Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#226

2011-08-09 10:56

Jó lenne egy nyilvános kimutatás, hogy hány Magyar politikusnak van CHF alapú befektetése.
Ezt nevezem én hazaárulásnak !!!!!!!!!!!!!

Vendég

#227 Re:

2011-08-09 11:18

#226: -

 

Egy 2008-as kiszivárgott hangfelvételen elhangzott, hogy a Lázár János átváltotta a bankbetéteit chf-re, és mindenki ezt tette akinek van egy kis esze.

Köszönjük szépen, hogy nekünk is szóltak idejében, Ők ezek szerint nagyon jól tudták, hogy jön a válság, mert még előtte léptek. Továbbá köszönjük, hogy több mint egy év alatt semmilyen megoldást nem találtak a devizahitelesek problémájára. Ma 260 forint felett volt a CHF, tavaly májusban 180 forint volt. Talán akkor kellett volna lépni.


Vendég

#228 Re:

2011-08-09 11:42

#224: -

Erről az a véleményem, hogy a bank aki svájci frank alapon "vett fel" hitelt, hogy folyósítsa az adósnak az már réges régen kiváltotta a svájci frank fedezetet és most vigyorogva követeli a zsíros hasznot az adóson, miközben Ő már nem svájci frank alapon törleszt.

 


Vendég

#229

2011-08-09 12:08

Folyamatosan a bankok kockázatvállalásáról beszélnek. Én inkább azt állítom, hogy a bank nagyon alaposan elemzi, hogy az adós képes-e minden ráhárított költséget fizetni, majd az ilyen helyzetben hátradől és várja a profitot, hiszen minden törvény az ő oldalukon áll. Bármit megtehetnek így-is, úgy is megkapják az általuk követelt pénzt. Pusztán az időpont kérdéses. Gyakorlatilag családo százezreit fosztják ki.

Vendég

#230 Re:

2011-08-09 12:52

#229: -

Igen ez a probléma.

Én a fedezet fogalmát és mértékét feszegetném szívesen.

Adott esetben vigye a házamat, de azután tabula rasa és semmi más követelése ne lehessen.

Így esély lenne a megmenekülésre...


Vendég

#231

2011-08-09 12:59

Ahol a pénz,ott a hatalom???

Ez becstelenség !
Még hány bőrt nyúznak le rólunk?

Nem tudok többet dolgozni!

Élethosszig tartó munkaviszony ???


Vendég

#232

2011-08-09 13:21

264 Ft felett a frank, gratulálok az impotens magyar kormánynak a semmittevéshez. A Magyar Nemzeti Bank meddig akar kivárni a jegybanki alapkamat változtatásával? Ha a frank és az euró is eléri a 300 Ft-ot? Azt hiszem nagyon mozgalmas Ősz elé néz ismét Magyarország,, persze ha Orbán kiskirály "engedélyezi" a tüntetéseket.
Mi eddig mindig folyamatosan és pontosan fizettünk mindent, de januártól nem fogok azért dolgozni látástól vakulásig , hogy a bank lenyúljon teljesen mindent Tőlem. A rögzített árfolyam pedig ugyanolyan hibás termék, mint a korábbi svájci hitel volt. Sok embert meglehet "időnyeréssel" téveszteni,de aki ebbe belemegy már most lemondhat a lakásáról. A legfontosabb dolog ennek a tutyimutyi bandának az volt, hogy kivegye az emberek pénzét a magánnyugdíjakból, most meg azt hazudják hogy a magánnyugdíjpénztárak került a GDP-k még mélyebbre. Csak nem értem miért hülyítik az embereket ezzel és ki hiszi el ezeket a dolgokat. Az új alkotmány is eget verő probléma volt,mondhatni létszükséglet. "A nemzeti konzultáció" csak levelezési költségére elvert több milliárd forintját a "drága kormányunk" befektette volna valami épkézláb ötletbe ami esetleg minket segítene, akkor már előbbre tarthatnánk...
Egy év alatt közel 100 forintot emelkedett a svájci frank, szégyen. Szégyen , hogy nem is akarnak nekünk segíteni...


Vendég

#233

2011-08-09 14:03

Én is szìvok a svàjci(hèber)frank miatt..

Vendég

#234

2011-08-09 14:59

Sokan vagyunk, akik kelepcébe kerültünk. Bár csak segítene valaki.

Vendég

#235

2011-08-09 15:09

A következő hozzá szólást tenném ehhez a vitához.
Tehát:Mindenki aki elolvassa figyelmesen a hitelszerződését,és utána átnézi a bankszámla kivonatát,melyben részletezve van a hitel törlesztőrészletének minden eleme.Mármint ,hogy melyik tételt mire vonták le.És ekkor rájön az ember,hogy a hitelszerződésében nincsenek is ilyen tételek.Az egész egy óriási csalás!!
Pildo

#236

2011-08-09 15:48


Fogjunk össze MAGYAROK!Ne hagyjuk magunkat,a hazánkat!Nekem már enni sem lesz mit,fizetésem 150%-t kell fizetnem hamarosan/most 1 évi könnyítésen vagyok/.3 hónap alatt 5 milliót nőtt a hitelem.
Kilátástalan a helyzet, a jövő!
Ha összefogás van,értesítsetek!Mindenféle törvényes eszközhöz,módszerhez csatlakozom.pildo@freemail.hu


Vendég

#237

2011-08-09 15:59

Ezt már nem lehet bírni!!!Mi lesz velünk???

Vendég

#238 Re: Hitel károsultak

2011-08-09 16:02

#5: Jogsegélyszolgálat - Hitel károsultak

Tisztelt Csapat!

 

Ha lesz pénzem elmenni,csatlakozom bármilyen jelenléthez.Kérem,értesítsenek erről!

Köszönettel:Ildikó

Pildo@freemail.hu


Vendég

#239

2011-08-09 16:29

Igen. Mi is nagy bajban vagyunk. Felmondták a szerződésunket, talán már el is inditották a végrehajtást. Nagy a baj! Kiskoru gyerek, elmaradt rezsitartozás, amit épp a devizahitel miatt halmozódott, Aztán egy baleset, több hónapi táppénz, és kész a bqaj. De ezt igy nagyon hosszu lenni leirni.De azért még remény van. Tényleg fogjunk össze"

Vendég

#240

2011-08-09 17:57

#227: - Re:

Lázár megmondta,mennyit ér az ember...ő emberré tette magát.hmm


Vendég

#241

2011-08-09 18:24

Hat éve vettem fel 1 Mió FT-ot, azóta fizetem havonta, tisztességesen, jelenleg szinte ugyanannyi a tőke, mint felvételkor, pedig törlesztettem ugy 800 eFt-ot. Közben rokkant és nyugdíjas lettem, most a nyugdíjam egyharmada megy a banknak. A maradékból távfűtéses panelben kéne megélnem. A 84 éves apám segít néha... Szégyen!!!

Vendég

#242

2011-08-09 18:38

Nem tudom fel tudjuk e venni a kapcsolatot azokkal az ügyvédek akikmár a TV- ben is ismertettek jogszabályokat europai stb
Én már probálkozom felvenni a kapcsolatot velük denem sikerült. eddig AMit írtak , hol lehet letölteni az nem tudom megnyitni stb. ilyen problémáim vannak. Van ahova most aug 31 ig kell jelentkezni akkor foglalkozik velük a jogi csoport Remélem valamit csak tudunk elérni, ha többhelyen és sokan összefogunk
Nárcisz

#243 Re: Re: kié a felelősség?

2011-08-09 18:52

#176: - Re: kié a felelősség?

Tényleg nem volt választás..............


Vendég

#244

2011-08-09 21:04

A deviza árfolyam emelkedés ellen nem tudunk semmit tenni, ezt vállaltuk is, de a bankok indokolatlan kamat és kezelési költség emelése ellen viszont fel kell lépni, ugyanis ez törvénytelen.Valamint önkényesen megemelik a svájci frank havi törlesztő összegét.Vagyis az aláirásunkkal hitelesitett hitelszerződést három tételben önkényesen változtatják természetesen a mi kárunkra és a saját hasznukra.Ez rablás és akkor még enyhe kifejezést használtam!

Vendég

#245 Re:

2011-08-09 21:23

#25: -  

 ÉN IS! Azonnali hatállyal!


Vendég

#246 Re: köszönöm a javaslatot

2011-08-09 21:27


Vendég

#247 Re:

2011-08-09 21:28

#226: -  

 az egyik napilap pár napja közölte, a csúcs kb 60 mFt - kiváncsi lennék, hogy VIP vagy mezei CHF hitel?

...a petíció elindítója

#248 Re: szerdán 15 órakor

2011-08-09 21:45

#218: ...a petíció elindítója - szerdán 15 órakor 

 HOLNAP, AUGUSZTUS 10.-ÉN

15 ÓRAKOR

A PARLAMENT ÉSZAKI RÉSZÉNÉL

ADJUK ÁT A PETÍCIÓT


Vendég

#249

2011-08-09 21:51

Egyet értek minden ponttal,ezt minden lehetséges fórumon el kell juttatni az emberekhez,mert egységben az erő.Összefogás mindenkinek!!!

Vendég

#250

2011-08-09 22:41

ott voltam családosan a néhány éve a CÖF által szervezett Hősök tere-i demonstráción,voltunk vagy 250-300 ezren.Ott voltam Libajnai beiktatásakor az Alkotmány útcában is,lehettünk 20-25 ezren.Most mennyien leszünk?