A közoktatásért!

Quoted post

csakazértis

#192 Re: Alsó

2013-01-26 23:30

#190: Bizakodó naiv - Alsó

"Egyébként is, felső tagozaton, sőt tudomásom szerint a gimnáziumokban is minden osztályfőnök mellett van egy osztályfőnök helyettes. Remélem, ez így is marad. Tényleg csak alsóban nem lenne erre szükség?"

Ahol ismerős vagyok, ott van of-helyettes. Van. De sem órakedvezményt, sem pénzt nem kap. Azért van, hogy lehessen kihez nyúlni szükséghelyzetben.

Válaszok

Bizakodó naiv

#193 Re: Re: Alsó

2013-01-27 00:14:13

#192: csakazértis - Re: Alsó

Ha a tanítás 8-kor kezdődik, 1/2 8-tól vagyunk az osztállyal, általában intenzíven a gyerekekre figyelve. Délután 4-kor van vége a tanulási időnek. 4 és fél öt között viszik haza a gyerekek nagy részét, utána kezdődik az ügyelet. (Minimum 5-ig még ilyenkor is sok gyerek van, de gyakran 6-ig is jó páran maradnak. A reggeli ügyeletre bejövőkről nem is beszélve: 6-tól szállingóznak, 7-kor már elég sokan vannak, 1/2 8-ig meg már egészen szép létszám összegyűlik a három ügyeleti csoportban.) Ha csak 8-tól 4-ig számolunk, napi 8 óra, öt napra vetítve 40 óra. Még plusz 1 (figyelembe véve az 1 óra osztályfőnöki kedvezményt), illetve 2 órát egyéb foglalkozással kell töltenünk. De ha 3 pedagógus két osztály, a 26 órával nem jön össze, hiszen 80 órát kell 78 órában teljesíteni. Valaki rendszeresen fog túlórázni?

Én is ismertem olyan iskolát, ahol a pedagógusok egy része mindkét műszakot ellátta, tehát 40 órát volt a gyerekekkel. Feltehetően túlórapénzt kapott érte. De akkor megkérdezném, hogy az a kolléga mikor tudott felkészülni, dolgozatot, füzetet javítani stb.

Igen, elhiszem, hogy más iskolák szomorú gyakorlatához képest nekünk eddig "túl jó dolgunk volt", de nem hiszem, hogy az a normális, ami azokon a helyeken folyt és ahhoz kellene lesüllyedni mindenkinek.

Bizakodó naiv

#194 Re: Re: Alsó

2013-01-27 00:18:58

#192: csakazértis - Re: Alsó

Valószínűleg igazad van. De látod, én is felsoroltam jó pár dolgot, amit időt nem kímélve, és természetesen nem számolva bele a kötelező óraszámba, teljesítettünk.