Tiltsák be az egérfogó ragasztó termékeket


Vendég

#1

2014-11-05 10:32

Egyszer én is kitettem ilyen egérfogót a faházba a telken,és amellett,hogy utálom az egereket amikor megláttam,hogy egy icike picike egér van rajta,egész belebetegedtem,hogy szegény mennyit szenvedhetett.Rögtön összeszedtem és azóta csak ultrahangos riasztót használok.

Vendég

#2

2014-11-05 10:56

Állatkínzás a ragasztó.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-11-05 11:08



Vendég

#4 Re:

2014-11-05 14:37

#2: -  

 És a többi egérirtó is! :(


Vendég

#5

2014-11-05 14:39

Undoritó állatkinzás!
Alkarin

#6

2014-11-05 15:13

A rágcsálók ellen védekezni kell, ez kétségtelen, de a fém csapdákból kiszedett elpusztult egyedek akár a környék macskáinak, akár a madármentő helyek ragadózóinak táplálékuk szolgálhatnak. Ragasztóban csak a kukát lehet vele etetni...

Krisztina

#7 Állatkínzás

2014-11-05 16:35

Alapvetően ellene vagyok a rágcsálók megölésének, az élvefogó csapdák és a mezőn eleresztés híve vagyok. Ráadásul ez a módszer különösen megnyújtja az állatok szenvedését, napokig kínlódnak, mire végül szomjan halnak.

Kata

#8

2014-11-05 18:46

Képzeljétek el azt a pánikot, amit akkor érez, mikor nem tud kikecmeregni a ragacsból :-(, sőt, egyre jobban beleragad, minél inkább ki szeretne jönni :-( ... aztán...egyszer csak feladja és még napokig szenved odaragadva, mozdulatlanul :-(

 


Vendég

#9 Hanna

2014-11-05 20:23

Egy ismerősöm is napokig lelkibeteg volt, amikor a ragasztóban csak egy apró egérlábat talált (a szerencsétlen állat valószínűleg lerágta magának) :(

Nick

#10 Re: Hanna

2014-11-05 21:42

#9: - Hanna 

 Remélem utána soha többet nem is tette ki az egérfogót!

Kemenes Tamás

#11

2014-11-06 21:48

Az anyai nagypapám hepatitisben halt meg, amit azért kapott, mert rossz volt a szeme, és az egér által megrágott kaját ette meg. Egyszerűen, nem látta az ételen a rágásnyomot. Őt egy "kicsit" jobban sajnálom, mint a rágcsálókat.

hajjaj

#12 Re:

2014-11-07 13:35

#11: Kemenes Tamás -  

Sajnálom, de a nagyapád inkább azért halt meg, mert szaros kézzel ette a szalonnát.

Legalábbis ez sokkal valószínűbb, mint az egeres sztori.


Vendég

#13

2014-11-09 22:13

"Csodálatos érzés" felfedezni, hogy a ház összes szekrénye tele van egérürülékkel, és újra kell mosni az összes ruhát és edényt! Minden aláíró biztos örömmel tapasztalná ezt a házában. Mi egy átlagos kertes házban az elmúlt 1 hónapban 8 egeret szedtünk össze ragasztóval és "légycsapós vadászattal".

 Természetesen értem a fent leírt problémát, és én sem szeretném, hogy más állatnak baja legyen. A megoldás nagyon egyszerű: csak házon belül szabad használni a ragasztót. Le van írva az utasításra: kartonra kell felvinni az anyagot. Ki kell egészíttetni: csak házon belüli használatra.

Nem gondolom, hogy a rágcsálóirtó mérgek környezetbarátabbak! Az ultrahangos pedig az egerek életét nem igazán zavarta meg.


Vendég

#14 Re:

2014-11-10 09:52

#6: Alkarin -  

 A macska mint olyan, egész hatékony egérirtó. ;)


Vendég

#15 Re:

2014-11-10 09:53

#13: -  

 Macska, élvefogó, csapós csapda, ami mire felfogná, mi történt vele, már nem is él, természetesen ez utóbbi is gondosan takarva más állatok elől.


Vendég

#16

2014-11-10 17:21

A kegyetlen kinzások ellen vagyunk. Az egérragasztó egy kinzószer, mely sokféle állat életét veszélyezteti és kegyetlen kint okoz részükre. Mi állatszerető emberek nem türhetjük az ilyen szerek alkalmazását.
VegánTomika

#17

2014-11-11 11:14

A Teremtéstől fogva az szabály az Univerzumban, hogy nem szabad ártani érző lényeknek. Az ember tehát értelem szerint eredendően tisztán növényi étrendet követett és most is lehetőséged van a Szentek életmódjához csatlakozni ezzel az egyszerű nemes döntéssel. Tartózkodni kell továbbá az állatok mindennemű ártásától, kihasználásától is. Soka korábban és "fejlett" korukban is semmi nem indokolja ezt. Válaszd a nemes életmódot és legyél vegán! Segítségért nézd meg ezt: A legjobb beszéd, amit valaha hallottál - Gary Yourofsky https://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak&list=PL7FC78A591E3B0C33


Vendég

#18 Re:

2014-11-11 13:51

#17: VegánTomika -  

 Megtennéd, hogy nem ezt az oldalt használnád propagandád terjesztésére?!

Kemenes Tamás

#19 Re: Re:

2014-11-11 21:59

#12: hajjaj - Re:  

Én még nem láttam oylan embert, aki szaros kézzel ette a szalonnát. Te biztos sűrűn (mondjuk a családi asztalnál), azért formálsz ilyen - egyébként, nyilvánvalóan teljesen megalapozatlan -, véleményt.


Vendég

#20 Re:

2014-11-12 13:10

#11: Kemenes Tamás -  

 Nem lehet, hogy inkább félrelépett a szomszédasszonnyal?

Madárvédő

#21 Re:

2014-11-15 19:39

#11: Kemenes Tamás -  

1.  "...amit azért kapott, mert... az egér által megrágott kaját ette meg" - ez nem több, mint nagyrészt alaptalan feltételezés! Az emberre a legfontosabb fertőzésveszély-forrás A MÁSIK EMBER! Hepatitist egy tünetmentes fertőzőtt személytől is lehet kapni, nagyobb valószínűséggel, mint egy FELTÉTELEZETT hepatitises egértől! A hepatitis és más fertőzések elleni helyes védekezés A HIGIÉNIA! nem pedig a ragasztós egérirtás. Kellő higiénia mellett az egér sem fordul elő a lakásban!

2. Nem hallott még azonnal ölő egércsapdáról? Az ugyanis nem állatkínzó, az egérragasztó viszont igen! És jogellenes: az állatvédelmi törvény is, meg a Büntető Törvénykönyv is tiltja az állatkínzást!

Madárvédő

#22 Re:

2014-11-15 19:57

#13: -  

"...én sem szeretném, hogy más állatnak baja legyen..." Nem környezetbarátságról, hanem az állatkínzás tilalmáról van szó!!! Nemcsak más állatot, az egeret sem szabad kínozni!!! Erről rendelkezik a Büntető Törvénykönyv, valamint az állatvédelmi törvény! Vannak azonnal ölő csapdák, meg élvefogó csapdák... akkor mondja már, miért ragaszkodik a ragasztóhoz, amelyikkel több napos kínlódásra ítéli a szerencsétlent?! Maga szeretne ragasztóval borítva elpusztulni?!

BTK  244. § (1) Aki a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza, b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi, 

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

Állatvédelmi törvény 12.§.1) Az állat életének kioltása – a (2) bekezdésben foglaltak kivételével – kizárólag kábítás után történhet. (2) A kábítási kötelezettség nem vonatkozik a gerinctelen állatokra, a háztartásban élelmezési célra levágott baromfira, nyúlra, valamint arra az esetre, ha az állat életének kioltását szükséghelyzet indokolja. Ezekben az esetekben is gondoskodni kell azonban arról, hogy az állat életének kioltása szakszerű gyorsasággal és a legkisebb szenvedéssel járjon.


Vendég

#23

2015-01-07 15:18

Éppen itt az ideje, hogy az ilyen szadista módszereket betiltsák!
fighter

#24

2015-01-07 15:25

f...szt okoskodik itt minden paraszt, akiben nincs semmi empátia, sem részvét, sem tisztelet az élőlények iránt, csak a rohadt felsőbbrendűség érzésük! "nyolc egeret szedtünk össze ragasztóval, meg légycsapós vadászattal".... remélem jól érzed tőle magad kis idiótácska! ellened, meg a hozzád hasonlók ellen kéne bevetni a ragasztót, aztán tikkadjon ki a tüdőd tőle az alatt a másfél hét alatt, amíg a rohadt mérgeit szívod étlen szomjan, összeragadt végtagokkal, meg a ráragadt szemgolyóddal! bármelyik kártékony kisegér élete többet ér a tiednél! kár, h sose lesz annyi értelem abban a baszott nagy emberi agyadban, h megértsd; semmivel sem vagy különb lakója a Földnek, mint azok az állatok, akiket tönkreteszel, Sőt, bazd meg, SŐT!!!!


Vendég

#25

2015-01-07 15:57

Igenis tiltsák be azt a vackot!



Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...