Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

Quoted post


Vendég

#7561 Re: Re: Re: TC. L U K R É CI A !!!

2012-02-04 12:27

#7560: filiszteus - Re: Re: TC. L U K R É CI A !!!

Nekem hozhatod azt a sört és fagylaltot.

Válaszok

Lukrécia

#7563 Re: Re: Re: Re: TC. L U K R É CI A !!!

2012-02-04 12:50:14

#7561: - Re: Re: Re: TC. L U K R É CI A !!! 

 Tőlem ne várjál, Filiszteus igérte, csak nem tartok rá igényt. Átadom Neked a lehetőséget.

Egyébként mondok Neked - és mindenkinek, aki elolvassa - egy isteni receptet, az összeállítása 10 perc,  pihenteted a tésztát hideg helyen 1 órát, utána véglegesíted. Most jön:

Túrópogácsa:

Hozzávalók: 1/4 kg túró, 1 db. kockamargarin (szintén 1/4 kg), 1/4 kg finomliszt, 1 púpozott kávéskanál só

Ezeket egy tálba öntöd és addig gyúrod, míg egyenletes massza nem válik belőle. Ekkor a tálat hideg helyre teszed kb. 1 órára, hogy visszadermedjen. Amíg dermed, előkészülsz: én kikészítem a szezámmagot, a köménymagot, vagy ahogy anyósom mondja: keménymagot, nyújtódeszkát, hegyes kést, 1 db. felvert tojást, benne a kenőtollat, kizsírozott tepsit, kb. 5 dkg reszelt trappista sajtot. Letelt az 1 óra, begyújtod a sütőt közepes hőfokra és  elkezded gyártani a túrópogácsát. Lisztet hintessz a nyújtódeszkára, ráteszed a masszát és a tetejét is meglisztezed, no, meg kicsit a nyújtófát is. Kinyújtod a masszát kb. 1,2 cm vastagra. A hegyes késsel vonalakat húzgálsz benne vízszintesen, majd ha az egészet bevonalkáztad, függőlegesen is. Én a legkisebb pogácsaszaggatómmal szoktam ezek után kiszaggatni, majd a lizsírozott tepsibe helyezni. Ott minden pogácsát lekenek a felvert tojással. Utána meghintem szezámmaggal, vagy keménymaggal, majd reszelt sajttal. Ezek után irány a forró sütő és kb. 20-30 perc alatt zsemleszínűre sül és hihetetlenül finom. Kell ezek után valakinek a sütemény vagy a fagyi?