A közoktatásért!

Quoted post

egyanya

#285

2013-02-02 23:25

#44: szkeptikus - Re: Re: Re:

Jajajaj, Rózsi néni csak ne tanítson!

Nem szeretném a közoktatásban hagyni a gyermekeimet!!! Alternatív iskola nálunk nincs elérhető közelségben, az otthonoktatás pedig anyagi okok miatt nem megoldható tovább. Teljes patthelyzet. A remény hal meg utoljára...

Remélem, hogy a kormányváltás után ténylegesen átlakul az oktatáspolitika. Szülőként én fölösleges tudásanyagtól és frusztrált, félelemkeltő tanároktól mentes iskolát szeretnék, ahol első és mindenekfeletti a gyermek és annak tudásvágya, amire lehet építeni. Az iskolában a gyermek korához, életkori sajátosságaihoz igazodó tanítást várnék el. H. R. nem is értené, hogy mire is gondolok...

Válaszok

Elkeseredett

#286 Re:

2013-02-02 23:37:08

#285: egyanya -

"H. R. nem is értené, hogy mire is gondolok..."

Tényleg nem. Én történelmet tanítok. Itt az a helyzet, hogy a megtanítandó tényanyag az előző 110 %-a. A ráfordítandó idő pedig csökkent. Az ötödikesnek meg kell tanulnia a hatodikos tanyag első félévét is  (tehát másfél évnyi tananyagot!), a hatodikosnak a hetedikesét,  a hetedikesnek a nyolcadikosét. Mert a nyolcadik év második félévében médiaismeretet, gazdálkodási ismereteket, állampolgári ismereteket kell tanulnia. (Ezt nekem kellene tanítani. De az állampolgári ismereteken kívül nemigen értek hozzá! :)

Előre látom a rohamtempót, ahogy próbálom a  gyerekekbe gyömöszölni a sok "tudást". hogy aztán néhány hónap múlva elfelejtsék, mert gyakorlásra, ismétlésre, bevésésre nem lesz idő. Ahogy játékra, kutatásra, gondolkodásra sem.