Maradjon Hegyalja!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Maradjon Hegyalja! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-03-24 17:14

Ne nevezzék át a Hegyalja utat!
Nemválasztoknicknevet

#2 Fordítva!

2016-03-24 17:23

Nevezzük át Mádl Ferencet Hegy Aljára! Problem Solved. Badumm TSSS! :)


Vendég

#3 Re:

2016-03-24 17:33

#1: -  

 Jó lenne már árállítani ezt a peticiok.com-ot, de legalábbis a magyar részt, hogy ne fordítva jelenjenek meg a nevek!


Vendég

#4

2016-03-24 19:19

Az egyszerű és valós helyzetre utaló utcaneveket ostobaság mégoly érdemes személyekről elnevezni.

Vendég

#5

2016-03-24 19:37

Szolidáris vagyok az érintett lakossággal. Továbbá konzervatív ízlésemet sérti egy patinás utcanév átnevezése.

Vendég

#6

2016-03-24 19:41

A városvezetés úgy tűnik, csak jelképekben, utcanevekben próbál maradandót alkotni és eddig is sárba taposta szeretett városunk történelmileg kialakult hagyományait, kezdve a zászlóval, folytatva a szegényes műveltségről tanúskodó és a lakosság (nem az egytucat lelkes polgár) véleményét rendre felülíró névmódosításokkal. Személyes érdememnek tekintem, hogy egyáltalán megtudták, az Elvisnek kinézett (általuk névtelennek gondolt) teret Germanus Gyula parknak hívják és ott áll a Przemsl emlékmű (aminek történelmi jelentőségéről továbbra sincs sejtelmük, csak vmi lengyel-magyar barárságig jutottak, aminek pont nincs köze a tárgyhoz, amint a nándorfehérvári diadalnak sem a szerb-magyar barátsághoz), melynek nyomán csak az északi oldal esett "áldozatul". Szörnyű, amikor az ember rádöbben vezetői iskolázatlanságára és szakterületi járatlanságára, akiket a város közönsége saját maga fölé emelt és még szörnyűbb, amikor ezt nyegle nemtörődömséggel "hidalják át. Apropó, híd: amikor az északi M0-ás hidat elnevezték Zrínyiről, aki Mádl úrnál talán jelesebb történelmi személyiség volt, méltó lett volna rá, de az ég világon köze nem volt a környezethez. Ezért bátorkodtam megkeresni a névadó miniszteri bizottságot, hogy nevezzék el inkább a helyén volt Megyer-révről, amelyen keresztül Anonymus és még inkább a történeti földrajz eredményei szerint megvalósult a honfoglalás. Megítélésem szerint ez elég jelentős esemény és helyszín ahoz, hogy neve fennmaradjon. Javaslatomra a bizottság helyszíni lakossági fórumot tartott a két Megyeren, illetve Újpesten és Óbudán, ahol eldöntötték a kérdést és az általam javasolt Megyer- vagy Megyeri-híd győzedelmeskedett. Megítélésem szerint a Hegyalja út évszázadai alatt is rakódott rá annyi történelmi emlék, mely meggyőző szintig kigyűjthető és femutatható. Ezután lakossági fórumon döntsön a környék, csak ez lehet hatékony a fejek felett döntőkkel szemben, a helyileg érdekeltek véleménye nagyobb súlyú, mint egy internetes lista. Persze ez a kurzus már nem fogja ezt megszervezni, mint a híd esetében megtörtént, ez a szervezőkre vár. Itt Újpesten a lokálpatrióták megmutatták, hogy lehet, most ti jöttök, Hegyalja útiak!

Vendég

#7

2016-03-24 20:21

Értelmetlen a változtatás. Mindenki Hegyalja útként ismeri és szokta meg, ezenkívül Mádl Ferenc - nyugodjék békében - nem hagyott komoly nyomot az emberekben.
Csak úgy VOLT... :/
SEMMI konkrét momentum nem maradt meg SENKIBEN, akivel beszéltem róla...
Én mindössze a tétova, kissé bárgyú mosolyát tudom felidézni...
Nem tűnt sem túl okosnak, sem különleges egyéniségnek...
Ettől még lehetett nagy koponya, de nem sokat láttunk mindebből...
A "futottak még" kategória utolsók közt végzett csapatában van...
Nem érdemelte ki, hogy közterület őrizze a nevét.

Vendég

#8

2016-03-24 21:05

A város mentális térképéhez tartozik hogy néhol khm. beszélő nevek is vannak.

Vendég

#9

2016-03-24 21:15

Göncz Arpad méltó arra, hogy emlékezzenek az emberek! A Hegyalja méltõ arra, hogy Hegyalja úton éljenek az emberek! Ez nem adok- kapok, ahogy a senkihaziak gondolják!

Vendég

#10

2016-03-24 21:41

Hegyalja nem volt kommunista.
Ha az lett volna sem lenne helyes megváltoztatni a nevet, de így egyszerûen bornírt baromság.

Vendég

#11

2016-03-24 22:26

Felháborító, hogy egy meghatározó út nevét - ami szinte Budapest nevével egyenlő - a játékszerüknek tekintik.

Vendég

#12

2016-03-24 23:13

A Hegyalja elnevezés hagyomány szerinti, történelmi, az aktuális politikusokról szóló aktuálpolitikai, ezért erőszakolt és értéktelen!

Vendég

#13

2016-03-25 00:24

Mert nem jó dolog régi utcaneveket megváltoztatni. Hatalom éhes, pöffeszkedő, paraszt magatartás.

Vendég

#14

2016-03-25 01:10

70 éve a Hegyalja út környékén lakom (jórészt a Gellérthegyen, de a Sashegyen is laktam a Hegyalja út mellett). 35 évig hetente 4X végigfutottam. De nem csak emiatt nem lehetne másképp hívni: elvennék az infjúságom főutvonalát.
velagi
Vendég

#15

2016-03-25 04:46

Azt gondolom, ez egy földrajzi helyet meghatározó név, értelme van, hagyomány alakította ki, nem a hatalom adta az eredeti nevet, hanem a használatban alakult ki. Ezért gondolom, hogy a hegy alján húzódó út, maradhasson meg Hegyalja útnak.


Vendég

#16

2016-03-25 06:27

Hagyományos és természetes - kimondható neve az útvonalnak. Mádl neve nyelvtörő, nem magyar szó felesleges bevezetni Budapesten.Két kerület lakói szívnak külön a főváros egésze mellett!

Vendég

#17

2016-03-25 07:34

A Hegyalja út szép név és illik a környezetéhez. Mádl úr tevékenysége nem indokolja, hogy megörökítsük a nevét, ez a terv csak Göncz Árpád emlékét akarja kisebbíteni.

Vendég

#18

2016-03-25 07:40

Mert egyetértek a felhívás tartalmával

Vendég

#19

2016-03-25 07:54

Szirmai István út, Szakasits Árpád út, Horthy Miklós körtér -- nem volt még elég?

Vendég

#20

2016-03-25 07:56

nagyon unom már az örökös átnevezéseket, több mint 20 éve az akkori FIDESZ is tiltakozott ellene, "most már mindennek maradjon meg a neve!"

Vendég

#21

2016-03-25 08:01

Az milyen lenne, ha - mondjuk - a Badacsony hegyét neveznénk el Mádl Ferencről...?!? ;) Micsoda keresztelési szertartást lehetne rendezni a Kisfaludy háznál....

Vendég

#22

2016-03-25 08:17

Mindenkit, mindent ellopnak, ellopnának, nézzük csak a tulajdon neveket: Széchenyi, Wesselényi, Klebelsberg, Puskás, Millenáris, Magyar Nemzet, (Heti) Válasz, Magyar (Művészeti) Akadémia, Ferihegy, Hegyalja út...brrrrrr, gyomorforgató, elég volt!

Vendég

#23 Re: Fordítva!

2016-03-25 08:18


Vendég

#24

2016-03-25 08:41

Mert nem akarom, hogy a BAH csomópont helyett BAM csomópont legyen a neve. Mádl Ferencnek tényleg kéne méltó emléket állítani, de nem a Hegyalja útnak az átkeresztelésével.


Vendég

#25

2016-03-25 08:43

Majdnem 30 éve élek a környéken, mindennap járok az utca egy szakaszán. Megszoktam, és nagyon szeretem a történelmünk egy jelentősebb eseményéhez is kapcsolható elnevezést.Eb ura, fakó!