelvek sérülnek a magyországi jogállamban, így a teljesthetőség, arányosság, tisztességesség, elvárhatóság, és így tovább. Minden ilyen típusú szerződés nélkülözi a teljeseíthetőségi keretgaranciákat, szándéksoan vagy szándék nélkü, így egyoldalú és korlátlan kockázati felelősségre kötelezi az ügyfelet, aránytlan vagyonvesztést okozva, ezen túlmenően szerződésen kívül eső vagyoni érdekeket is súlyosan sért. Nem követik a szerződések az előre nem várt szélsőséges gazadsági helyzetet, arra hivatkozva hogy az adós a kockázatviselést aláírsával vállalta, noha ilyen értelmezéssel minden szerződés nyilvánvalóan súlyosan jogsrétő, hiszen rendkívül aránytalan vagyonvesztést eredményez, továbbá ezen értelmezéssel az uzsora hitelnek minősül, amit a Ptk-án túlmenően már a Btk. is büntetni rendel! A PSZÁF pedig mindemellett statisztál, sőt, sajátos jogértelmezésekkel esetenként még banki védelmet is tanúsít!

Vendég

#675

2012-02-04 17:21

Szeretném,ha pozitív irányba megváltozna ez az elviselhetetlen pénzügyi állapot! Már kezesként kell helyt álljak.