Az 56. Velencei Képzőművészeti Biennále bojkottja

Az 56. Velencei Képzőművészeti Biennále bojkottja / Közlemények / Válasz a petícióra / Hozzászólások


Vendég

#1

2015-01-27 21:47

Mindaddig, amíg ez a kormány, ez az Orbán Viktor, ez a Balogh Zoltán, eu a Hoppál Péter, Balatoni Mónika, Fekete György van hatalomban O változásban reménykedhetünk csak. Maga a koncepció hülye, dilletáns és sötét, mint minden mást, a Velencei Képzőművészeti Biennálét is kormánypropaganda intézménnyé silányítják, erről szól a gyermekkarneválra, előadóművészeti szekciókra való kiterjesztése meg "Magyarország (=a mostani kormány) középpontba állítása"... Én amikor Twombly fantasztikus képei közül alig tudtam kijönni a Velencei Biennálén, nem követeltem mellé országimázst, meg gyermekkarnevált, meg farvízen előadóművészeti szekciót... Az a soksokezer művészetszerető látogató, aki odavonatozik, autózik, repül szintén nem igényli ezeket. Nagyon nem igényli... Már el sem szomorít Hoppál Péter válasza, a lényeg, hogy Miniszter Úr a döntését nem kívánja megváltoztatni, marad a Fideszes luxushölgy Magyarország nemzeti biztosa a Biennálén :( . Ez a szisztematikus magyar kultúra- művészet-rombolás pont addig fog töretlenül tartani, amíg az Orbán rendszer.