Mentsük meg a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumot!


Vendég

#51

2011-05-11 19:16

Miért kell bezárni mindent, ami jó??? Kedves Koleszostársaim, Ex-kollégisták! Gondoljatok csak bele, milyen szép is itt az élet. Amikor idekerültem, jó ideig ki akartam költözni, mert honvágyam volt. Viszont amikor csak felmerült ez bennem, akkor mindig eszembe jutottak azok a történetek, amiket anyukám mesélt a saját koleszos éveiről. És azt mondta, hogy a fenébe is!Én is szeretnék egy ilyen közösség része lenni!! És lám, eltelt már majdnem 2 év, és szeretem. Pedig az elején nem gondoltam volna. Én hetedikes voltam, amikor ide kerültem. Igen, az elején nagyon rossznak tűnt, hogy távol vagyok otthonról. De 2 év után már megtanultam látni benne a szépséget. Mit is lehet itt csinálni? Nos, közel vannak az osztálytársaid. Barátokat szerezhetsz. Nyugodt körülményeket biztosít a tanuláshoz. Rengeteg programot szerveznek. A szakkörök segítségével fejlesztheted a tudásod, és szórakozhatsz. És a legfontosabb dolog: ITT VÁLOK FELNŐTTÉ.....

Vendég

#52

2011-05-11 20:46

remélem sikerül :D

Vendég

#53

2011-05-11 22:41

Sajnálom hogy 1 olyan kollégiumot zárnak be ami kizárólag lány kollégium.
Nem bezárni kéne hanem még több ilyet létrehozni.

Vendég

#54 én

2011-05-12 03:20

Az előbbieket kulturáltabb,visszafogottabb hangnemben is el lehet mondani, akkor is, ha érthető az indulat
péterné klujber
ádánd

#55

2011-05-12 13:17

Én is egy szülő vagyok.Derült égből villám csapásként ért bennünket ez a hír.Kérdezem:-
Nem kellett volna kikérni az érintettek véleményét az Önkormányzatnak e döntés előtt???
A közokt.tv.102§ 3 bekezdésében ez benne van! Mi ez ha nem a jogok sárba tiprása !!

Vendég

#56

2011-05-12 19:15

Hajrá NNÁ kolesz!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-12 23:57



Vendég

#58

2011-05-13 16:36

Miért ne!!!

Minden iskolának kell kollégium!!!

Vendég

#59

2011-05-13 18:25

...

Vendég

#60

2011-05-13 21:34

Remélem sikerül!!hajrá!!:)

Vendég

#61

2011-05-13 21:35

Mindenki segítsen aki még nem tette eddig!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-13 21:50



Vendég

#63

2011-05-14 00:12

ér ez valamit?

Vendég

#64 Re:

2011-05-14 00:21

#63: -

úgy értem, lesz bárki is, aki felnéz ide és eszébe jut, h jaaa itt egy csomó jövőről van szó?


Vendég

#65

2011-05-14 09:02

Nagyon helyesnek tartom, hogy nem akarjuk megengedni a kollégium bezárását. A felsorolt sok-sok indok nagyon megalapozott, mert valóban mi lenne a mostani és leendő diáklányokkal, a régóta ott dolgozókkal. Erre nem gondoltaz önkormányzat? Hány új tanuló lenne aki csakemiatt kényszerülne az itt tanulható szakmákról lemondani? Így is kevés az ápolónő, a környezetvédő,.... de még sorolhatnám a többi szakmát, mert nem csak a Bugát Pál iskola tanulói "laknak" itt. Na és persze mi lesz a hagyományokkal? és az itt dolgozók, a biztonság? a fiú koleszben nem tudnának olyan biztonságban élni a lányok......

Vendég

#66

2011-05-15 11:25

megköszönénk ha ti is aláirnátok a MENTSÜK MEG A TREFOTOT peticiót!!én is szolok pár ismerősömnek h irják alá a zi peticiótokat is!!előre is köszönöm

Vendég

#67

2011-05-16 21:47

Én remélem sikerül meg menteni

Vendég

#68 Bezárnak bennünket?

2011-05-17 09:18

A döntéshozók úgy gondolják, - és velünk is ezt akarják elhitetni – hogy ez már eldöntött kérdés. Nem az! A közgyűlés 2011 május 26.-án dönt! Ők persze szeretnék, ha mi, a kollégium munkatársai, lakói, a szülők, és mindenki, aki velünk szolidáris, ezt elhinnénk. Vajon mért van az, hogy fel sem merült, "nagyjainkban" azt megvizsgálni, milyen más alternatíva lehetséges. Csak ahhoz kerestek mondva csinált, szakmaiatlan indokokat, hogy mért az NNÁ-t kell bezárni…. Pedig még az általános kihasználtsága a város kollégiumainak 75%, az NNÁ -é 95-100% évek óta. A koleszt a legtöbben csak kívülről látták, az ott folyó munkáról semmilyen információjuk nincs.
Gyerekek érdeke, szakmai érvek, közel négy évtizedes múlt, kit érdekel? Az Oktatási Bizottságot, ( tudom már új neve van, de így közismert) ill. a Közgyűlést biztosan nem, hisz az ig.nő által elmondott érvekre oda sem figyeltek a tisztelt testület tagjai. Ettek, ittak, olvasgattak, ki – be sétálgattak, beszélgettek. Tisztelet a kivételnek, mert azért volt kivétel is. Mentségükre szolgáljon(?) nem csak az ig.nőt nem tisztelték meg figyelmükkel, egymást sem.
Kollégiumi ellátás alanyi jogon jár minden középiskolásnak, függetlenül attól, hogy milyen iskolát választott! Most megszűnik a kolesz, aztán néhány iskola, mert a szülő nem akarja, nem is tudja albérletbe küldeni a 15 éves lányát, vagy nem tudja vállalni, hogy autóbusz bérletet vegyen, - hisz a menzát is alig tudta kifizetni - mert az iskola és a kollégium másként nem elérhető, és ez beindít egy lavinát... Ezt azonban csak az látja, aki tud és akar kicsit távolabbra is nézni. Nekem úgy tűnik, felelős (?) vezetőink, csak a holnapi napot látják, a holnaputánit már nem.
Sajnos a gyerekek, a szülők, az alkalmazottak, véleménye, érdeke, hangja, csak azon a szinten érdekli a döntéshozók egy részét, hogy ne legyen túl hangos…
Ezért aztán tesznek is,
 a Fejér megyei médiák alig, vagy legalábbis „érdekesen” tálalják a velünk kapcsolatos információkat,
 a pedagógusokat úgy „hívják meg” a Városházára, hogy a "beszélgetés" elején lajstromba vesznek bennünket, - nehogy becsempésszünk valakit?- aztán ultimátumszerűen közlik, hogy a megfogalmazott szándék már döntés, abban legyünk konstruktívak, hogy a bezárás után mi lesz, ha fontos a hivatásunk…
 Mindezt röviden, mert a „meghívónknak” kevés az ideje

Vajon mért várják tőlünk, hogy az első hírre adjuk meg magunkat? Mért „hisztériakeltés” az, - hogy az egyik, most épp független.. városatyát idézzem - ha összegyűjtjük az érveinket, ha kinyilvánítjuk, hogy legalább nekünk fontos mindaz, amitől ez a kolesz a Nemes Nagy Ágnes Kollégium?
Még ha fenntartónk, a város számára ez csak egy épület jó helyen, jó adottságokkal, ami valakiknek sokat ér. Olyan sokat, hogy bár azt kommunikálják, hogy ez egy megalapozott, előkészített döntés, de kollégiumunkkal csak 2011 május 03.-án közölték, a szülőkkel még most sem, a véleményezéseket most kérik be. Vajon elolvassák, vagy csak kipipálják, hogy ez is teljesítve? És mért nem lehet a 2011- ben várható új Közoktatási törvényt megvárni?
Öregek otthona egy mákszemnyi udvarral, 9 emeletes épületben? gyermekotthon? Ugyan kérem! Kell az épület, vagy a terület valakinek.
És ez az épület, ez a terület kell, különben több variációt vizsgálna a „tisztelt” testület.

Vendég

#69

2011-05-17 11:18

Felháborító ez az egész. Pár éve a Bugát sulit csonkították meg, azóta sorra vonják össze az iskolákat. Műveltebb népet szeretnének, de a lehetőségeket elveszik. Azt hiszik, mindenki megteheti, hogy fizetős suliba járjon, meg albérletet fizessen?????!!! Remélem sikerül megtartani! SOK SIKERT!!!!!!!

Vendég

#70

2011-05-17 14:39

Én 6évig voltam a Nemes Nagy Ágnes Kollégium lakója!Elszomorító és felháborító ez a hír!Ha az iskolában(és nem csak az iskolában)nehézségeim voltak,nyugodtan fordulhattam a nevelőtanárokhoz!A kollégium biztosított korrepetálást,könyvtárat,számítógépet,ami itthon nem volt biztosított!Úgy gondolom nem csak nekem,hanem rajtam kívül még számos diáknak!Az sem volt mindegy,hogy 3órakor állok neki tanulni,vagy 5órakor 2órás utazás után.És hát azt a rengeteg élményt,programot,a sok barátot sem hagyhatom ki,amit bejárósként nem tapasztalhattam volna meg.
És mi lesz azokkal a diákokkal,akik ezért nem tanulhatnak abban az iskolában,amiről 8.-ban csak álmodtak!?És kaptak egy lehetőséget,felvették és most talán a bezárás miatt kell máshol tanulniuk!Vagy azokkal,akik már elkezdték a tanulmányaikat és esetleg érettségi előtt szakadnak ki a megszokott,nyugodt környezetből.
Nem biztos,hogy sokan szívesen engednék vissza a lányaikat egy koedukált kollégiumba!

Vendég

#71 valami halovány remény???!!!

2011-05-17 20:48


Vendég

#72

2011-05-17 21:18

Mentsük meg a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumot!

Vendég

#73 Flash Mob május 23. Csütörtök 15.30!!!

2011-05-18 12:46

Flash Mob - vagyis hirtelen megjelenő, majd fel is oszló tömeg.
Gyertek 23-án (Csütörtökön)15:30-ra az Országalmához, ahol egyetlen hangos kiáltással jelezzük, mit is jelent számunkra a kolesz!
Ki-ki önállóan az Országalma köré, nagyon pontosan!!!15.30 sípszó, utána: MI SZERETJÜK FEHÉRVÁRT! ÉS FEHÉRVÁR MINKET? sípszó, ki-ki megy a dolgára
Fontos, hogy aki biztosan jön, jelezze részvételét!
http://www.facebook.com/pages/Ments%C3%BCk-meg-a-Nemes-Nagy-%C3%81gnes-Koll%C3%A9giumot/220672497944543#!/event.php?eid=211111652254985


Vendég

#74 http://www.facebook.com/pages/Ments%C3%BCk-meg-a-Nemes-Nagy-%C3%81gnes-Koll%C3%A9giumot/220672497944

2011-05-18 21:29

Fontos mozgósítani a nem önkormányzati sulikat, hiszen nekik biztosan nem lenne helyük!!! Lányokat, fiúkat egyaránt érinti! Senki, SENKI nincs teljes biztonságban. Ha most nem mutatunk erőt, bármit megtehetnek VELE, VELED, VELEM, VELÜNK !10 perc a napodból, de hangot adtál a nemtetszésednek! Magdi néni

Darth Hangyee
Vendég

#75

2011-05-19 20:26

Sok kellemes emlék fűz a környékhez, sok olyan emberrel találkoztam (koleszos is), akikről nem tudtam hogy léteznek :) És hát szeretnék még sok jó emléket! :) Hajrá Kolesz!!!! Darth Hangyee