Hagyják dolgozni Illés bácsit!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Hagyják dolgozni Illés bácsit! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1851

2016-05-17 18:41

Nagyon szeretném ha sikerülne a Illés bácsinak tovább dolgoznia,tiszta szívemből támogatom,megértem mint ember és mint cukrász is.Magam is cukrász növendék vagyok. <3

Vendég

#1852

2016-05-17 18:47

Örülök hogy valaki törődik az ilyen emberekkel. Ezek a mocskok eltaposnak minden értéket. Semmi sem szent nekik.

Vendég

#1853

2016-05-17 18:49

A mai műcuccokat gyártó csili-vili üzleteket skandáljuk?
Szégyen,hogy egy életet tisztességesen ledolgozó embert ,így megaláznak!!!!

Vendég

#1854

2016-05-17 18:51

Azért,mert egy ember ledolgozz 50-évet,akkor ilyen mondva csinált hülyeséggel nem lehet elsöpörni.

Vendég

#1855

2016-05-17 18:52

A sok egészségtelen E -ket tartalmazó élelmiszereket vizsgálgassák és büntessék rongyá aki, ilyenekkel mérgezi a népet!!!
Csicsó

#1856 Mefontolandó

2016-05-17 18:56

Nyilván azért van kereslet a szolgáltatására, mert megszolgált a bizalomért. Otthon is készítünk süteményeket és ha vendéget várunk, méginkább igyekszünk kitenni magunkért. Ez a cukrász mester csak tisztes megélhetésért és törzsvendégeinek igényét kívánja szolgálni, amíg a sors neki ezt megengedi.

Eddig még fontosnak érezte magát. Ezt az érzést elvenni embertelen cselekedet. Kívánom, Önök is éljék meg ezt a tisztes kort, hogy megértsék milyen jelentősége van annak, hogy még van miért felkelni reggelente és örülni a vásárlók elégedett mosolyának....


Vendég

#1857

2016-05-17 18:59

A televizioban lattam az idos urat es engem nagyon megerintet a helyzete. Nagyon sajnalom mivel a cukraszda az elete es az orome ebben az eletben es meg ettol a kevestol is megakarjak foszta,hat ezert allok ki az ur mellett.

Vendég

#1858

2016-05-17 19:04

Tisztelem a hagyományokat,továbbá szeretném ha Illés bácsi tovább dolgozhatna,amíg csak szeretne.

Vendég

#1859

2016-05-17 19:05

Mert harminc éve járok hozzá sütiért, és magasan veri az összes cukrászdát.

Vendég

#1860 Re: Re: Re: Re:

2016-05-17 19:06

#1849: Ternesz Loránd - Re: Re: Re:  

 Nem keresünk, mert a takarítást sokunk önként vállalja! Bennünk van emberség és az idősek iránti tisztelet! Teszünk azért, hogy folytatni tudja azt amit szeret!!


Vendég

#1861

2016-05-17 19:07

Gyűjtsünk pénzt a kisöregnek a felújitásra, és az Önkormányzat, javíttassa ki az épületen kivűl, belül amit előirt az ÁNTSZ.
Hagy dolgozzon tovább Illés bácsi, kis retró cukrászdájával!

Vendég

#1862

2016-05-17 19:24

Gyerekkoromban sokszor nyaraltam Gödöllőnn,agybátyám pedig szomszédja volt Illés bácsinak, akihez sokszor átmentünk fagyizni, vasárnapra krémest venni.Ebben a házban, cukrászdában valóban megállt az idő, de nem lehet szerintem valakit így megalázni, hosszú évek munkáját semmibe venni.

Vendég

#1863

2016-05-17 19:25

Én is alàírtam

Vendég

#1864

2016-05-17 19:27

Mert a rendszer kurva szar es elnyomo!!!!!!
Itt csak a hatalomnak szabad mindent,de aki a penzt adja a hatalomnak,annak szava kuss,zarj be,vagy fizess buntetest!!!!!!
Halal orbanra es a talpnyaloira!!!!
Taigetosz

#1865

2016-05-17 19:27

Ekkorát még nem robbant semmi a peticiós oldalon - az elképesztő visszhang azt jelzi, hogy Barna Illés története félelmetesen szimbolikus.
Szimbóluma annak az ember- és közösségellenes össztársadalmi szemforgatásnak, ami miatt ma kiégetten és lesújtva háborognak tömegek, mert úgy érzik, ők is egy-egy Barna Illés, illetve maholnap ők is azok lesznek.

Szimbóluma mindenekelőtt annak, hogy miként látjuk a nyugdíjas korú, idős generációk sorsát ma minálunk: a korral haladni képtelen lepusztult haszontalanoknak, akiket közösségi érdek eltakarítani az útból minden kacatjukkal. Más szempont fel se merül. Pontosabban kimerül - jó esetben - a kinyírt generációk érdemeit sietve elméltató cirkalmas papírok kiosztásában és gyorsan elhadart ájtatos öblögetésekben (csak legyünk már rajta túl, mert koccintanánk!), no meg a hagyományápolásban: ami ábrándos fantazmagóriákból festett mesekönyveket akar vagyonokért életre kelteni, ahelyett, hogy kiindulásul a szívszorító létezőt próbálná megismerni és megtisztelni.

Szimbóluma másfelől a jószándékú, de tökéletesen kocka törvénykezési és szabályozási tébolydának - annak, hogy a féltehetségű életidegen mamelukok cezaromán buzgalmából született paragrafusok és a nyomorukban cézárkodó ellenőrök ténykedése minden életszerűségnek jó részben ellentmond, és nem csak a közérdek előmozdítójaként, hanem legalább ugyanennyire kerékkötőjeként működik.

Szimbóluma harmadjára társadalmunk morális egészségének. Annak, hogy az alamuszi utonállók, névtelen följelentők, kaparj-kurta gáncsoskodók és a szomszéd tehenén öntudatosan kárörvendő piti félkézkalmárok világa még ráadásul nagylelkűen szentimentális is: amikor már rég szerencsésen lekéste az esélyét, hogy segítsen bármin és bárkin, aki és ami mellett sandán vagy belerúgva ment el nap mint nap, akkor egyszeriben kitör mélyeiből a morális felháborodás, és dúlt kebellel vádaskodva és tiltakozva minden és mindenki ellen, bemutatja az ő mérhetetlen nagy lelkét - aláírással.
Szimbóluma eképpen a titkon emésztő rosszakaratnak és a léhán elmulasztott jónak.

Csak egyetlen aprócska kérdés: felmerült valaha valakiben, aki Barna Illés üzletében az utóbbi szűk évtized során megfordult - horribile dictu: az önkormányzat felelős embereiben - , hogy vajon mi lesz mindennek a sorsa, vége? Látták a lepusztulást? Látták az öregedő 'bácsit'? Talán. Gondoltak bármit is a pillanat nyallintó örömén túl - előre, bele a pusztító időbe? Aligha És ha netán felrémlett bennük valami sejtés, mozdították vajon a kisujjukat? NEM. Azt soha. -- Akkor most min jajveszékelnek, miféle hagyományt őrizgetnének?

Barna Illés aligha fog most, 78 éves, beteg és megtört emberként össznépi celebbé avanzsálva megújulni és hálából jobban teljesíteni. Vélhetőleg valóban bezárta mindörökre a boltot. Sebzetten és véglegesen. Ha nem tart ki "sértődésében", megöli a cirkusz, amivel 'megmentik'. Mérhetetlenül sajnálom szegény öreg mestert és mindazt, ami végleg eltávozik vele az életünkből. Sajnálom, hogy nincs és nem volt választása.
De miként gondoljak azokra, akiknek lett volna választásuk? És lesz is, holnap, holnapután, vég nélkül - mert ők a túlélők? És ugyanígy cselekszenek most és majd, mindenkor, tovább...

Illés mestertől tisztelettel búcsúzom. Erőt kívánok neki, nagy kitartást és lelkierőt. Isten áldja!


Vendég

#1866

2016-05-17 19:28

Mentsük meg a cukrászdát!

Vendég

#1867

2016-05-17 19:31

Mert ismerem Illés bácsi fagyiját, süteményeit. A csokifagyija utánozhatatlan, nekem az az etalon, a CSOKIFAGYI. Hatvanban lakunk, 2 hetente biztosan eljártunk sütiért, vagy fagyit venni. A körülményeket ismertük, de sose érdekelt, mert a végeredmény meggyőző volt. Szóval hajrá Illés bácsi, mi szorítunk!

Vendég

#1868

2016-05-17 19:31

Meg kell becsülnünk azt amit képvisel. A múltat, a hagyományt...

Vendég

#1869

2016-05-17 19:34

Miért mindig azokat találják meg a hatóságok akik tisztességesen dolgoznak. Ez is egy jó példa a törvény vas szigoraval le kell sujtani,kire hát ara aki meg érdemli. Aki TISZTESSÉGESEN DOLGOZIK!

Vendég

#1870

2016-05-17 19:35

Nem bírom elviselni ha valakit igaztalanul bántanak és tönkre akarják tenni amiért egész életében becsületesen dolgozott.. Különösen ,ha idős emberekről van szó!!

Vendég

#1871

2016-05-17 19:36

Kóstoltam Illés bácsi fagyiját a legjobb a világon! Vissza visz azokba az időkbe mikor Mèg gondtalan kisiskolás voltam! :) Köszönöm Illés bácsi! Nagyon szorîtok önnek!!!!!

Vendég

#1872

2016-05-17 19:48

Miért írta alá ezt a petíciót?
Azert,mert azokra az emberekre odakell figyelni aki a munkajat becsuletesen,minosegileg csinalja,szivvel,lelekkel.
Nem azert dolgozik hogy az ido teljen,es fizukor varja a csodat!

Vendég

#1873

2016-05-17 19:49

Emberségből, Magyarságból, Vállalkozóként!!!!

Vendég

#1874

2016-05-17 19:54

Valakinek fáj a foga az Bácsi üzletére. A hatóságot használja fel. Vizovicki 2.
Edit Nagy
Jászapáti

#1875

2016-05-17 19:56

A szívem szakad meg ezért a bácsiért! Kérem, mentsék meg Illés bácsi cukrászdáját!