Állatbarátok ne engedjük.......

Quoted post

megatron

#18

2013-01-21 21:01

ganéság ez az egész mindenkitől ezt olvasom hogy milyen káros hülyeség a tüzijáték és be kell tiltani az egészet nomeg a petárdát is tisztelet a kivételnek arra meg senki nem gondol hogy a kutyák egészévben ugathatnak teleszarhatják parkjainkat homokozokat érdekes itt hogy hogy nemgondolnak a picigyerekek egésségére vagy hogy amikor örjöngve nekiront a kutya a keritésnek és elüteti a pici gyerekben a félelmet vagy hogy hány kutya tép szét valakit lehet az kisgyerek vagy idősebb korosztályu ma is pl egy kutya tépte szét a gazdáját .én meg azt utálom hogyha hajnal fél 5 kor kelek mert ugat a szomszéd kutyája vagy félébreszt hajnal egykor az ugatásával és higgyétek el ezek majdhogy nem mindenapos események nekem is jogom van a békességhez de szilveszter az más emberek az csak egy nap erről szól és kész .tüzijáték petárda mellesleg petárda is volt már a 70 es években is noha akkor is tilos volt nem értem mi cirkusz egy vacak kis zöld rudacska miatt média felfulja az egészet nekem is durrant el a kezemben csak egy picit csipett és kész nem nagy cucc a tüzijáték az már egy más kérdés az veszélyesebb nem is volt idén baleset belőle csak az zavar titeket hogy hangos .képzeljétek a villám is hangos fúró duda stb .és ha az normális hogy szilveszterkor éjfélkor lehoznak 6 kutyát amikor a dunaparton is löttek szerencsére mind a 6 sikeresen elszökött mellesleg ez idén volt hát igen akkor ki is a felelőtlen gazdi sokan vannak ha ennyi kutya szökött el.zsuzsannával pedig közölném elmehet a majdnem mondom hová a szaros peticiójával .én is indithatnék egy peticiót :KORLÁTOZZUK A KUTYATARTÁST PANELHÁZAKBAN A NYUGALOM BÉKESSÉG ÉS CSÖND ÉRDEKÉBEN NOMEG TISZTASÁG SZEMPONTJÁBOL SE LENNE ROSSZ .hisz az éremnek 2 oldala van .ELSŐNEK JÖHETNE AZ EBADÓ IS. szerintem mi többen lennénk. és a lakotömb ahol lakom a többi ember és szomszéd is pokolba kivánja a kutyásokat néha

Válaszok


Vendég

#19 Re:

2014-03-27 18:30:35

#18: megatron -

Felteszem a kutyaugatás ugyan akkora trauma neked, mintha váratlanul ágyúkat kezdenének elsütni közvetlen melletted, és folytatnák órákon - napokon - át. Csak mert egy kutya a maga kifinomult hallásával kb. így érzékeli a tűzijátékot. Azt megkérdezhetem, hogy a gyerekek és az idősek, akikre szintén káros a zaj, mit ártottak neked? Egyébként az ember többnyire megszokja azokat a zajokat, amiket naponta hall és ezek már nem fogják zavarni az alvásban sem, általában fel sem tűnnek. Ilyen a szél, a tenger (aki ott él), a háztartási gépek zúgása, az óraketyegés és a kutyaugatás is. Ha több év után még mindig felébreszt, akkor tippem szerint amúgy sem aludhatsz túl mélyen, szerintem keress fel egy szakembert. A kutyagumit a gazda hagyja ott, arról a kutya nem tehet - mit csináljon vele, adja póstára? Az agresszív kutyák viselkedése is visszavezethető többnyire a nem megfelelő bánásmódra, mégis az állatot ölik meg, ha emberre támad. Erről ennyit.