Együtt a Budai Campusért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Együtt a Budai Campusért! petíció automatikusan generált fórumtémája

egyetemi oktató

#201 Re:

2015-05-21 05:25

#164: -  

 Ha olyan kiváló ember lenne, akkor nem venne részt a felsőoktatás tönkretételében. A felsőoktatási törvénytervezetben előírt 80% - 20%-os tanítási - kutatási arány tarthatatlan, és rövid időn belül olyan károkat okoz, hogy akár be is lehet zárni az egyetemeket, hiszen ha nincs kutatás, nincs mit tanítani.


Vendég

#202

2015-05-21 05:34

mert egyetértek vele.

Vendég

#203

2015-05-21 05:38

Mert a magyar felsőoktatás tönkretételében mérföldkő ez is sajnos.

Vendég

#204

2015-05-21 05:43

2000 körül már bedobták egyszer ezt az opciót, de akkor sikerült elhárítani. Most jobban félek! Minden lehetséges és unortodox eszközt be kell vetnünk és ismét sikeresnek lennünk! Hajrá Magyarország! Mi vagyunk az!!!!!!

Vendég

#205

2015-05-21 05:47

Meg kell menteni a Budai Campust és az arborétumot.

Vendég

#206

2015-05-21 05:53

Örömmel protestálok a kormány ellen!

Vendég

#207

2015-05-21 06:03

A Kertészeti Egyetem több mint 100 éves múltra tekint vissza a Villányi úton, én szeretném ha jövője is itt lenne, az Arborétum mellett!!

Vendég

#208

2015-05-21 06:06

Azért írtam alá a petíciót,mert a Corvinus (nekem még KEK) olyan különleges, egyedülálló gyűjteménnyel bíró hely,amit inkább óvni kellene; megőrizni az utókornak,hogy más is büszke lehessen rá.

Vendég

#209

2015-05-21 06:12

Azért, mert felesleges elrontani azt, ami eddig jól működött.

Vendég

#210

2015-05-21 06:14

A Gyermekem oda jelentkezett, más egyetemről hallani sem akar. Teljesen kétségbe van esve. Katasztrófa ami itt van. 


Vendég

#211

2015-05-21 06:18

Fiatalok,Diákok!A petició már nem megoldás a rabló,népét eláruló kormányak!Ki kell menni az utcára és eltakaritani öket a politikából!Ha nem teszük meg,éjjeel alvás közben az ágyat ki lopják testünk alol!!!!!!!

Vendég

#212 Re:

2015-05-21 06:21

#211: -  

 Nem!
Lassan az lesz a megoldás, ha a népszavazáson flaszterből lesz a szavazócédula, és a vezetés részére kötélből a felhívás.


Vendég

#213

2015-05-21 06:30

Megbecsülést és támogatást minden tanulni vágyónak,nemtől,kortól,vallástól,családi és anyagi helyzettől függetlenül itthon!

Vendég

#214

2015-05-21 06:31

Az Egyetem arborétumát már régen védetté kellett volna nyilvánítani, amelynek a megszüntetése tilos lenne.
Nem csak természetvédelmi területként, hanem fővárosi vagy országos védettségűként nehezebb lenne eladni. Meg kell állapítani, hogy valamilyen reliktum faj egyetlen élőhelye! Ennyi kertész csak talál valami különlegességet ott.
A Sashegyről letévedt gyík vagy kígyó is szóba jöhet.
Egy kolléga!

#215 Re: FELHÍVÁS!

2015-05-21 06:33

#14: ELTE dolgozó! - FELHÍVÁS! 

 Kedves Kolléga!


Én ugyan ezeket az információkat tudom, sőt még durvábbakat is! 
Én veled ellentétben inkább nem nyilatkozom! Ezt úgy is meg fogják cáfolni sőt vizsgálatot is fognak indítani, úgy hogy jobb ha az ember csöndben marad!
A diákoknak meg annyit, hogy ne higgyenek el semmilyen a kormány vagy az egyetem vezetése által ezzel kapcsolatban kiadott cáfolatot.
Volt egy jó kampuszunk a Városligetnél!
Két épület, egy különálló könyvtár épület, egy sportlétesítmény uszodával a szomszédban egy kollégiummal!
Ez az egész jó tíz éve el lett adva a pénz meg el lett kótyavetyélve! Pedig az egy jó hely volt, oda simán befértek volna a kisebb karok és jól is jártak volna a diákok. Most azzal, hogy a két meglévő kampuszra zsúfolnak mindenkit csak szívás lesz az egész.
Én szegény tesi és rekreáció szakosokat sajnálom-ők fognak a legrosszabbul járni mert a sportpályákat is eladják az tanszékeiket összevonják és egy szörnyű embert kapnak a nyakukba- de erről inkább nem nyilatkoznék!

 

 


Vendég

#216

2015-05-21 06:46

Az eszeveszett ötletek visszaszorítása miatti tiltakozásom
jeléül, valamint a korrupció elleni fellépés támogatása céljából.
Egy Corvinusos tanszékvezető

#217 Re: Na ezzel a bokámat is megüthetem!

2015-05-21 06:46

#20: Tanár - Na ezzel a bokámat is megüthetem! 

Ez a nyilatkozat kétségtelen, hogy hamisítvány!
Viszont a benne foglaltak sajnos igazak! -úgy látszik más módot nem talált a tisztelt kolléga, hogy az igazságot a nyilvánosság elé tárja!
Én is a Corvinuson dolgozom- az egyik tanszékvezető vagyok és ott voltam azon a tegnapi nem hivatalos zárt állománygyűlésen.
Ami ebben a hamis nyilatkozatban van foglalva az kb ugyan így hangzott el tegnap - de ez hivatalosan meg sem történt.
Azzal indokolták a titkos zárt összejövetelt, hogy az államnak sürgősen szüksége van a budai kampuszra, viszont a diákok reakcióitól is félnek. Nyáron mikor mindenki ezer felé van bármit meg lehet lépni. Szeptemberben meg tüntethetnek akkor sem fogják visszakapni a kampuszt! Így is attól tartunk, hogy szeptemberben túlzsúfolt óráink lesznek, mert több lesz a diák mint amennyien a megmaradt épületekben elférnek. Lehet sokan inkább szakot váltanak, de nem fognak Gödöllőre kijárni. Ha lesz egy kis megmozdulás amiből zavargások lesznek legalább néhány diák kirúgásával fel fog szabadulni némi hely- ez szarkazmus, de vannak akik ezt komolyan gondolják. 
De a vizsga időszak végéig mindent tagadni fognak. A rektor hiába akar harcolni az állam a fenntartó és meg van kötve a keze. A tegnap délutáni (hivatalos) összejövetelnek csak az indulatok csillapítása volt a célja. Van még másfél hónap hátra a vizsgaidőszakból, addig talán feledésbe merül az egész utána meg mindenki a nyárra koncentrál-az még plusz két hónap- aki teheti nyaralni fog vagy a szakdogáját írja, mások dolgozni fognak vagy haza utaznak vidékre. Szeptemberben lesz majd csak meglepetés, de addigra meg lesz a kormány vészforgatókönyve a diákok leszerelésére! 


Vendég

#218

2015-05-21 06:47

Nemzeti konzultáció kellene, de ez nem az!

Re Re

#219 Re:

2015-05-21 06:51

#218: -  

 A nemzeti konzultációval csak az a baj, hogy a kérdéseket a kormánypárt állítja össze és meg lehet a kérdéseket úgy is fogalmazni, hogy a válaszadás eredménye mindig ugyan az legyen. Azon túl, hogy sokba kerül sokan a leveleket egyből a kukákba dobják!
Egyedül az a tömeg foglalkozik velük akik  akormányt támogatják + a nyugdíjasok akiknek más elfoglaltsága úgy sincs.
Ergo egy konzultáció eredménye az lenne, hogy zárják be a felsőoktatást!


Vendég

#220

2015-05-21 06:51

Nem támogathatom a korábban világhírű kertészeti képzés lealacsonyítását!


Vendég

#221

2015-05-21 06:56

Felháborító, amit Orsós és bandája csinál.

Vendég

#222

2015-05-21 06:56

Netán egy kis sétát is lehetne szervezni az érdekeltekkel, és a szimpatizánsokkal. Oda biztosan elmennék, pedig csak Márti lányom szalagavatóján voltunk a nagy színháztermében. Az is biztos, hogy sokan eljönnének egy netes meghívásra.
Aláírjuk sokan, de kellene az erősebb jelzés kell a kormánynak, mint ez a szelíd petíció. Nehogy már az új janicsárok az egyetem romjain sunnyogjanak fel a VÁRBA!!!!!!!!
Nagyon, nagyon drukkolok a szervezőknek!

Vendég

#223

2015-05-21 07:12

Fogjunk már össze!!!!

Vendég

#224

2015-05-21 07:35

Felháborító, arcátlan, embertelen!

Vendég

#225

2015-05-21 07:36

Engem anyám, aki 1951-ben a Kertészeti Főiskola szakérettségis kollégiumainak volt az igazgatója, születésem után a Serleg utcai épületükbe vitt haza.
Ötéves koromig a Ménesi út, Szüret u, Villányi út határolta kertészet növényházainak és a hatalmas parknak voltam mindennapos látogatója. Gyerek barátságba kerültem az akkori jeles kertészekkel. Valastyán, Szebeni, Fekete, és jeles tanárokkal, köztük is számomra a legkedvesebb Probocskai Endre volt, akit a mai napig a tanintézet és az egész kertészettudomány jelképének tekintek,
majd 1970-75 között az Egyetemen tanultam és szereztem diplomát utána az egész eddigi életem ezzel a diplomával szerzett tudás hasznosításának szenteltem és szentelem ma is.
Nekem ez az életem és ahogy Sinkovits Imre mondta a Tizedes meg a többiek című fimben: az életem elvenni sem hagyom, nemhogy önként válnék meg tőle.
Deák Lajos