Mentsük meg a naposcsibéket az élve ledarálástól!


Vendég

#51

2015-04-08 09:58

Engem is elborzasztott mikor megtudtam, hogy hogyan is működik valójában az állatok haszonért való tartása. 

Nem gondolom, hogy az élvedarálásnál különb lenne, ha egy hónap múlva elvágnám a torkát. Nem gondolom, hogy különb a borjú elől elinni a tejet, akit születése napján elválasztanak az anyjától, hogy ne igya meg előlünk (egy másik faj elől!), a természet szerint neki szánt anyatejet, hogy aztán betegyék egy box-ba, majd 6 hetesen neki is elvágják a torkát, és kivéreztetik, hogy aztán borjúpörkölt lehessen belőle.

 

A felelősség az enyém, mint fogyasztóé, hisz nem csak arról van szó, hogy leemelem a polcról a terméket. Nem tárgyakról van szó, hanem épp ugyanúgy szeretni képes érzőlényekről, akinek ugyanúgy fáj, ha bántják és ugyanúgy élni akar, mint én. És miért ne lenne joga hozzá? Mert én meg akarom enni? Mert megtehetem.

A 21. században élek, bármikor bemegyek a közértbe vagy a piacra, és megveszem a gyümölcsöt, zöldséget, gabonát, hüvelyest. És bármilyen ételt el tudok készíteni belőle, ami ízletes, és tápláló. Hisz ma már tudjuk, hogy nincs olyan tápanyag ami csak a húsban található meg. Sőt, a hús emésztése során rengeteg toxin keletkezik, amit a szervezet nagyon nehezen tud lebontani, vagy éppen sehogy, ezért raktározódnak a toxinok, vagy éppen betegségeket okoznak a szervezetben.

Szóval vígan elélek hús nélkül, ha pedig mégis vágynék rá, akkor létezik búzahús (a búzafehérjéből készült szejtán), amit ugyanúgy fűszerezek, bepácolok, kisütök, darálok, és ugyanolyan ízletes ételt kapok, mint amit megszoktam. Hisz a húst sem eszi senki magában, fűszer nélkül. A zöldségek, fűszerek adnak neki ízt.

Ugyanígy tudok inni növényi tejet, semleges ízűt, és vannak isteni, kókusz, dió, máktejek is. Ugyanúgy elkészítek bármilyen süteményt tojáshelyettesítőkkel, vagy csinálok éppen növényi tojásrántottát. Növényi sajtok is kaphatóak, de otthon is lehet istenieket készíteni.

Szóval az ember nem szenved semmiben sem hiányt, és még sem ekkora szenvedések árán, élvezi az ízeket.

Változtathatunk a világon, nem kell, hogy ez így legyen, ha sajnálom megölni az állatot, akkor szívem mélyén érzem, hogy ez nincs így rendben. Lehet másként is. 


Vendég

#52

2015-04-08 10:03

Sok éhező ember van,akinek lehetne osztani,felnevelnék,éssokat segítenének az ellátásba.

Vendég

#53

2015-04-08 10:05

korcs az ember már nagyon régen!

Vendég

#54

2015-04-08 10:17

Gyűlölöm az Állatok kínzását, és az öldöklésüket!

Vendég

#55

2015-04-08 10:23

Ez kegyetlen eljàràs! Inditsàk el a kezdemènyezèst, hogy a szàmukra hasztalan kiskakasokat egèsz Magyarorszàg területèn osszàk szèt a szegèny csalàdoknak!! Igy mindenki jól jàrna!! Szeretnèm làtni, hogy emberek segitik egymàst!!!
szamuráj

#56 Re:

2015-04-08 10:34

#26: -  

 Már, csak az a kérdés, vajh ki fizeti ki, hogy kihelyezésükig keletkező költségeket. A keltetés, etetés, fűtés, elosztás az igénylők irányába, stb...! S amikor már ehető állapotba kerülnek, miként is oltják ki az életüket? S ami visszamarad belőlük mint hulladék, azzal mit kezdenek? Vagyis, a nagyüzemi állattartás az ami embertelen, bizony, a városokban, nagyvárosokban élők felelősek mindezért, s nem általában az emberek. Aki tud otthon, a környezetében állatot nevelni élellem gyanánt, nem mészárol le többet, mint amennyi szükséges. Ami hulladék keletkezik, azt is hasznosítja. Csontok a kutyának, belek a macskának, tollazat, csőre a trágyába, hogy visszakerüljön a természeti körforgásba.


Vendég

#57

2015-04-08 10:37

Imádom az állatokat!És ha lehetne kitekerném az összes szadista baromnak a nyakát, aki állatokat kínoz!!!

Vendég

#58

2015-04-08 10:38

Nem gondolná az ember,hogy egy kulturáltnak tartott országban manapság ilyet meg lehet csinálni. Akkor is másképp kell megoldani, ha többe kerül. Csak ezt piaci hàtrány nélkül úgy lehetne kivitelezni,ha mindenhol beszüntetnék ezt az olcsó megoldást.

Vendég

#59

2015-04-08 10:48

Talán az érdekvédőknek fel kellene jelenteni állatkínzásért ezt a profitéhes céget.
Ami pedig a gazdaságosságot illeti, vágásérettre fel lehetne nevelni a kiskakasokat is, a kereskedelem legfeljebb valamivel olcsóbban adná a húsát.
Üdv: B.Kiss-Tóth László

Vendég

#60

2015-04-08 10:48

Gyűlölöm az állatkínzást. Aki ezt kitalálta, próbálja meg, csak egyszer, hogy a húsdarálóba beledugja az egyik ujját. A kedvtelésből űzött vadászatot szintén elítélem. Aki ezt a "sportot " űzi úgyszintén. És, ez a véleményem párt független.

Vendég

#61

2015-04-08 10:55

Iszonyat, hogy mire képes az ember.

Vendég

#62

2015-04-08 11:02

Ezek az eljárások engem a náci halál táborokra emlékeztetnek.

Vendég

#63

2015-04-08 11:07

Ez MAGA A BORZALOM, ÉLŐ LÉNYEKET ÍGY ELPUSZTÍTANI, AZ HELYETT HOGY A SZEGÉNY ÉHEZŐ CSALÁDOKNAK KIHELYEZNÉK. T I L T A K O Z O M...SZÉGYENTELJES ELJÁRÁS...

Vendég

#64

2015-04-08 11:08

Szomorú, hogy ezért petíciót kell beadni, mind ha ott nem is emberek lennének....miféle faj rendelte el ezeket a kegyetlenségeket...?!! :( Az Ember, megadja minden Állatnak a végtisztességet!!!

Vendég

#65

2015-04-08 11:09

Fel nem foghatom hogy képes erre a "munkára"bárki.......szégyen.....:(((((

Vendég

#66

2015-04-08 11:10

Brutális és embertelen módszer így kivégezni a naposcsibéket.
Kinek volt ez az idióta elképzelése?

Vendég

#67

2015-04-08 11:11

Szóhoz sem tudok jutni! Borzalmas! Nem tudtam róla, hogy Magyarországon ilyesmi létezhet. Mindenkinek, akinek egy kis jóérzése van, és hallott erről a hírről, alá kellene, hogy írja ezt a petíciót. Azonnal szüntessék meg ezt az eljárást!

Vendég

#68

2015-04-08 11:24

Mert brutális amit a kis kakasokkal müvelnek.

Vendég

#69

2015-04-08 11:27

Természetesen azért írtam alá ezt a petíciót, mert undorodom ezektől az embertelen megoldásoktól!!!!

Vendég

#70

2015-04-08 11:47

Jó napot kívánok!Embertelen ami ebben az országban működik,nem tudom mit szól a kitaláló ha őt dobnák be a darálóba?!Vajon könyörögne az életért?

Vendég

#71

2015-04-08 12:13

/tip:/ Nembiztos,hogy pusztitani kell a napos csibeket.Legfinomabb a kakas pörkölt.

Vendég

#72

2015-04-08 12:23

Mert ezek szadisták!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#73 Re:

2015-04-08 12:23

#10: szulakati -  

 Van más megoldás! A legtöbb normális keltető olcsón eladja a kakaskákat. 


Vendég

#74

2015-04-08 12:25

Szerintem nyilvánossá kéne tenni, mely magyarországi keltetők alkalmazzák ezt az eljárást.


Vendég

#75

2015-04-08 12:25

Mert elviselhetetlen számomra,hogy ilyen brutális megoldást találjanak élő,védtelen kis állatok megsemmisítésére.Ez a XXl.század?Szégyellem,hogy most és itt élek.Aki ezt megtervezte,ill.lebonyolítja,az velejéig gonosz és elmebeteg ember.Jó lenne,ha önmagán is kipróbálná,milyen kínokkal jár egy ilyen halál!